wersja mobilna
Online: 614 Wtorek, 2017.10.17

Biznes

Komunikacja w chmurze - Fluke organizuje bezpłatne seminaria

środa, 27 stycznia 2016 11:50

Firma Fluke przygotowała na luty specjalny program bezpłatnych seminariów i webinariów dla inżynierów, poświęcony tematyce pomiarów z wykorzystaniem urządzeń komunikujących się ze sobą poprzez "chmurę". Już 2 lutego odbędzie się online’owe seminarium "Fluke Connect w utrzymaniu ruchu - webinarium na linii produkcyjnej", a 9 lutego w Gdańsku seminarium "Jak przewidzieć przyszłość - prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect".

W ramach projektu Akademia Fluke, firma w Polsce (i na świecie) organizuje cykliczne seminaria i webinaria, których tematyka  wykracza poza zagadnienia czysto produktowe. Obejmuje ona przykłady wdrożeń oraz szczegółowe porady praktyczne przydatne w codziennej pracy z urządzeniami pomiarowymi.

Seminaria Fluke są skierowane do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

W najbliższym czasie planowane jest seminarium o tematyce "Pomiary oscyloskopowe w przemyśle" (seminarium online odbędzie się 29 stycznia - więcej informacji i zapisy na www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2137474). Na luty Fluke zaplanował natomiast dwa szkolenia poświęcone tematyce zaawansowanych pomiarów wykorzystujących możliwości systemu Fluke Connect.

Fluke Connect to system bezprzewodowych przyrządów diagnostycznych połączonych z aplikacją na smartfony. Umożliwia technikom serwisu, elektrykom i inżynierom utrzymania ruchu rejestrowanie, przechowywanie i udostępnianie danych wszystkim osobom w zespole. Zapewnia natychmiastowy dostęp do danych i wyników pomiarów na ekranie smartfona, pozwalając na przeglądanie obrazów, sprawdzanie raportów i wykrywanie trendów.

System obejmuje ponad 20 przyrządów Fluke połączonych bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth lub WiFi) oraz aplikację Fluke Connect, która służy do dodawania pomiarów i obrazów termowizyjnych do bazy danych Fluke Cloud. Dane te są wprowadzane bezpośrednio do bazy, bez potrzeby ręcznego ich wpisywania. Można je przypisać do konkretnego urządzenia w celu przygotowania serwisowania i długoterminowej historii. Za pośrednictwem wideo rozmów ShareLive odczyty można udostępniać w czasie rzeczywistym pozostałym osobom w zespole znajdującym się w innym miejscu zakładu. Zlecenia, razem z wynikami pomiarów, można publikować za pośrednictwem aplikacji, aby osoby w zespole miały dokładny wgląd w zaistniały problem.

Fluke ConnectJako pierwsze, na 2 lutego zaplanowane jest seminarium online pod tytułem "Fluke Connect w utrzymaniu ruchu - webinarium na linii produkcyjnej". Uczestnicy tego webinarium dowiedzą się m.in. jak łączyć ze sobą pomiary termowizyjne, obciążenia, wibracji oraz pomiary izolacji. Jako że istota szkolenia to nie tylko teoria, ale - może nawet przede wszystkim - praktyka, webinarium zostanie przeprowadzone na prawdziwej linii produkcyjnej. Więcej informacji (i możliwość zgłoszenia) można znaleźć na stronie www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2137482.

Z kolei 9 lutego w Gdańsku odbędzie się seminarium "Jak przewidzieć przyszłość - prewencyjne utrzymanie ruchu zwykorzystaniem Fluke Connect". Jego tematyka będzie obejmowała prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect w zakładach przemysłowych, a uczestnicy będą mieli okazję przetestowania najnowszych produktów firmy Fluke oraz zapoznania się szczegółowo z możliwościami aplikacji Fluke Connect. Podstawowe zagadnienia seminarium to: główne techniki pomiarowe i szybkie wykrywanie usterek, metody konserwacji, typowe usterki, przegląd polecanych przyrządów, nowatorskie elementy w podejściu do tematu konserwacji.

Udział we wszystkich wspomnianych seminariach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona - zarówno w przypadku seminariów, jak i webinariów. W seminarium mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zarejestrują się przez stronę Fluke Academy. Każdy uczestnik seminarium otrzyma e-certyfikat uczestnictwa. Więcej informacji i zgłoszenia na seminarium www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2121554.

źródło: Fluke

 

Firmy w artykule

World News 24h

wtorek, 17 października 2017 07:59

SMIC announced the appointment of Dr. Haijun Zhao and Dr. Liang Mong Song as SMIC Co-CEO and Executive Director. Dr. Zhao, age 54, was appointed as the Chief Executive Officer of the Company on May 10, 2017. Dr. Zhao joined the Company in October 2010 and was appointed as Chief Operating Officer and Executive Vice President in April 2013. In July 2013, Dr. Zhao was appointed as General Manager of Semiconductor Manufacturing North China Corporation, a joint venture company established in Beijing and a subsidiary of the Company. Dr. Zhao received his bachelor of science and doctor of philosophy degrees in electronic engineering from Tsinghua University and a master degree in business administration from the University of Chicago.

więcej na: www.smics.com