wersja mobilna
Online: 689 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Intel zdominował rynek SSD w zakresie dostaw urządzeń dla biznesu

poniedziałek, 29 maja 2017 10:24

Jak informuje DRAMeXchange, globalne dostawy dysków SSD klasy korporacyjnej wzrosły w pierwszym kwartale 2017 roku o 3-4% w porównaniu do kwartału poprzedniego, osiągając około 6 mln sztuk. W pierwszym kwartale urządzenia SSD dla przedsiębiorstw stanowiły ponad 10% wszystkich produktów SSD. Do globalnego zapotrzebowania na dyski SSD tej klasy w znacznym stopniu przyczyniają się amerykańskie firmy Google, Facebook i Microsoft oraz chińskie Baidu, Alibaba i Tencent, które rozwijają systemy serwerowe w swoich sieciach centrów danych.

Intel, będąc liderem korporacyjnych rozwiązań służących do przechowywania danych, znajduje się pod presją firmy Samsung. Przed I kwartałem 2017 r. Intel wycofał się z opracowywania dysków 3D-NAND SSD. Zaoferował produkty, które nie były tak konkurencyjne cenowo, jak urządzenia Samsunga, ponieważ były oparte na starszych technologiach. Aby przyciągnąć klientów, Intel obniżył ceny i przekonał odbiorców, że jego dyski SSD uzupełniają procesory serwerów. W pierwszym kwartale bieżącego roku firma Intel mogła już dostarczać produkty 3D-NAND w większych ilościach. Udział urządzeń SSD Intela w segmencie korporacyjnym wzrósł w pierwszym kwartale do ponad 40%.

W zakresie sprzedaży SSD 3D-NAND Samsung jednak szybko dogania firmę Intel, oferując urządzenia niedrogie i wydajne. W tym pierwszym kwartale br. udział Samsunga w rynku systemów SSD klasy korporacyjnej wyniósł 25%, dzięki czemu firma jest drugim największym dostawcą na świecie i głównym rywalem Intela.

Trzecie miejsce w zakresie sprzedaży SSD klasy korporacyjnej zajmuje Western Digital, kontrolując ponad 20% rynku dzięki przejęciu SanDiska.

źródło: I-Connect007

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 14:41

U.S. electronic chipmaker GlobalFoundries has asked European antitrust regulators to investigate market leader TSMC (2330.TW), accusing the Taiwanese firm of unfair competition, an industry source said on Monday. GlobalFoundries is the closest challenger to Taiwan-based TSMC in the foundry, or contract market for making chips for firms without plants of their own, with slightly smaller rivals being UMC (2303.TW) of Taiwan and SMIC (0981.HK) of China.

więcej na: reuters.com