wersja mobilna
Online: 607 Niedziela, 2017.02.19

Prezentacje

  Projektuj elektronikę z zestawami od Farnell element14

  W ofercie firmy Farnell element14 konstruktorzy mogą znaleźć kilka tysięcy zestawów startowych, płytek uruchomieniowych oraz narzędzi i oprogramowania. Nie sposób opisać ich wszystkich, nawet w wielkim skrócie. Stąd wybraliśmy kilka ciekawych pozycji, które mogą zainteresować konstruktorów zajmujących się tworzeniem nowoczesnych aplikacji z obszaru IoT, elektroniki noszonej i urządzeń przemysłowych. Mamy nadzieję, że okażą się one wstępem do dalszych poszukiwań.

   Firma: Farnell element14
   
  FloTHERM XT - symulacje termiczne na każdym etapie projektowania elektroniki

  Z reguły analizę termiczną projektu, jeden z istotnych zagadnień projektowania urządzeń elektronicznych, inżynierowie zostawiają sobie na później, nierzadko na moment, gdy większość pracy z elektroniką i mechaniką jest bliska ukończenia. Prowadzi to do konieczności dokonywania wielu przeróbek na końcowym etapie projektowania oraz dodatkowych prototypów. W konsekwencji oznacza to też znaczny wzrost kosztów, bolesne opóźnienia we wdrożeniu produktu oraz brak dostatecznej ilości czasu na poszukiwania lepszych strategii projektowych, jak również ich optymalizacji.

   Firma: Gamma Sp. z o.o.
   
  Bluetooth Low Energy 4.2 przynosi większe bezpieczeństwo komunikacji

  Ochrona transmitowanych informacji i danych jest ważna w przypadku każdego urządzenia bezprzewodowego, od akcesoriów sportowych, przez urządzenia medyczne, po terminale płatnicze. Mechanizmy prywatności uniemożliwiają korzystanie z urządzeń niezaufanych, a bezpieczna komunikacja zapewnia integralność transmisji, bezpieczne przechowywanie danych oraz uniemożliwia podsłuchiwanie przekazywanych informacji. W wersji 4.2 standardu Bluetooth Low Energy (BLE) pojawiły się nowe funkcje zwiększające prywatność i bezpieczeństwo w potencjalnie zagrożonych obszarach istniejących we wcześniejszych wersjach BLE, a także nastąpiła dalsza poprawa efektywności energetycznej.

   Firma: GLYN Jones GmbH & Co KG
   
  Narzędzia i zestawy startowe do mikrokontrolerów

  Efektywne projektowanie elektroniki wymaga dzisiaj od projektanta szybkiego dostarczenia działającego prototypu przy niewielkim nakładzie pracy i kosztach. Zaprojektowanie testowej płytki PCB często odpada z możliwości rozwiązań ze względu na koszty czasowe oraz jednostkowe produkcji. Z tego powodu projektanci decydują się na korzystanie z gotowych zestawów startowych, kitów oraz układów referencyjnych, co pozwala na szybką weryfikację funkcjonalną oraz implementację gotowego kodu, w krótkim czasie i bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

   Firma: Computer Controls Sp. z o.o.
   
  Konfigurowanie układu wyzwalania oscyloskopu

  Jedną z najważniejszych właściwości oscyloskopu jest jego zdolność do wyzwolenia pomiaru na sygnale wejściowym. Ta cecha, którą często przyjmujemy za oczywistą lub ignorujemy, skupiając się na innych, bardziej atrakcyjnych funkcjach, ma podstawowe znaczenie dla wyświetlenia przez oscyloskop sygnału użytecznego.

   Firma: AM Technologies Sp. z o.o. Sp. k.
   
  Aparatura przenośna - dobra jakość i wiele funkcji pomiarowych

  Mierniki przenośne to grupa użytkowej aparatury pomiarowej, przeznaczonej do wspomagania pracy specjalistów w codziennych zadaniach. Ich najważniejszą cechą, jaka jest oczekiwana przez klientów, jest to, aby trafiała ona precyzyjnie w potrzebę pomiarową bez nadmiarowości, co skutkuje prostą obsługą, niską ceną, małymi gabarytami i wagą oraz lepszą niezawodnością.

   Firma: BNS sp. z o.o.
   
  Badania elektrycznych urządzeń medycznych w zgodzie z EN62353

  Właściciele urządzeń medycznych muszą dbać o to, aby były one bezpieczne dla użytkownika i pacjenta. Częścią składową bezpiecznej eksploatacji są okresowe badania sprawdzające zgodność z wymaganiami technicznymi. Zakres badań i wymagania dla nich w tym obszarze definiuje jednolita norma IEC 62353 obowiązująca od 2007 roku. Jej podstawą stała się używana przez wiele lat w Niemczech i Austrii norma VDE 0751.

   Firma: Astat Sp. z o.o.
   
  Precyzyjne pomiary mostkami Tybo

  Tybo to polski producent precyzyjnych przyrządów pomiarowych o prawie trzydziestoletnim stażu w projektowaniu i produkcji przyrządów do pomiaru rezystancji oraz wielkości nieelektrycznych mierzonych za pomocą czujników rezystancyjnych. Oferujemy przyrządy przenośne o parametrach aparatury laboratoryjnej, wyróżniające się stabilną precyzją pomiaru, którą zawdzięczają oryginalnej technologii przetworników pomiarowych - mostkom Tybo. Najnowszym osiągnięciem firmy w dziedzinie technologii jest uzyskanie patentu dla aktywnego mostka zrównoważonego.

   Firma: TYBO
   
  Wysoka jakość wygrywa w starciu z produktami dalekowschodnimi

  Loktech, jako firma zajmująca się dystrybucją wyposażenia dla przemysłu elektronicznego, dostrzega coraz większe zainteresowanie klientów produktami wysokiej jakości. Czasy wyposażania w tani sprzęt azjatycki stanowisk pracy powoli odchodzą w niebyt za sprawą zdecydowanie wyższej jakości produktów europejskich. Choć ceny są tu niejednokrotnie wyraźnie wyższe, to w ogólnym rozliczeniu wysoka jakość oznacza paradoksalnie większe oszczędności. Dodatkowym atutem jest zapewnienie wyższej ergonomii i skuteczności pracy.

   Firma: Loktech
   
  Ochrona układów przed ESD - warunki pracy i wyposażenie

  Postępująca miniaturyzacja i coraz bardziej rosnąca złożoność układowa urządzeń elektronicznych powodują, wzrost wrażliwości komponentów, modułów i urządzeń na wyładowania elektrostatyczne. Zabezpieczenie produkcji i serwisu przed skutkami takich wyładowań przynosi wiele korzyści. Obniżenie kosztów produkcji w wyniku mniejszej liczby wadliwych podzespołów, podwyższenie jakości i niezawodności, a w konsekwencji wzrost satysfakcji klienta to tylko niektóre.

   Firma: Renex