wersja mobilna
Online: 733 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Intel zainwestuje 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie

piątek, 10 lutego 2017 11:44

CEO Intela Brian Krzanich ogłosił, że firma zamierza zainwestować około 7 mld dolarów w fabrykę w Arizonie, która ostatecznie zatrudnić ma 3000 pracowników. To pierwszy ruch ze strony spółki z Doliny Krzemowej, tak zgodny z polityką wewnętrzną proponowaną przez prezydenta Donalda Trumpa. Rzecznik firmy z Santa Clara nie mówi czy plan stanowi zwrot w kierunku poparcia dla prezydenta, ale prezes Brian Krzanich wydał swoje oświadczenie podczas spotkania z prezydentem w Gabinecie Owalnym.

W e-mailu do pracowników Brian Krzanich ujawnił bardziej ukierunkowane wsparcie. - Popieramy politykę administracji, która dąży do zrównania warunków konkurencji przedsiębiorstw amerykańskich na całym świecie za pośrednictwem nowych norm prawnych i polityki inwestycyjnej - powiedział CEO Intela. Jeden z prominentnych oponentów Donalda Trumpa ostrzegł, że postrzeganie Intela jako dostosowującego się do prezydenta zaszkodzi marce firmy.

W spotkaniu z prezydentem Trumpem prezes Krzanich przedstawił swoją firmę jako broń przeciwko nierównowadze handlowej z innymi krajami. - Intel jest bardzo dumny z faktu, że większość naszej produkcji jest tutaj, w Stanach Zjednoczonych, i większość naszych działań w zakresie badań i rozwoju jest tutaj w USA, podczas gdy ponad 80% tego, co sprzedajemy jest sprzedawana poza granicami USA - powiedział Brian Krzanich.

Budowa zakładu w Arizonie o nazwie "Fab 42" rozpoczęła się w 2011 roku, ale prace zostały zawieszone, gdy spadła sprzedaż komputerów i spadek ten doprowadził również do ogłoszenia przez Intela w ubiegłym roku cięcia 12000 miejsc pracy.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com