Digimes - przegląd nowości aparatury radiokomunikacyjnej

| Prezentacje firmowe Artykuły

Digimes to krajowa firma dystrybucyjna zajmująca się dostawą aparatury pomiarowej dla radiokomunikacji oraz jej montażem, kalibracją i serwisem. Atutem firmy jest szeroka oferta produktów pochodzących od czołowych na rynku producentów tego typu urządzeń oraz połączenie części handlowej z doradztwem technicznym, szkoleniami, kompletacją dostaw i bogatą paletą usług posprzedażnych.

Digimes - przegląd nowości aparatury radiokomunikacyjnej

Digimes reprezentuje 12 wiodących producentów sprzętu pomiarowego dla radiokomunikacji i ma kompleksową ofertę, umożliwiającą realizację pomiarów we wszystkich spotykanych na rynku technologiach, m.in. TETRA, GSM/GPRS/EDGE/UMTS/LTE, CDMA, EVDO, WLAN, WiFI, WiMAX oraz DAB i DVB T/H.

Takie urządzenia pomiarowe wykorzystywane są głównie przez operatorów sieci telekomunikacyjnych, służby mundurowe, usługi transportowe, monitoring mienia, działy emisji i podobne jednostki. Nabywcami są też liczne firmy świadczące usługi techniczne dla operatorów, centra zajmujące się naprawami telefonów komórkowych, laboratoria pomiarowe i wiele innych.

Digimes świadczy ponadto usługi wynajmu przyrządów pomiarowych, a także realizuje usługi pomiarowe dla sieci analogowych i cyfrowych.

Serwis

W przypadku aparatury pomiarowej wykorzystywanej w sieciach łączności profesjonalnej, monitoringu jakości usług i w produkcji oraz podobnych obszarach, kluczowym czynnikiem wyróżniającym dostawców jest dobry serwis i obsługa posprzedażna. Szybka reakcja serwisu i krótki czas naprawy mają bardzo duże znaczenie, drugą ważną częścią działalności serwisowej są usługi kalibracji aparatury pomiarowej.

Przyrządy te służą do kontroli działania profesjonalnych instalacji, ich praca i dokładność musi być okresowo weryfikowana i określają to przepisy. Zajmuje to cenny czas, dlatego szybki serwis jest istotnym czynnikiem z uwagi na koszty ponoszone przez firmę. Digimes prowadzi autoryzowany i akredytowany serwis wszystkich urządzeń i produktów posiadanych w ofercie firm.

Usługi realizowane są zgodnie z ISO 9001 w oparciu o zalecenia i dokumentację producentów. Lokalizacja na miejscu pozwala na błyskawiczne dokonywanie napraw, bez niepotrzebnego oczekiwania. Wszystkie serwisowane przez nas przyrządy i testery otrzymują następujące dokumenty: kosztorys naprawy, raport serwisowy, protokół kalibracji i certyfikat kalibracji.

Nowości w ofercie

Analizator widma GA4063
Analizatory widma z serii GA4063 to przenośne lekkie wielozadaniowe przyrządy do używania w laboratorium i w polu do analizy skalarno-wektorowej sieci i widma, jak również do pomiarów kabli i anten oraz testów wstępnych kompatybilności elektromagnetycznej EMC. Podstawowa wersja GA4063 pracuje w zakresie od 9 kHz do 3 GHz lub opcjonalnie do 6 GHz w zależności od wersji.

Wyposażony jest on w jasny wyświetlacz LCD-TFT. Zakres dynamiki sygnału wejściowego sięga do 100 dB, poziom szumów ANL -148 dBm, poziom wejściowy +30 dbm, szum fazowy -95 dbc/Hz, co stawia go w czołówce dostępnych na rynku analizatorów.

Generator w.cz. GA1484
GA1484A/B to wysokiej klasy generator sygnałowy zaprojektowany do wytwarzania stabilnych sygnałów wysokiej częstotliwości do testowania urządzeń w serwisie oraz projektowaniu. Oferuje przemysłową jakość, duże możliwości oraz zapewnia niskie koszty eksploatacji. GA1484 A/B generuje sygnały do testów parametrów oraz testów funkcjonalnych elementów oraz odbiorników.

Zakres częstotliwości pracy urządzenia zawiera się od 250 kHz do 4 GHz, dostępne są tryby modulacji AM, FM, PM, przy szumach fazowych poniżej -95 dBc/Hz @ 20 kHz (nośna 1 GHz), a dla wersji GA1484B poniżej -115 dBc/Hz @ 20 kHz (nośna 1 GHz).

Zakres poziomu sygnału wyjściowego waha się od -127 dBm do +13 dBm. Generator spełnia wszystkie wymagania dotyczące projektowania i produkcji. Jest to doskonały przyrząd do szkolnych laboratoriów oraz laboratoriów badawczych.

Tester radiokomunikacyjny R8000
Tester R8000 to połączenie w ramach jednego przyrządu analizatora widma, generatora sygnałowego w.cz., czułego odbiornika pomiarowego, opcjonalnie tracking generatora, miernika SINAD i zniekształceń, oscyloskopu i generatora audio m.cz., miernika częstotliwości, analizatora audio, a także lokalizatora uszkodzeń kabla, miernika dewiacji FM i modulacji AM oraz miernika sygnału (RSSI).

Tester wspierający wszystkie obecnie wykorzystywane w radiokomunikacji nowoczesne technologie łączności, jak TETRA, ETSIDMR, APCO P25, NXDN-EDGE, ANALOG. Taki kombajn pomiarowy stanowi nieocenione narzędzie serwisu i działów technicznych, pozwalając wykonać w ramach jednego urządzenia pomiary wszystkich potrzebnych parametrów charakteryzujących radiowy tor komunikacyjny.

Mierniki mocy RF
W ofercie firmy Digimes warto zwrócić także uwagę na mierniki i analizatory pozwalające na pomiary i/lub analizę w zastosowaniach takich jak Radar, CDMA, EvDo, UMTS, WLAN, LTE, WiMax, Wi-Fi, MIMO, TD-SCDMA, HDTV, OFDM i wiele innych. Przykładem może być analizator mocy serii 4500B będący połączeniem dużych możliwości i efektywności pomiarów w domenie czasu mocy sygnału.

W zakresie mierników mocy warto zwrócić uwagę na model 4540 - przyrząd, który jest wyborem dla dzisiejszych producentów i laboratoriów, gdzie kryterium niezawodności, dokładności i prędkości dla zwiększenia przepustowości jest najważniejsze. Seria mierników mocy w.cz. 4240A to z kolei łatwe w użyciu niezawodne jedno- i dwukanałowe przyrządy pracujące w zakresie poziomów mocy od -70 dBm do +44 dBm z dynamiką 90 dB.

Przyrząd pracuje z opcjonalnymi 50 sondami pozwalającymi na wybór optymalnej kombinacji dla każdego zastosowania. Do zastosowań, gdzie pomiar mocy wymaga więcej niż 2 kanałów jednocześnie, seria mierników CW 4300 to z pewnością właściwy wybór. Przyrząd może być wyposażony w od 1 do 6 modułów - kanałów i pracuje z opcjonalnymi 100 sondami pokrywającymi szeroką gamę potrzeb pomiarowych. Każdy kanał pomiarowy oferuje precyzyjne wyjście proporcji do wykorzystania w kontroli i w celu odczytu wartości granicznych.

Mierniki mocy USB i PIM
W ofercie firmy Digimes można znaleźć także zestaw testowy PIM 20 przeznaczony do pomiaru zniekształceń w pasywnych drogach sygnału w.cz. znanych jako passive intermodulation distortion lub PIM. Ich źródłem są elementy sieci takie jak fidery koncentryczne, złącza, rozdzielacze, sumatory i powstają w procesie niewłaściwej produkcji lub instalacji.

Ciekawym pomysłem jest także miernik mocy USB 5200, który podłącza się do komputera. Oferuje on bardzo szerokie spektrum możliwości w zakresie do 26,5 GHz i jest zasilany bezpośrednio z portu USB.

Robert Kościesza
Digimes

www.digimes.pl

Zobacz również