wersja mobilna
Online: 830 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Foxconn zainwestuje w Indiach 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych

środa, 05 lipca 2017 11:06

Firma Foxconn zamierza zainwestować w Indiach do 5 mld dolarów w produkcję komponentów mobilnych po tym, jak wdrożono tam podatek od towarów i usług (GST - Goods and Services Tax), który nakłada 10-procentowy obowiązek celny na smartfony i części mobilne, takie jak ładowarki, baterie, zestawy słuchawkowe i kable USB pochodzące z zagranicy. Nowy przepis w szczególności zniechęca do importu z Chin. Foxconn planuje utworzenie równoległej centrali produkcyjnej poza Chinami.

Poza opłatą celną dotyczącą telefonów i kluczowych elementów, GST ma przynieść korzyści dla lokalnych producentów działających w Indiach.

Foxconn chce znacząco rozwinąć swoją działalność w Indiach, co przełoży się na zwiększenie produkcji elementów elektronicznych do urządzeń mobilnych. Obecnie jest w stanie produkować w regionie południowoazjatyckim co najmniej cztery miliony urządzeń miesięcznie, a podczas pierwszej fazy planowanej inwestycji zamierza zwiększyć swoją zdolność produkcyjną do ponad dziesięciu milionów sztuk miesięcznie. Firma produkuje telefony dla niektórych dużych marek segmentu telefonii komórkowej, w tym Oppo, Xiaomi, Nokia i Gionee.

źródło: Android Headlines

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 14:41

U.S. electronic chipmaker GlobalFoundries has asked European antitrust regulators to investigate market leader TSMC (2330.TW), accusing the Taiwanese firm of unfair competition, an industry source said on Monday. GlobalFoundries is the closest challenger to Taiwan-based TSMC in the foundry, or contract market for making chips for firms without plants of their own, with slightly smaller rivals being UMC (2303.TW) of Taiwan and SMIC (0981.HK) of China.

więcej na: reuters.com