wersja mobilna
Online: 1276 Czwartek, 2017.09.21

Biznes

Tesla osiąga w pierwszym kwartale rekord dostaw i produkcji samochodów

poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:20

Amerykański producent luksusowych samochodów elektrycznych ogłosił, że w pierwszym kwartale bieżącego roku dostarczył na rynek o 69% więcej pojazdów niż rok wcześniej, dochodząc do nowego kwartalnego rekordu 25 tys. sztuk. Miało to związek z opóźnieniami powstałymi w kwartale wcześniejszym. Tesla poinformowała, że na dostarczoną liczbę pojazdów składa się około 13450 sztuk Modelu S i około 11550 pojazdów typu SUV - Model X. Tesla ​​spodziewa się dostarczyć od 47 do 50 tys. samochodów Model S i Model X w pierwszej połowie 2017 roku.

W czwartym kwartale dostawy samochodów Tesli spadły o 9,4% z powodu krótkotrwałych przeszkód produkcyjnych - jak wyjaśnia producent, wyzwania produkcyjne, które rozpoczęły się pod koniec października i trwały do ​​początku grudnia, przeniosły produkcję pojazdów na koniec czwartego kwartału, co doprowadziło do opóźnień w dostawach. Ostatecznie brakowało około 2750 aut liczonych jako dostawa w czwartym kwartale.

Oprócz dostaw, także produkcja Tesli w pierwszym kwartale osiągnęła rekordowy poziom 25418 pojazdów.

Notowania akcji Tesli osiągnęły w piątek 278,30 dolara - w bieżącym roku akcje zyskały już ponad 30%.

źródło: Reuters

 

World News 24h

czwartek, 21 września 2017 19:48

Seagate Technology and Tencent Technology signed a Strategic Partnership Memorandum of Understanding for cooperation in the field of information technology. Tencent will regard Seagate as a key supplier of storage solutions, and Seagate will treat Tencent as a Strategic Partner and set up a special service team for Tencent. Also, within the duration of the MOU, both companies will carry out an all-round and in-depth cooperation covering product, technology, and jointly impel the development of the market.

więcej na: en.ctimes.com.tw