wersja mobilna
Online: 510 Wtorek, 2017.09.26

Biznes

GlobalFoundries chce podwoić przychody uzyskiwane w Japonii - zaatakuje TSMC

piątek, 02 czerwca 2017 11:57

GlobalFoundries, drugi największy na świecie producent chipów, chce w ciągu najbliższych kilku lat podwoić przychody uzyskiwane w Japonii, wprowadzając do nowych zastosowań tańsze chipy, które pomogą mu przejąć część rynkowego udziału od dominującego rywala z Tajwanu. Aby osiągnąć swój cel, kalifornijska firma, należąca do funduszu inwestycyjnego Mubadala z Abu Dhabi, skupi się na klientach z sektora motoryzacyjnego, a także na fotograficznych systemach do smartfonów oraz na Internecie Rzeczy.

Według firmy analitycznej Gartner, TSMC miał w 2016 r. 54,5% udziału w rynku kontraktowych producentów chipów; drugie miejsce zajął GlobalFoundries z udziałem 8,6%. W Japonii udział spółki z Kalifornii jest jeszcze niższy. Japońscy klienci są raczej negatywnie nastawieni do zmian dostawców, z którymi budowali długoterminowe relacje.

Równolegle z poszerzeniem obecności na rynku Japońskim GlobalFoundries chce zwiększać swoją obecność globalną. W tym celu w lutym firma ogłosiła inwestycje w wysokości 10 mld dolarów w Chinach, czyli na największym na świecie rynku półprzewodników - zbuduje fabrykę w mieście Chengdu.

źródło: Reuters

 

World News 24h

wtorek, 26 września 2017 14:01

Cypress Semiconductor Corp. announced a new combo solution that delivers ultra-low power Wi-Fi and Bluetooth connectivity to extend battery life for wearables, smart home products and portable audio applications. The new Cypress CYW43012 solution prolongs battery life by leveraging 28nm process technology to cut power consumption up to 70 percent in receive mode and up to 80 percent in sleep mode when compared to current solutions. The solution is IEEE 802.11a/b/g/n-compliant and 802.11ac-Friendly, meaning it is interoperable with 802.11ac access points using standard modes. This enables it to offer higher throughput and better energy efficiency, along with the enhanced security and coverage of 802.11ac Wi-Fi networks.

więcej na: www.cypress.com