wersja mobilna
Online: 1337 Czwartek, 2017.09.21

Biznes

Fiat Chrysler przyłącza się do supergrupy Intela pracującej nad autonomicznymi pojazdami

czwartek, 17 sierpnia 2017 09:53

W środę współpracujące ze sobą w zakresie autonomii samochodowej firmy BMW, Intel i Mobileye ogłosiły porozumienie ze spółką Fiat Chrysler Automobiles. FCA przyłączy się do prac nad półautonomicznymi oraz w pełni autonomicznymi technologiami prowadzenia pojazdów, czego efektem ma być produkcja tego typu samochodów przez niemiecki koncern we współpracy z pozostałymi firmami technologicznymi. Jest to dla FCA ważna decyzja, która pozwoli firmie dotrzymać kroku w dziedzinie autonomii prowadzenia innym producentom samochodów.

Wiadomości o przystąpieniu do partnerstwa nadeszła po opublikowanym w poniedziałek raporcie Automotive News, o tym, że koncern FCA - który jest właścicielem Chryslera, Jeepa i innych marek - otrzymał ofertę chińskiego producenta na zakup znacznych części firmy, w tym marek, takich jak Fiat i Jeep. FCA od 2016 r. pracuje z Waymo nad samosterowalnymi minivanami Chrysler Pacifica, rywalizując z firmami Ford Motor Company i General Motors.

Autonomiczny Chrysler Pacifica- Przyszłość transportu zależy od liderów branży motoryzacyjnej i technologicznej, wspólnie pracujących nad rozwojem skalowalnej architektury, którą producenci samochodów z całego świata będą mogli przyjąć i zaadaptować do własnych zastosowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia FCA, co zbliża nas do zaoferowania najbezpieczniejszych na świecie autonomicznych samochodów - powiedział Brian Krzanich, CEO firmy Intel.

Partnerzy zapowiadają skierowanie na drogi publiczne do końca 2017 r. ​40 autonomicznych pojazdów testowych.

źródło: The Verge

 

World News 24h

czwartek, 21 września 2017 19:48

Seagate Technology and Tencent Technology signed a Strategic Partnership Memorandum of Understanding for cooperation in the field of information technology. Tencent will regard Seagate as a key supplier of storage solutions, and Seagate will treat Tencent as a Strategic Partner and set up a special service team for Tencent. Also, within the duration of the MOU, both companies will carry out an all-round and in-depth cooperation covering product, technology, and jointly impel the development of the market.

więcej na: en.ctimes.com.tw