wersja mobilna
Online: 781 Niedziela, 2017.09.24

Biznes

Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe"

poniedziałek, 31 lipca 2017 11:35

Bezpieczników topikowych nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać, ani też tłumaczyć zasady ich działania. Są to komponenty proste i tanie, i z tego powodu przez wielu projektantów nieco lekceważone. Dobór bezpiecznika do aplikacji nierzadko odbywa się bez zastanowienia się nad warunkami pracy i wymaganiami co do skutecznej ochrony obwodu. Nie wszyscy projektanci mają też wystarczającą wiedzę jaki asortyment bezpieczników jest dostępny na rynku, a także czym poszczególne typy się różnią.

Problemy powodują też specjalistyczne terminy, gdyż działanie i charakterystyka tych elementów jest definiowana przez normy branży elektrycznej, a więc dokumenty napisane specyficznym językiem, dla elektroników mało zrozumiałym.

Warto zatem odnotować pojawienie się na rynku książki będącej kompendium na temat bezpieczników topikowych, która pomaga zrozumieć wszystkie aspekty związane z poprawnym doborem tych elementów, porządkuje i wyjaśnia całą terminologię łącznie z różnicami w nazewnictwie pojawiającymi się w różnych branżach. Książka omawia też charakterystyki poszczególnych typów bezpieczników topikowych i wskazuje ich obszary aplikacyjne.

Warto też dodać, że napisali ją praktycy, inżynierowie specjaliści zajmujący się zawodowo projektowaniem i produkcją bezpieczników, dzięki czemu całość ma wymiar praktyczny, a więc bez wzorów oraz teorii, która jest domeną książek naukowych. Jej lektura przyda się każdemu projektantowi, który jest zainteresowany zapewnieniem bezpieczeństwa dla swojego urządzenia.

Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe" można otrzymać bezpłatnie od firmy Siba Polska pisząc e-mail na adres siba@siba-bezpieczniki.pl.

źródło: Siba

 

World News 24h

niedziela, 24 września 2017 10:13

AMD's Mark Papermaster announced that the CPU and GPU vendor will be "transitioning graphics and client products" to a new "12nm" process at GlobalFoundries in 2018. The announcement came today at the GlobalFoundries Technology Conference in mostly-cloudy Santa Clara. GlobalFoundries calls the new process 12LP, and as usual, the LP stands for "Leading Performance." Tom's Hardware followed up with Papermaster after the conference and confirmed that both Vega GPUs and a further iteration of Ryzen CPUs will be produced by GloFo on the new 12LP process.

więcej na: techreport.com