Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, by w środku prac projektowych zmieniono wymagania, które miało spełniać gotowe urządzenie?

| Gospodarka Artykuły

Microchip i Farnell organizują jednodniowe szkolenie, w trakcie którego zaprezentują narzędzia potrzebne do kontroli kosztów projektowania. Obecna sytuacja ekonomiczna większości firm na świecie sprawia, że praktycznie każdy inżynier-elektronik zmuszony jest tworzyć coraz bardziej zaawansowane urządzenia, dysponując coraz mniejszym budżetem. Dlatego bardzo ważne staje się kontrolowanie kosztów projektowania, a szczególnie w przypadku przygotowywania produktów dostępnych w kilku wariantach.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, by w środku prac projektowych zmieniono wymagania, które miało spełniać gotowe urządzenie?

Eksperci z firmy Microchip zaprezentują i omówią sposoby optymalizacji kosztów projektów, które będziesz mógł zastosować już przy najbliższej okazji. W trakcie seminarium prezentowane będą przede wszystkim praktyczne aspekty i porady wskazujące, w jaki sposób zredukować czas opracowania projektu, jak ponownie wykorzystywać wcześniej użyte elementy, narzędzia i kod programów oraz jak modyfikować projekty by dostosowywać je do zmieniających się wymagań i założeń.

  • dowiedz się, jak łatwo jest przenieść projekt stworzony z użyciem 8-bitowego mikrokontrolera do urządzenia z mikrokontrolerem 16- lub 32-bitowym;
  • zobacz, w jaki sposób uproszczony zestaw narzędzi pozwala skrócić czas projektowania;
  • naucz się ponownie wykorzystywać dawniej napisany kod programów;
  • wszystkie tematy będą omawiane na przykładzie najnowocześniejszych technologii obejmujących niski pobór mocy oraz interfejsy użytkownika i komunikacyjne

Tylko dla uczestników seminarium:

Opłata za uczestnictwo w seminarium wynosi 208,32 PLN i pokrywa koszt rezerwacji miejsca na spotkaniu, płytki demonstracyjnej "One PIC MCU Platform" i programatora PICkit 3. Na płytce demonstracyjnej, którą otrzymają uczestnicy seminarium zamontowane są trzy mikrokontrolery: PIC16, PIC24 i PIC32, 5 pojemnościowych przycisków dotykowych, wyświetlacz siedmiosegmentowy, diody LED i bateria.

Płytka "One PIC MCU Platform" ma zamontowane tylko wybrane elementy. Pełny zestaw zawiera m.in.: interfejs USB, głośnik, złącze audio mini-jack, wejście mikrofonowe, buzzer, przełącznik, potencjometr i akcelerometr. Podzespoły te można nabyć z oferty Farnell element14.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wybrać spotkanie z listy opublikowanej pod tym adresem.

W Polsce szkolenie Farnell i Microchip odbędzie się 21 czerwca 2012 roku w Warszawie w Centrum Konferencyjnym PIAP. Formularz rejestracyjny na warszawskie seminarium dostępny jest pod tym adresem.