wersja mobilna
Online: 1688 Czwartek, 2017.09.21

Biznes

Farnell uruchamia sześć nowych mikroserwisów internetowych poświęconych kluczowym segmentom rynku elektroniki i automatyki

wtorek, 25 października 2011 09:03

Oprócz dotychczasowych serwisów poświęconych oświetleniu, alternatywnym źródłom energii i czujnikom, inżynierowie będą mogli korzystać także z bibliotek projektów z dziedzin: miernictwa, komunikacji bezprzewodowej, transportu, systemów militarnych i aeronautycznych, robotyki oraz medycyny.

Farnell poinformował o powstaniu sześciu nowych mikroserwisów, poświęconych kluczowym zagadnieniom technologii komunikacji bezprzewodowej, transportu, urządzeń wojskowych i aeronautycznych, robotyki, medycyny i aparatury pomiarowej. Uzupełnią one serwis Knode portalu element14, w którym już teraz dostępne są mikroserwisy poświęcone oświetleniu, alternatywnym źródłom energii i czujnikom, a które zostały uruchomione wcześniej w tym roku.

Klienci korzystający z mikroserwisów będą mogli przeglądać szeroką bazę opisów produktów i innych informacji powiązanych z wybranymi tematami, pochodzących od najważniejszych producentów w ramach swoich branż. Tak pogrupowane rozwiązania znacząco ułatwią inżynierom opracowanie alternatywnych koncepcji projektowych, które mogą być zaimplementowane z użyciem zestawów deweloperskich, narzędzi i usług oferowanych przez serwis Knode na portalu element14.

Komunikacja bezprzewodowa jest teraz jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów elektroniki, co wynika przede wszystkim z rosnącej popularności platform mobilnych. Obecnie prawie każde przenośne elektroniczne urządzenie konsumenckie jest wyposażone w jakiś rodzaj interfejsu bezprzewodowego. Farnell oferuje ponad 6 tysięcy komponentów technologii bezprzewodowej, które są niezbędne w fazie projektowania, testowania i prototypowania produktów. Elementy te pochodzą głównie od takich producentów, jak: Freescale, Microchip i Texas Instruments. Wspierają popularne standardy komunikacyjne: Wi-Fi, ZigBee, Bluetooth i 3G i mogą być użyte w przeróżnych aplikacjach, począwszy od telematyki w motoryzacji do bezprzewodowego pobierania danych.

Mikroserwis poświęcony transportowi pozwala inżynierom wybierać rozwiązaniaspośród szerokiego wyboru produktów do motoryzacji, pochodzących od takich kluczowych graczy na rynku, jak: International Rectifier, Molex i Vishay. Wraz z opisami tych komponentów dostępna jest pełna dokumentacja techniczna. Zgromadzenie w ramach jednej platformy, informacji o produktach, ich dostępności, zasadach użytkowania i możliwych aplikacjach pozwala inżynierom na łatwiejszy dostęp do nowych technologii i podzespołów elektronicznych. Dzięki temu konstruowane przez nich pojazdy są bezpieczniejsze, bardziej oszczędne i niezawodne.

Wraz z rosnącą złożonością projektów, inżynierowie muszą polegać na najlepszych w swojej klasie produktach i technologiach, które pozwalają na dokonywanie precyzyjnych pomiarów różnorodnych parametrów elektrycznych. Mikroserwis poświęcony aparaturze pomiarowej daje inżynierom dostęp do ponad 3 tysięcy zaawansowanych rozwiązań z dziedziny precyzyjnego testowania i miernictwa. Pochodzą one od wiodących producentów, do których zaliczają się: Agilent Technologies, Fluke, LeCroy i Tektronix. Ten zestaw informacji ułatwia inżynierom weryfikację, diagnostykę, poprawianie i dopracowywanie złożonych konstrukcji elektronicznych. Mikroserwis poświęcony technologii wojskowej i aeronautyce gromadzi produkty, które skracają czas potrzebny na zaprojektowanie i wprowadzenie gotowych urządzeń na rynek. W ramach serwisu można się zapoznać z komponentami produkowanymi przez takie firmy jak Amphenol, Harwin i Freescale.

Uruchomiony został także specjalny mikroserwis przygotowany z myślą o projektantach i inżynierach zajmujących się robotyką. Zawiera on tysiące produktów i gotowych rozwiązań, bezpośrednio powiązanych z funkcjonującą na portalu element14 grupą poświęconą robotyce. Inżynierowie uzyskują w ten sposób łatwy dostęp nie tylko do informacji o produktach i różnych rozwiązaniach stosowanych w robotyce, ale także do materiałów wideo, kursów, grup dyskusyjnych i blogów.

Projektowanie urządzeń elektronicznych stosowanych w medycynie to zadanie trudne, gdyż potrzebne w tym celu technologie bardzo szybko się zmieniają. Można powiedzieć, że w medycynie stosowane są najbardziej innowacyjne rozwiązania z dziedziny analogowego przetwarzania sygnałów, nowatorskie systemy wbudowane i zaawansowane technologie czujnikowe. Materiały zgromadzone na mikroserwisie poświęconym technologiom elektronicznym stosowanym w medycynie obejmują gotowe rozwiązania, informacje na temat projektowania oraz filmy szkoleniowe. Wspierają one inżynierów projektujących najtrudniejsze w budowie systemy elektroniczne, jednocześnie zapewniając im stały dostęp do informacji na temat najnowszych innowacji, które otwierają nowe drogi rozwoju w dziedzinie medycznych urządzeń elektronicznych.

Ze względu na błyskawiczny rozwój technologii, jednym z największych wyzwań stawianych przed inżynierami jest konieczność ciągłego i szybkiego uczenia się. "Łącząc w ramach jednej platformy, informacje o nowych produktach, wraz z adekwatnymi materiałami na temat odpowiednich narzędzi, oprogramowania oraz z filmami szkoleniowymi a także z dokumentacją techniczną, chcemy stworzyć jeden serwis, który spełni wszystkie potrzeby nowoczesnych inżynierów." – powiedział Bee Thakore, starszy menedżer ds. marketingu w Farnell Europe. Łącząc nasze możliwości z najlepszymi w swoich klasach komponentami, staramy się usprawnić pracę inżynierów z użyciem optymalnych narzędzi, dzięki czemu będą mogli oni tworzyć jeszcze lepsze produkty i wykorzystywać w nich innowacyjne technologie.

MP

 

World News 24h

czwartek, 21 września 2017 12:07

Tesla is getting closer to having its own chip for handling autonomous driving tasks in its cars. The carmaker has received back samples of the first implementation of its processor and is now running tests on it, said a source familiar with the matter. The effort to build its own chip is in line with Tesla's push to be vertically integrated and decrease reliance on other companies. But Tesla isn't completely going it alone in chip development, according to the source, and will build on top of AMD intellectual property. AMD shares spiked after CNBC reported that the company is working with Tesla.

więcej na: www.cnbc.com