wersja mobilna
Online: 985 Wtorek, 2017.10.24

Biznes

Przyszłość SIPLACE jako ASM Assembly Systems

piątek, 21 października 2011 12:46

W połowie września w Monachium odbyła się pierwsza, od czasu przejęcia od Siemensa zakładów SIPLACE, konferencja prasowa ASM Assembly Systems. W siedzibie głównej firmy dziennikarze z całego świata mieli okazję zapoznać się z wynikami dziewięciomiesięcznej działalności SIPLACE pod kierownictwem singapurskiej grupy ASM Pacific Technology (ASMPT), a także poznać plany na najbliższe lata.

Na konferencji wstępnie omówiono również nowe technologie i rozwiązania, które zostaną zaprezentowane na międzynarodowych targach urządzeń technologicznych dla przemysłu elektronicznego – Productronica 2011.

Udział SIPLACE w grupie ASM

Prezes ASMPT, W.K. Lee wyraził zadowolenie z wyników firmy po 9 miesiącach działalności jako ASM Assembly Systems.

Zakład SIPLACE od lat słynie z produkcji najnowocześniejszych maszyn do montażu SMT. Zatrudnia ponad 1200 pracowników rozlokowanych na całym świecie, z czego ok. 700 osób pracuje na stałe w Monachium.

"Przejęcie SIPLACE w styczniu tego roku pozwoliło ASM Pacific Technology stać się pierwszym na świecie producentem dostarczającym rozwiązania do wszystkich etapów procesu produkcji elektroniki". – podkreślał podczas wystąpienia prezes ASMPT, W.K. Lee.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy od włączenia do grupy ASMPT, monachijski zakład znacząco przyczynił się do uzyskania przez nią rekordowego dochodu o wartości 944 mln dol. zwiększając sprzedaż spółki prawie o 50 procent.

Jednocześnie wartość udziału grupy w rynku amerykańskim i europejskim skoczyła o ponad 20%. Przedstawiciele ASM Pacific Technology są optymistycznie nastawieni co do przyszłości spółki i prognozują jej dalszy wzrost w ciągu najbliższych kilku lat.

"Jako nowa jednostka biznesowa wchodząca w skład grupy ASM jesteśmy w stanie w większym stopniu skupić się na potrzebach naszych klientów oraz wymaganiach, jakie stawia przed nami rynek" – wyjaśniał prezes ASM Assembly Systems, Günter Lauber.

Co nowego na targach Productronica ?

Na tegorocznych targach Productronica 2011, zespół SIPLACE zamierza zaprezentować wiele nowych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych m.in. nowe automaty z serii SX, które pozwolą producentom na elastyczne podejście do procesu produkcji. Maszyny zostały wyposażone w wymienne suwnice oraz elastyczne głowice montażowe Multistar z technologią CPP (Collect & Pick & Place), które pozwalają na szybkie przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami pracy.Takie rozwiązania są szczególnie pożądane przez producentów kontraktowych, którzy muszą szybko dostosowywać się do wymagań stawianych przez  klientów.

Uczestniczący w konferencji dziennikarze zostali oprowadzeni po fabryce SIPLACE

Kolejną innowacją ma być nowa technologia montażu diod LED na płytkach drukowanych, która umożliwia automatyczną regulację jasności poprzez dobór odpowiedniego rezystora stosownie do założeń zawartych w projekcie.

Ostatnią zaprezentowaną nowością jest specjalny dozownik kleju pozwalający nakładać niewielką ilość substancji na wybrane podzespoły, tuż przed ich umieszczeniem na płytce, za pomocą preinstalowanej w maszynie głowicy. Dzięki temu producenci mogą całkowicie zrezygnować z nakładania kleju na płytki PCB, a zaawansowany cyfrowy system wizyjny umożliwia w prosty sposób dokonywać kontroli jakości. Klej jest dozowany bezpośrednio z kompaktowego podajnika, który w razie potrzeby można przełożyć do dowolnej innej maszyny. Nowa technologia zapewnia niedostępny wcześniej poziom elastyczności oraz najwyższą jakość w tym segmencie maszyn, co daje milowy krok przed konkurencją.

Dystrybucja maszyn na terenie Polski

Wyłącznym dystrybutorem maszyn SIPLACE w Polsce jest firma Encon – dostawca sprzętu technologicznego dla branży SMT oraz automatyki przemysłowej. Obydwie firmy współpracują już od 3 lat, dostarczając producentom kontraktowym kompletne rozwiązania produkcyjne.

"Polska jest dla nas ważnym partnerem w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego bardzo nas cieszy dobrze układająca się współpraca z Enconem. Jest to jedyna polska firma, która potrafiła sprostać naszym wymaganiom, zapewniając pełen profesjonalizm i wysoką jakość usług. Dzięki ogromnemu doświadczeniu oraz odpowiedniemu zapleczu potrafią oni efektywnie sprzedawać nasze maszyny na terenie Polski". – komentował współpracę z firmą Encon, szef światowej sprzedaży SIPLACE, Ralph Pötter.

Michał Pieniążek

 

World News 24h

poniedziałek, 23 października 2017 20:03

Leti is about to kick off a new European Horizon 2020 project called ModulED to develop innovative electric drivetrains for electric vehicles. Coordinated by Leti, the three-year, €7.2 million project includes the companies BRUSA Elektronik AG, Punch Powertrain NV, ZG GmbH, Siemens, Efficient Innovation; universities RTWH Aachen University, Chalmers University and Eindhoven University of Technology, and Leti’s sister institute, Liten. The project leverages Leti’s expertise in wide-bandgap semiconductors and Liten’s knowhow in magnetic materials and simulation. It brings together 10 European research institutes and key members of the automotive-industry value chain and universities.

więcej na: www.electronicsweekly.com