wersja mobilna
Online: 739 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Autosan zainteresowany rynkiem wojskowym

wtorek, 31 stycznia 2017 07:54

Polska Grupa Zbrojeniowa wraz z Autosanem podpisały list intencyjny w sprawie współpracy z amerykańską firmą Raytheon, producentem systemu obrony powietrznej Patriot. Na mocy porozumienia spółka z Sanoka będzie dostarczać komponenty dla programu Patriot - mówi się o produkcji i integracji specjalistycznych kontenerów do baterii Patriot. Dla spółki z Sanoka to szansa na rozwój w skali świata i wejścia na nowy rynek.

List intencyjny nie przesądza jednak o tym czy chęci sanockiej spółki zmienią się w rzeczywiste działania. W kwietniu 2015 r. Patriot został wybrany do negocjacji w trybie międzyrządowym w programie obrony powietrznej średniego zasięgu "Wisła".

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com