wersja mobilna
Online: 553 Wtorek, 2017.05.30

Prezentacje

  Lutowanie selektywne na fali - profesjonalna technologia dostępna dla małych i średnich EMS

  Technologia lutowania selektywnego za pomocą fali znana jest od początku lat dziewięćdziesiątych. Od samego początku, proces ten był udoskonalany, aby spełnić szerokie spektrum wymagań, stawianych przez światowych producentów elektroniki.

   Firma: CPS-IEP Sp. z o.o.
   
  Andpol elektronik - producent i dystrybutor

  Andpol elektronik to znany krajowy dystrybutor aktywnych i pasywnych podzespołów elektronicznych obecny w branży od 1995 roku. Misją firmy jest służenie pomocą klientom i partnerom w zaspokojeniu potrzeb poprzez dostarczanie produktów najwyższej jakości. Chcemy, aby nasze rozwiązania pozwalały osiągnąć sukces, a poziom naszych usług pozwolił klientom skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności.

   Firma: Andpol Elektronik
   
  Produkcja kontraktowa EMS a wymagania technologiczne

  Produkcja kontaktowa elektroniki to usługa kierowana do szerokiego grona odbiorców, wśród których znaleźć można zarówno producentów specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak i firmy niezwiązane bezpośrednio z elektroniką. Innymi słowy, klienci firm EMS dysponują różną wiedzą i doświadczeniem na temat technologii produkcji, a zdarza się też tak, że projektantom cykl produkcyjny jest kompletnie nieznany. Dodatkowo każdy producent EMS ma swoje wymagania technologiczne, które uzależnione są od stosowanej technologii oraz posiadanego parku maszynowego. Dlatego przed zleceniem produkcji te wymagania trzeba poznać i jest to istotna część w procesie wdrażania produktu.

   Firma: Kompania Elektroniczna Sp. z o.o.
   
  Montaż kontraktowy EMS - zaplanuj z nami produkcję

  Kompleksowa obsługa produkcyjna EMS staje się coraz bardziej popularna nie tylko z uwagi na lepsze ceny, ale z uwagi na wyraźnie ukierunkowaną odpowiedzialność za zlecenie. Klient, który zamawia w jednej firmie płytki, w innej elementy a jeszcze innej zleca montaż, naraża się na większe ryzyko niż korzystający z usług jednego partnera. Poza kontrolą jakości i technologii przy kompleksowej usłudze łatwiej też jest wyegzekwować terminy. Kompleksowa usługa jest również korzystna z uwagi na cenę usługi. Im mniejsza skala, tym większy kłopot ze zgraniem poszczególnych etapów.

   Firma: SOFTCOM Sp. z o.o.
   
  Wybór dostawcy urządzeń technologicznych nie jest łatwy

  Urządzeniom funkcjonującym w linii produkcyjnej stawia się coraz wyższe wymagania, gdy patrzy się z perspektywy, widzi się, że kryteria doboru urządzeń z roku na rok są coraz bardziej skomplikowane, a podejmowanie decyzji zakupowych staje się tym samym coraz trudniejsze.

   Firma: Renex
   
  Zasady projektowania paneli dla obwodów o niewielkich rozmiarach

  Obecnie postępujący trend miniaturyzacji sprzętu elektronicznego, przy jednoczesnym intensywnym wzroście jego funkcjonalności, wyznacza kierunek rozwoju branży producentów elektroniki. Z redukcją fizycznych rozmiarów urządzeń związana jest miniaturyzacja samych obwodów drukowanych, która ma bezpośredni wpływ na proces ich produkcji i montażu.

   Firma: Techno-Service S.A. TS PCB
   
  Nowoczesne urządzenia technologiczne dla firm EMS

  Dynamiczny rozwój elektroniki wymaga coraz częściej od firm EMS większej elastyczności, uniwersalności działania oraz prostoty zarządzania. Natomiast liczba firm, która chce inwestować w park maszynowy ukierunkowany na typową masową produkcję, sukcesywnie zmniejsza się, przez co profil całej branży ewoluuje w kierunku możliwie jak największej elastyczności w realizacji zadań produkcyjnych.

   Firma: SMT-TECH
   
  Zarządzanie ciepłem w układach elektronicznych

  Projektując system zarządzania ciepłem w układzie elektronicznym, warto go oprzeć na bazie nowoczesnych materiałów termoprzewodzących firmy Henkel. Konwencjonalne produkty nie zapewniają optymalnego przewodzenia ciepła oraz stabilności termicznej, co w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego zniszczenia układu. Aby temu zapobiec, należy zastosować materiały termoprzewodzące o zmiennej fazie (phase change), które mają szczególne właściwości.

   Firma: Magazyn Centralny Centrum Sp. z o.o.
   
  Zmiana reguł gry - pasta lutownicza Loctite GC10

  Materiały do produkcji elektroniki są zawsze przedmiotem szczególnej troski w zakresie warunków ich przechowywania. Temperatura i czas przechowywania pasty lutowniczej mają decydujący wpływ na jej parametry użytkowe i trwałość, dlatego to, jak producent obchodzi się z materiałami, może decydować o powodzeniu całego procesu lutowania i dotyczy głównie etapu nanoszenia pasty i przetapiania. Warunki temperaturowe przechowywania decydują o okresie przydatności pasty do procesu, a to decyduje o gwarancji producenta.

   Firma: Magazyn Centralny Centrum Sp. z o.o.
   
  10 powodów, aby zlecić montaż elektroniki wraz z zakupem komponentów

  Przez wiele lat w branży elektroniki dyskutowano nad zagadnieniem, czy sensowne jest prowadzenie produkcji we własnym zakresie, czy też korzystniejsza jest kooperacja z wyspecjalizowanym partnerem zewnętrznym. Dzisiaj, patrząc na to, jak w ostatniej dekadzie rozwinął się rynek w zakresie kooperacji produkcji elektroniki, szczęśliwie te spory branżowe mamy już za sobą. Wiadomo, że warto, że opłaca się to pod wieloma względami, nie tylko w zakresie niższych kosztów.

   Firma: Elhurt Sp. z o.o.
   
 

 

Szukaj w serwisie Semicon