wersja mobilna
Online: 730 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Globalny rynek MRAM do 2021 roku będzie rósł w imponującym tempie - CAGR 94%

wtorek, 04 kwietnia 2017 12:58

Analitycy badającej rynek firmy Technavio prognozują, że globalny rynek pamięci MRAM będzie w najbliższym czasie wzrastał średniorocznie w przybliżeniu o 94%. W swoim raporcie przedstawiają aktualne badanie rynku oraz scenariusz i perspektywy wzrostu światowego rynku układów MRAM na lata 2017-2021. W raporcie wymienia się również STT-MRAM i Toggle MRAM jako dwa główne segmenty produktowe, z czego chipy STT-MRAM obejmowały w 2016 r. ponad 63% rynku.

Urządzenia z STT-MRAM są bardziej efektywne, szybsze i łatwiejsze do skalowania w porównaniu do urządzeń opartych o Toggle MRAM.

- MRAM jest rodzajem nieulotnej pamięci, która do przechowywania danych wykorzystuje ładunek magnetyczny zamiast elektrycznego, jak to jest w przypadku technologii DRAM i SRAM. MRAM ma dodatkową zaletę w postaci większej gęstości zapisu i szybkości odczytu. Ponadto, pamięć MRAM zachowuje dane nawet wtedy, gdy jest odłączona od zasilania i zużywa mniej energii w porównaniu do pamięci DRAM i SRAM - mówił Navin Rajendra, ekspert ds. systemów wbudowanych w firmie Technavio.

źródło: Business Wire

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com