wersja mobilna
Online: 591 Niedziela, 2017.05.28

Biznes

Ciężarówkę zamachowca w Berlinie zatrzymał system AEB

wtorek, 10 stycznia 2017 07:54

Niemiecka policja ustaliła, że ciężarówkę, która w przed świętami Bożego Narodzenia wjechała w tłum na jarmarku w Berlinie, najprawdopodobniej zatrzymał komputer pokładowy poprzez włączenie mechanizmu ostrego hamowania, poinformował Der Spiegel. Scania była wyposażona w system, który ostrzega kierowcę, gdy pojazd najeżdża na jakąś przeszkodę. Jeśli kierujący nie zareaguje na sygnał ostrzegawczy w ciągu sekundy, komputer pokładowy uruchamia hamulce. W Scanii system ten nazywa się Advanced Emergency Braking (AEB) i jest obowiązkowy w nowych ciężarówkach od 1 listopada 2015 r.

System AEB składa się z monitorującego przestrzeń przed samochodem radaru oraz komputera, który wylicza różnicę prędkości i przewiduje możliwość kolizji. W razie zagrożenia zderzeniem na 3 sekundy przed przewidywanym uderzeniem ostrzega kierowcę akustycznie i wizualnie (napisem BRAKE na desce rozdzielczej). Jeśli kierowca nie zareaguje, uruchamiane są hamulce.

źródło: Interia

 

 

Szukaj w serwisie Semicon

World News 24h

niedziela, 28 maja 2017 15:52

NXP Semiconductors N.V. announced that the Ecuadorian Government has again chosen NXP’s SmartMX2 secure microcontroller for the country’s new multi-purpose contactless citizen ID card. This extends the successful cooperation initiated in 2012 with the IGM (Instituto Geográfico Militar) for Ecuador’s electronic passport program and continues with a new electronic ID card implementation, enabling all the country’s secure electronic ID documents to be produced in Ecuador.

więcej na: media.nxp.com