wersja mobilna
Online: 977 Środa, 2017.10.18

Biznes

W Polsce auta elektryczne oddalają się wraz z horyzontem

czwartek, 10 sierpnia 2017 12:33

Polska jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej, w których nie ma systemu zachęt do kupowania aut ekologicznych. Rozwoju elektromobilności nie wspierają także Litwa, Estonia, Malta oraz Chorwacja. Niemniej na przykładzie Norwegii widać, że aby elektryczne samochody mogły zwiększać swój udział w rynku potrzebne jest kompleksowe wsparcie dla e-motoryzacji, albo chociaż obniżone podatki dla nabywców takich samochodów.

Jak pokazuje doświadczenie, wówczas sprzedaż liczona jest nawet w tysiącach sztuk. Tymczasem w pierwszej połowie 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce wprawdzie wzrosła o ponad 190% rok do roku, ale w liczbach bezwzględnych oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku Polacy kupili jedynie 155 takich pojazdów.

Co więcej, Polska znalazła się w grupie siedmiu krajów, które nie są w stanie nadążyć z budową koniecznej infrastruktury, między innymi do ładowania elektrycznych pojazdów, co stawia znak zapytania nad szumnie zapowiadanym programem rozwoju elektromobilności z milionem aut EV.

 

World News 24h

wtorek, 17 października 2017 20:00

Cyber security watchdogs and researchers are issuing warnings over risks associated with a widely used system for securing Wi-Fi communications after the discovery of a flaw that could allow hackers to read information thought to be encrypted, or infect websites with malware. An alert from the U.S. Department of Homeland Security Computer Emergency Response Team said the flaw could be used within range of Wi-Fi using the WPA2 protocol to hijack private communications. It recommended installing vendor updates on affected products, such as routers provided by Cisco Systems Inc or Juniper Networks Inc.

więcej na: www.reuters.com