wersja mobilna
Online: 572 Niedziela, 2017.01.22

Biznes

ABB sprzedał oddział produkcji kabli firmie NKT Cables za 934 mln dolarów

piątek, 14 października 2016 07:52

NKT Cables kupił we wrześniu oddział systemów kabli wysokich napięć od ABB o łącznej wartości 934 mln dolarów. Oddział należał do grupy sieci zasilania ABB przechodzącej właśnie reorganizację. Duński NKT Cables zajmuje się projektowaniem, produkcją i dostawami przewodów elektrycznych przeznaczonych do sieci niskiego, średniego i wysokiego napięcia, głównie prądu przemiennego.

Zakłady produkcyjne firmy NKT mieszczą się m.in. w Europie, w tym w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Niemczech i Danii, a także w Chinach i Meksyku. W duńskiej firmie pracuje na całym świecie około 3200 osób. Oddział produkcji kabli ABB zatrudnia około 900 pracowników i osiągnął w roku ubiegłym obroty o wartości 524 mln dolarów.

 

World News 24h

niedziela, 22 stycznia 2017 15:55

If you were looking forward to picking up a new Apple iPad this spring, you might have to make some changes to your calendar. According to the upstream supply chain, the three iOS powered tablets rumored to arrive in the second quarter this year, might not show up until the second half of the year. In fact, the trio of tablets might not even be unveiled until the second half of 2017.

więcej na: www.phonearena.com