wersja mobilna
Online: 962 Wtorek, 2017.10.24

Biznes

Taitronics International Show 2008

sobota, 22 listopada 2008 01:00

Taitronics to odbywające się corocznie w pierwszych dniach października targi elektroniczne w Tajpei – stolicy Tajwanu. Ta międzynarodowa impreza zorganizowana została już po raz 34, trwała pięć dni i skupiła ponad 1200 wystawców pokrywających od strony tematycznej cały obszar elektroniki.

Targi składają się z trzech części tematycznych: Taitronics – poświęconej podzespołom elektronicznym, aparaturze pomiarowej, urządzeniom do produkcji elektronicznej, wystawy Broadband Taiwan – prezentującej aplikacje telekomunikacyjne oraz z części Taiwan International RFID Applications Show, gdzie pokazywane były zastosowania bezkontaktowej identyfikacji. Wydzieloną częścią imprezy była również wystawa tematyczna poświęcona prezentacji technologii, materiałów i produktów fotowoltaicznych. Całość zajęła dwie hale targowe, w tym nowo otwarte dwupiętrowe centrum wystawiennicze Nangang Exhibition Hall. Duża ilość powierzchni wystawienniczej, składająca się na dwa obiekty, przełożyła się na komfortowe warunki panujące na wystawie, gdyż szerokie ciągi komunikacyjne i duże przestronne stoiska zapewniały pożądany brak tłoku i dały niezbędny w biznesie komfort kontaktu. Jeśli chodzi porównanie Taitronics do innych imprez pod względem powierzchni, są to targi o wielkości mniej więcej "czterech Automaticonów", niewątpliwie o ścisłym charakterze business-to-business, które skupiają się na nawiązywaniu kontaktów pomiędzy producentami dalekowschodnimi i partnerami z pozostałych regionów świata. Taki profil wynikał już z pierwszego pytania, jakie nieustannie padało w stronę gości – "jest pan dystrybutorem czy producentem?". Dalsza rozmowa była już tylko konsekwencją takiego początku rozmowy.

Taitronics to impreza raczej nie nastawiona na prezentację nowych technologii ani też na promocję wielkich i znanych marek o zasięgu światowym. Ma ona charakter utylitarnej platformy handlowej pozwalającej zaistnieć na rynkach zagranicznych wielu tajwańskim firmom elektronicznym. Od strony produktów wytwarzają one pełne spektrum podzespołów, modułów, subkomponentów oraz gotowych urządzeń. Obok siebie prezentują się firmy sprzedające systemy oznaczeń kabli, obok producenci przekaźników, głośników, dalej producenci zasilaczy, wyświetlaczy, multimetrów itd. Stoiska dużych firm przeplatały się z małymi boksami, gdzie swojej szansy upatrywali drobni wytwórcy, np. złączy, przełączników, wentylatorów, radiatorów i całego szeregu produktów, które każdy elektronik doskonale zna, rozumie i potrzebuje. Wiele z firm wystawiających się na targach w Tajpei to nazwy doskonale znane w krajowym środowisku elektronicznym, co pokazuje, że krajowe firmy handlowe od dawna korzystają z kryjących się tam możliwości. Degson, Zettler, Kingbright, Mean Well, Good Sky, Appa, Brymen to tylko kilka przykładów takich znanych nam wystawców.

Różnice

Taitronics okazał się także dobrym przykładem do obserwacji różnic pomiędzy krajowymi i europejskimi targami a tym co dzieje się na Dalekim Wschodzie. Z pewnością na plus należy zaliczyć silne wsparcie promocyjne ze strony tajwańskich organizacji branżowych TAITRA i TEEMA, które zajmują się promocją targów, pomagają wystawcom od strony informacyjnej i logistycznej.
Działania promocyjne prowadzone są także za granicą, dzięki czemu Taitronics jest imprezą międzynarodową nie tylko z nazwy.
Zaangażowanie to jest podobne jak w przypadku imprez niemieckich. Targi wspiera też aktywnie rząd, co widać chociażby po tym, że na ceremonii otwarcia był obecny prezydent i premier. Od strony organizacyjnej warto wspomnieć o istnieniu szeregu udogodnień, takich jak bezpłatne autobusy dowożące na targi z centrum Tajpei, a także o targowym systemie informacji pozwalającym odwiedzającym zarejestrować się i przekazać wystawcom swoje potrzeby i kontakty. W największym stopniu Taitronics jest interesujący dla krajowych firm handlowych, które mogą tam znaleźć kontakty dystrybucyjne i rozszerzyć ofertę o nowe produkty oraz dla większych producentów OEM, którzy mogą bezpośrednio kupować większe partie elementów.

Robert Magdziak

 

World News 24h

poniedziałek, 23 października 2017 20:03

Leti is about to kick off a new European Horizon 2020 project called ModulED to develop innovative electric drivetrains for electric vehicles. Coordinated by Leti, the three-year, €7.2 million project includes the companies BRUSA Elektronik AG, Punch Powertrain NV, ZG GmbH, Siemens, Efficient Innovation; universities RTWH Aachen University, Chalmers University and Eindhoven University of Technology, and Leti’s sister institute, Liten. The project leverages Leti’s expertise in wide-bandgap semiconductors and Liten’s knowhow in magnetic materials and simulation. It brings together 10 European research institutes and key members of the automotive-industry value chain and universities.

więcej na: www.electronicsweekly.com