wersja mobilna
Online: 715 Sobota, 2017.09.23

Biznes

OpenAI współpracuje z Microsoftem w zakresie przetwarzania danych w chmurze

czwartek, 15 grudnia 2016 07:51

OpenAI, nowy ośrodek rozwoju sztucznej inteligencji gotowy dzielić się wynikami badań z resztą świata, wspierany przez Elona Muska i Sama Altmana, wybrał Microsoft jako partnera odpowiedzialnego za zapewnienie niezbędnej do pracy ogromnej mocy obliczeniowej. Zaawansowane badania i projekty rozwoju sztucznej inteligencji najczęściej korzystają z dużych centrów komputerowych wyposażonych w układy GPU, FPGA oraz inne specjalizowane układy i zapewniających, dostępne przez internet, przetwarzanie w chmurze. Poza Microsoftem oferują je także Google i Facebook.

Ośrodki rozwoju sieci neuronowych, takie jak OpenAI i inne, mają dostęp lub mają na wyposażeniu komputery i oprogramowanie, zdolne do uczenia się pojedynczych zadań poprzez analizę dużej ilości danych, do czego wykorzystują procesory graficzne (GPU), a także procesory sztucznej inteligencji (TPU) opracowane przez Google'a. Amerykańska firma wykorzystuje instalowane w centrach obliczeniowych procesory TPU, o ogromnej prędkości obliczeniowej i jednocześnie niskim poborze prądu, m.in. do zapewnienia działania w czasie rzeczywistym dostępnych online map o dużej dokładności.

Głębokie uczenie staje się coraz bardziej popularne w branży i jest już z powodzeniem stosowane do rozpoznawania obrazów i mowy, do tłumaczenia maszynowego oraz w zabezpieczeniach.

źródło: Wired.com

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com