wersja mobilna
Online: 669 Poniedziałek, 2017.09.25

Biznes

Komunikacja w chmurze - Fluke organizuje bezpłatne seminaria

środa, 27 stycznia 2016 11:50

Firma Fluke przygotowała na luty specjalny program bezpłatnych seminariów i webinariów dla inżynierów, poświęcony tematyce pomiarów z wykorzystaniem urządzeń komunikujących się ze sobą poprzez "chmurę". Już 2 lutego odbędzie się online’owe seminarium "Fluke Connect w utrzymaniu ruchu - webinarium na linii produkcyjnej", a 9 lutego w Gdańsku seminarium "Jak przewidzieć przyszłość - prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect".

W ramach projektu Akademia Fluke, firma w Polsce (i na świecie) organizuje cykliczne seminaria i webinaria, których tematyka  wykracza poza zagadnienia czysto produktowe. Obejmuje ona przykłady wdrożeń oraz szczegółowe porady praktyczne przydatne w codziennej pracy z urządzeniami pomiarowymi.

Seminaria Fluke są skierowane do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

W najbliższym czasie planowane jest seminarium o tematyce "Pomiary oscyloskopowe w przemyśle" (seminarium online odbędzie się 29 stycznia - więcej informacji i zapisy na www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2137474). Na luty Fluke zaplanował natomiast dwa szkolenia poświęcone tematyce zaawansowanych pomiarów wykorzystujących możliwości systemu Fluke Connect.

Fluke Connect to system bezprzewodowych przyrządów diagnostycznych połączonych z aplikacją na smartfony. Umożliwia technikom serwisu, elektrykom i inżynierom utrzymania ruchu rejestrowanie, przechowywanie i udostępnianie danych wszystkim osobom w zespole. Zapewnia natychmiastowy dostęp do danych i wyników pomiarów na ekranie smartfona, pozwalając na przeglądanie obrazów, sprawdzanie raportów i wykrywanie trendów.

System obejmuje ponad 20 przyrządów Fluke połączonych bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth lub WiFi) oraz aplikację Fluke Connect, która służy do dodawania pomiarów i obrazów termowizyjnych do bazy danych Fluke Cloud. Dane te są wprowadzane bezpośrednio do bazy, bez potrzeby ręcznego ich wpisywania. Można je przypisać do konkretnego urządzenia w celu przygotowania serwisowania i długoterminowej historii. Za pośrednictwem wideo rozmów ShareLive odczyty można udostępniać w czasie rzeczywistym pozostałym osobom w zespole znajdującym się w innym miejscu zakładu. Zlecenia, razem z wynikami pomiarów, można publikować za pośrednictwem aplikacji, aby osoby w zespole miały dokładny wgląd w zaistniały problem.

Fluke ConnectJako pierwsze, na 2 lutego zaplanowane jest seminarium online pod tytułem "Fluke Connect w utrzymaniu ruchu - webinarium na linii produkcyjnej". Uczestnicy tego webinarium dowiedzą się m.in. jak łączyć ze sobą pomiary termowizyjne, obciążenia, wibracji oraz pomiary izolacji. Jako że istota szkolenia to nie tylko teoria, ale - może nawet przede wszystkim - praktyka, webinarium zostanie przeprowadzone na prawdziwej linii produkcyjnej. Więcej informacji (i możliwość zgłoszenia) można znaleźć na stronie www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2137482.

Z kolei 9 lutego w Gdańsku odbędzie się seminarium "Jak przewidzieć przyszłość - prewencyjne utrzymanie ruchu zwykorzystaniem Fluke Connect". Jego tematyka będzie obejmowała prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect w zakładach przemysłowych, a uczestnicy będą mieli okazję przetestowania najnowszych produktów firmy Fluke oraz zapoznania się szczegółowo z możliwościami aplikacji Fluke Connect. Podstawowe zagadnienia seminarium to: główne techniki pomiarowe i szybkie wykrywanie usterek, metody konserwacji, typowe usterki, przegląd polecanych przyrządów, nowatorskie elementy w podejściu do tematu konserwacji.

Udział we wszystkich wspomnianych seminariach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona - zarówno w przypadku seminariów, jak i webinariów. W seminarium mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zarejestrują się przez stronę Fluke Academy. Każdy uczestnik seminarium otrzyma e-certyfikat uczestnictwa. Więcej informacji i zgłoszenia na seminarium www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2121554.

źródło: Fluke

 

Firmy w artykule

World News 24h

poniedziałek, 25 września 2017 16:00

Samsung Electronics and SK hynix both saw their respective share price hit an all-time high on Sept. 22, thanks to the rosy outlook for memory chips. Samsung’s shares climbed by 1.52 percent to 2,655,000 won in early morning trading while that of SK hynix increased 1.44 percent to 84,300 won. The stocks have been on the upward trend in recent weeks as they are expected to ride the momentum in the DRAM market this year. For Samsung, the robust initial sales of the Galaxy Note 8 is also forecast to shore up its profits.

więcej na: www.theinvestor.co.kr