wersja mobilna
Online: 845 Niedziela, 2017.09.24

Biznes

W wyniku słabnącej sprzedaży Cisco zlikwiduje ponad 1100 miejsc pracy

czwartek, 18 maja 2017 10:26

Dyrektor generalny firmy Cisco Systems Chuck Robbins stwierdził, że gigant sprzętu sieciowego jest w trakcie "podróży", po której zakończeniu oferować będzie więcej usług abonamentowych i bazujących na oprogramowaniu. Po tej podróży Cisco ma mieć o około 1100 pracowników mniej. Podczas konferencji, na której omawiano wyniki i perspektywy firmy, Chuck Robbins wyraził zadowolenie z postępów firmy, ale uprzedził, że jej transformacja zajmie wiele lat.

W przedstawionym w środę oświadczeniu ujawniającym wyniki finansowe za trzeci kwartał firma Cisco ogłosiła ostatnią rundę redukcji zatrudnienia. Likwidacji ulegnie 1100 miejsc pracy, co pozwoli zrealizować zapowiedzi z sierpnia ubiegłego roku mówiące o zwolnieniu 5500 zatrudnionych. Rzeczniczka Cisco powiedziała, że ​​firma nie ujawni szczegółów mówiących o tym, gdzie redukcje zatrudnienia będą miały miejsce.

Oprócz ogłoszenia redukcji zatrudnienia firma Cisco przedstawiła prognozę na kolejny kwartał fiskalny, kiedy to spodziewa się spadku przychodów o 4 do 6% w porównaniu do raportowanych przed rokiem 12,6 mld dolarów. Oznacza to, że przychody zawarłyby się w granicach 11,84 do 12,1 mld dolarów. Analitycy ankietowani przez Bloomberga prognozowali, że przychody Cisco w kwartale kończącym się w lipcu osiągną 12,5 mld dolarów.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

niedziela, 24 września 2017 10:13

AMD's Mark Papermaster announced that the CPU and GPU vendor will be "transitioning graphics and client products" to a new "12nm" process at GlobalFoundries in 2018. The announcement came today at the GlobalFoundries Technology Conference in mostly-cloudy Santa Clara. GlobalFoundries calls the new process 12LP, and as usual, the LP stands for "Leading Performance." Tom's Hardware followed up with Papermaster after the conference and confirmed that both Vega GPUs and a further iteration of Ryzen CPUs will be produced by GloFo on the new 12LP process.

więcej na: techreport.com