wersja mobilna
Online: 1428 Środa, 2017.05.24

Biznes

Verizon chce miliardowego obniżenia ceny za Yahoo

piątek, 07 października 2016 13:20

Firma Verizon, która w lipcu zgodziła się na wykupienie internetowego biznesu Yahoo za 4,83 mld dolarów, chce teraz obniżenia wartości kontraktu o 1 mld. Powodem jest gwałtowna utrata wartości Yahoo w wyniku pojawienia się informacji o hakerskim ataku z 2014 roku i kradzieży identyfikatorów i haseł co najmniej 500 milionów kont. Ponadto ostatnio o Yahoo ponownie było głośniej w związku ze skanowaniem maili w poszukiwaniu śladów działalności terrorystycznej. Zarówno Yahoo, jak i Verizon nie komentują bieżących doniesień.

Wyciek danych, które mogły zawierać nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów, daty urodzenia oraz, w niektórych przypadkach, zaszyfrowaną lub niezaszyfrowaną korespondencję dotyczącą bezpieczeństwa, jest jedną z największych tego typu kradzieży. Według USA Today zdarzenie to daje Verizonowi spore pole manewru w zakresie wartości transakcji, a nawet może być powodem do wycofania oferty zakupu.

źródło: USA Today

 

 

Szukaj w serwisie Semicon

World News 24h

środa, 24 maja 2017 10:00

Touch panel maker General Interface Solution has undertaken R&D of OLED touch display modules for nearly one year and is setting up a production line, with trial production to kick off at the end of 2017 and volume production in 2018, according to company chairman Chou Hsien-ying. Anticipating increasing adoption of OLED panels mainly for smartphones, the Foxconn Group plans to have Innolux or Sharp produce OLED panels and GIS produce OLED touch display modules.

więcej na: www.digitimes.com