wersja mobilna
Online: 686 Poniedziałek, 2017.05.29

Prezentacje

Lutowanie selektywne na fali - profesjonalna technologia dostępna dla małych i średnich EMS
wtorek, 23 maja 2017 12:11
Technologia lutowania selektywnego za pomocą fali znana jest od początku lat dziewięćdziesiątych. Od samego początku, proces ten był udoskonalany, aby spełnić szerokie spektrum wymagań, stawianych przez światowych producentów elektroniki.
Andpol elektronik - producent i dystrybutor
wtorek, 23 maja 2017 11:33
Andpol elektronik to znany krajowy dystrybutor aktywnych i pasywnych podzespołów elektronicznych obecny w branży od 1995 roku. Misją firmy jest służenie pomocą klientom i partnerom w zaspokojeniu potrzeb poprzez dostarczanie produktów najwyższej jakości. Chcemy, aby nasze rozwiązania pozwalały osiągnąć sukces, a poziom naszych usług pozwolił klientom skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności.
Produkcja kontraktowa EMS a wymagania technologiczne
wtorek, 23 maja 2017 11:08
Produkcja kontaktowa elektroniki to usługa kierowana do szerokiego grona odbiorców, wśród których znaleźć można zarówno producentów specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak i firmy niezwiązane bezpośrednio z elektroniką. Innymi słowy, klienci firm EMS dysponują różną wiedzą i doświadczeniem na temat technologii produkcji, a zdarza się też tak, że projektantom cykl produkcyjny jest kompletnie nieznany. Dodatkowo każdy producent EMS ma swoje wymagania technologiczne, które uzależnione są od stosowanej technologii oraz posiadanego parku maszynowego. Dlatego przed zleceniem produkcji te wymagania trzeba poznać i jest to istotna część w procesie wdrażania produktu.
Montaż kontraktowy EMS - zaplanuj z nami produkcję
wtorek, 23 maja 2017 10:28
Kompleksowa obsługa produkcyjna EMS staje się coraz bardziej popularna nie tylko z uwagi na lepsze ceny, ale z uwagi na wyraźnie ukierunkowaną odpowiedzialność za zlecenie. Klient, który zamawia w jednej firmie płytki, w innej elementy a jeszcze innej zleca montaż, naraża się na większe ryzyko niż korzystający z usług jednego partnera. Poza kontrolą jakości i technologii przy kompleksowej usłudze łatwiej też jest wyegzekwować terminy. Kompleksowa usługa jest również korzystna z uwagi na cenę usługi. Im mniejsza skala, tym większy kłopot ze zgraniem poszczególnych etapów.
Wybór dostawcy urządzeń technologicznych nie jest łatwy
wtorek, 23 maja 2017 09:58
Urządzeniom funkcjonującym w linii produkcyjnej stawia się coraz wyższe wymagania, gdy patrzy się z perspektywy, widzi się, że kryteria doboru urządzeń z roku na rok są coraz bardziej skomplikowane, a podejmowanie decyzji zakupowych staje się tym samym coraz trudniejsze.
Zasady projektowania paneli dla obwodów o niewielkich rozmiarach
poniedziałek, 22 maja 2017 11:16
Obecnie postępujący trend miniaturyzacji sprzętu elektronicznego, przy jednoczesnym intensywnym wzroście jego funkcjonalności, wyznacza kierunek rozwoju branży producentów elektroniki. Z redukcją fizycznych rozmiarów urządzeń związana jest miniaturyzacja samych obwodów drukowanych, która ma bezpośredni wpływ na proces ich produkcji i montażu.
Nowoczesne urządzenia technologiczne dla firm EMS
poniedziałek, 22 maja 2017 10:22
Dynamiczny rozwój elektroniki wymaga coraz częściej od firm EMS większej elastyczności, uniwersalności działania oraz prostoty zarządzania. Natomiast liczba firm, która chce inwestować w park maszynowy ukierunkowany na typową masową produkcję, sukcesywnie zmniejsza się, przez co profil całej branży ewoluuje w kierunku możliwie jak największej elastyczności w realizacji zadań produkcyjnych.
Zarządzanie ciepłem w układach elektronicznych
poniedziałek, 22 maja 2017 10:05
Projektując system zarządzania ciepłem w układzie elektronicznym, warto go oprzeć na bazie nowoczesnych materiałów termoprzewodzących firmy Henkel. Konwencjonalne produkty nie zapewniają optymalnego przewodzenia ciepła oraz stabilności termicznej, co w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego zniszczenia układu. Aby temu zapobiec, należy zastosować materiały termoprzewodzące o zmiennej fazie (phase change), które mają szczególne właściwości.
Zmiana reguł gry - pasta lutownicza Loctite GC10
poniedziałek, 22 maja 2017 09:42
Materiały do produkcji elektroniki są zawsze przedmiotem szczególnej troski w zakresie warunków ich przechowywania. Temperatura i czas przechowywania pasty lutowniczej mają decydujący wpływ na jej parametry użytkowe i trwałość, dlatego to, jak producent obchodzi się z materiałami, może decydować o powodzeniu całego procesu lutowania i dotyczy głównie etapu nanoszenia pasty i przetapiania. Warunki temperaturowe przechowywania decydują o okresie przydatności pasty do procesu, a to decyduje o gwarancji producenta.