wersja mobilna
Online: 795 Wtorek, 2017.08.22

Biznes

W Polsce auta elektryczne oddalają się wraz z horyzontem

czwartek, 10 sierpnia 2017 12:33

Polska jest jednym z pięciu krajów Unii Europejskiej, w których nie ma systemu zachęt do kupowania aut ekologicznych. Rozwoju elektromobilności nie wspierają także Litwa, Estonia, Malta oraz Chorwacja. Niemniej na przykładzie Norwegii widać, że aby elektryczne samochody mogły zwiększać swój udział w rynku potrzebne jest kompleksowe wsparcie dla e-motoryzacji, albo chociaż obniżone podatki dla nabywców takich samochodów.

Jak pokazuje doświadczenie, wówczas sprzedaż liczona jest nawet w tysiącach sztuk. Tymczasem w pierwszej połowie 2017 roku sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce wprawdzie wzrosła o ponad 190% rok do roku, ale w liczbach bezwzględnych oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy bieżącego roku Polacy kupili jedynie 155 takich pojazdów.

Co więcej, Polska znalazła się w grupie siedmiu krajów, które nie są w stanie nadążyć z budową koniecznej infrastruktury, między innymi do ładowania elektrycznych pojazdów, co stawia znak zapytania nad szumnie zapowiadanym programem rozwoju elektromobilności z milionem aut EV.

 

World News 24h

wtorek, 22 sierpnia 2017 19:51

The World Semiconductor Trade Statistics has revised its forecast for 2017 semiconductor sales, saying it now expects growth of 17 percent compared with 2016. WSTS joins a host of other market watchers that have revised forecasts upward as 2017 has unfolder. Thanks largely to skyrocketing prices for memory chips amidst capacity undersupply, the semiconductor industry is on pace to enjoy its largest single year growth since the recession recovery year of 2010. WSTS bases its forecasts and sales reports on data provided by more than 50 semiconductor company members.

więcej na: www.eetimes.com