wersja mobilna
Online: 504 Wtorek, 2017.09.26

Biznes

Apple zbuduje w Danii drugie centrum przetwarzania danych zasilane ze źródeł odnawialnych

środa, 12 lipca 2017 10:23

Firma Apple ogłosiła, że kosztem 6 miliardów koron duńskich, czyli 715 milionów funtów, zbuduje w Danii nowe centrum danych, drugie w tym nordyckim kraju, które będzie zasilane wyłącznie energią odnawialną. Erik Stannow, nordycki menedżer Apple'a, uzasadniając decyzję podkreślił, że jednym z głównych powodów, dla których firma będzie miała dwa takie ośrodki w Danii jest niezawodność duńskiej sieci energetycznej i czołowa pozycja w dziedzinie energetyki wiatrowej.

Nowe centrum zlokalizowane będzie w Aabenraa w południowej Danii, w pobliżu granicy z Niemcami. Obiekt ma rozpocząć działalność w drugim kwartale 2019 roku i od pierwszego dnia korzystać w 100% z energii odnawialnej. Centrum prowadzić ma dla klientów z Europy usługi online firmy Apple, takie jak iTunes Store, App Store, iMessage, Maps i Siri.

Pierwsze duńskie centrum informatyczne Apple'a, powstające niedaleko miasta Viborg, ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku. W styczniu plany budowy centrum danych w Danii ogłosił również Facebook. Z kolei w przypadku planowanego centrum danych Apple'a w Athenry w Irlandii, którego powstanie ogłoszono w 2015 roku, jeszcze nie rozpoczęto budowy z uwagi na przedłużające się procedury prawne.

źródło: Reuters

 

World News 24h

wtorek, 26 września 2017 14:01

Cypress Semiconductor Corp. announced a new combo solution that delivers ultra-low power Wi-Fi and Bluetooth connectivity to extend battery life for wearables, smart home products and portable audio applications. The new Cypress CYW43012 solution prolongs battery life by leveraging 28nm process technology to cut power consumption up to 70 percent in receive mode and up to 80 percent in sleep mode when compared to current solutions. The solution is IEEE 802.11a/b/g/n-compliant and 802.11ac-Friendly, meaning it is interoperable with 802.11ac access points using standard modes. This enables it to offer higher throughput and better energy efficiency, along with the enhanced security and coverage of 802.11ac Wi-Fi networks.

więcej na: www.cypress.com