wersja mobilna
Online: 777 Środa, 2017.02.22

Prezentacje

Projektuj elektronikę z zestawami od Farnell element14
poniedziałek, 16 stycznia 2017 10:25
W ofercie firmy Farnell element14 konstruktorzy mogą znaleźć kilka tysięcy zestawów startowych, płytek uruchomieniowych oraz narzędzi i oprogramowania. Nie sposób opisać ich wszystkich, nawet w wielkim skrócie. Stąd wybraliśmy kilka ciekawych pozycji, które mogą zainteresować konstruktorów zajmujących się tworzeniem nowoczesnych aplikacji z obszaru IoT, elektroniki noszonej i urządzeń przemysłowych. Mamy nadzieję, że okażą się one wstępem do dalszych poszukiwań.
FloTHERM XT - symulacje termiczne na każdym etapie projektowania elektroniki
piątek, 13 stycznia 2017 13:57
Z reguły analizę termiczną projektu, jeden z istotnych zagadnień projektowania urządzeń elektronicznych, inżynierowie zostawiają sobie na później, nierzadko na moment, gdy większość pracy z elektroniką i mechaniką jest bliska ukończenia. Prowadzi to do konieczności dokonywania wielu przeróbek na końcowym etapie projektowania oraz dodatkowych prototypów. W konsekwencji oznacza to też znaczny wzrost kosztów, bolesne opóźnienia we wdrożeniu produktu oraz brak dostatecznej ilości czasu na poszukiwania lepszych strategii projektowych, jak również ich optymalizacji.
Bluetooth Low Energy 4.2 przynosi większe bezpieczeństwo komunikacji
piątek, 13 stycznia 2017 13:38
Ochrona transmitowanych informacji i danych jest ważna w przypadku każdego urządzenia bezprzewodowego, od akcesoriów sportowych, przez urządzenia medyczne, po terminale płatnicze. Mechanizmy prywatności uniemożliwiają korzystanie z urządzeń niezaufanych, a bezpieczna komunikacja zapewnia integralność transmisji, bezpieczne przechowywanie danych oraz uniemożliwia podsłuchiwanie przekazywanych informacji. W wersji 4.2 standardu Bluetooth Low Energy (BLE) pojawiły się nowe funkcje zwiększające prywatność i bezpieczeństwo w potencjalnie zagrożonych obszarach istniejących we wcześniejszych wersjach BLE, a także nastąpiła dalsza poprawa efektywności energetycznej.
Narzędzia i zestawy startowe do mikrokontrolerów
piątek, 13 stycznia 2017 13:01
Efektywne projektowanie elektroniki wymaga dzisiaj od projektanta szybkiego dostarczenia działającego prototypu przy niewielkim nakładzie pracy i kosztach. Zaprojektowanie testowej płytki PCB często odpada z możliwości rozwiązań ze względu na koszty czasowe oraz jednostkowe produkcji. Z tego powodu projektanci decydują się na korzystanie z gotowych zestawów startowych, kitów oraz układów referencyjnych, co pozwala na szybką weryfikację funkcjonalną oraz implementację gotowego kodu, w krótkim czasie i bez ponoszenia nadmiernych kosztów.
Konfigurowanie układu wyzwalania oscyloskopu
wtorek, 06 grudnia 2016 13:51
Jedną z najważniejszych właściwości oscyloskopu jest jego zdolność do wyzwolenia pomiaru na sygnale wejściowym. Ta cecha, którą często przyjmujemy za oczywistą lub ignorujemy, skupiając się na innych, bardziej atrakcyjnych funkcjach, ma podstawowe znaczenie dla wyświetlenia przez oscyloskop sygnału użytecznego.
Aparatura przenośna - dobra jakość i wiele funkcji pomiarowych
wtorek, 06 grudnia 2016 13:41
Mierniki przenośne to grupa użytkowej aparatury pomiarowej, przeznaczonej do wspomagania pracy specjalistów w codziennych zadaniach. Ich najważniejszą cechą, jaka jest oczekiwana przez klientów, jest to, aby trafiała ona precyzyjnie w potrzebę pomiarową bez nadmiarowości, co skutkuje prostą obsługą, niską ceną, małymi gabarytami i wagą oraz lepszą niezawodnością.
Badania elektrycznych urządzeń medycznych w zgodzie z EN62353
wtorek, 06 grudnia 2016 13:27
Właściciele urządzeń medycznych muszą dbać o to, aby były one bezpieczne dla użytkownika i pacjenta. Częścią składową bezpiecznej eksploatacji są okresowe badania sprawdzające zgodność z wymaganiami technicznymi. Zakres badań i wymagania dla nich w tym obszarze definiuje jednolita norma IEC 62353 obowiązująca od 2007 roku. Jej podstawą stała się używana przez wiele lat w Niemczech i Austrii norma VDE 0751.
Precyzyjne pomiary mostkami Tybo
wtorek, 06 grudnia 2016 13:00
Tybo to polski producent precyzyjnych przyrządów pomiarowych o prawie trzydziestoletnim stażu w projektowaniu i produkcji przyrządów do pomiaru rezystancji oraz wielkości nieelektrycznych mierzonych za pomocą czujników rezystancyjnych. Oferujemy przyrządy przenośne o parametrach aparatury laboratoryjnej, wyróżniające się stabilną precyzją pomiaru, którą zawdzięczają oryginalnej technologii przetworników pomiarowych - mostkom Tybo. Najnowszym osiągnięciem firmy w dziedzinie technologii jest uzyskanie patentu dla aktywnego mostka zrównoważonego.
Wysoka jakość wygrywa w starciu z produktami dalekowschodnimi
wtorek, 08 listopada 2016 13:41
Loktech, jako firma zajmująca się dystrybucją wyposażenia dla przemysłu elektronicznego, dostrzega coraz większe zainteresowanie klientów produktami wysokiej jakości. Czasy wyposażania w tani sprzęt azjatycki stanowisk pracy powoli odchodzą w niebyt za sprawą zdecydowanie wyższej jakości produktów europejskich. Choć ceny są tu niejednokrotnie wyraźnie wyższe, to w ogólnym rozliczeniu wysoka jakość oznacza paradoksalnie większe oszczędności. Dodatkowym atutem jest zapewnienie wyższej ergonomii i skuteczności pracy.