wersja mobilna
Online: 678 Niedziela, 2017.09.24

Prezentacje

  COMARCH IoT Lab - prototypowanie i produkcja w Krakowie

  Przez wiele ostatnich lat produkcja elektroniki przenoszona była do krajów dalekowschodnich. Wiele przedsiębiorstw produkcyjnych korzystało z dostępności taniej siły roboczej w Chinach, niższych kosztów działalności, podatków i opłat lokalnych po to, aby obniżyć koszty wytwarzania. Proces ten trwał przez ostatnie kilkanaście lat. Początkowo takie działania były charakterystyczne dla dużych światowych producentów elektroniki konsumenckiej, z czasem na produkcję w Chinach zdecydowały się także mniejsze przedsiębiorstwa, także te zajmujące się wytwarzaniem urządzeń specjalistycznych.

   Firma: Comarch Technologies
   
  Tenma - nowa marka własna produktów Farnell element14

  W artykule opisujemy trzy interesujące nowości produktowe z oferty firmy Farnell element14, na które warto zwrócić uwagę. Dwie z nich należą do grupy marek własnych Tenma, w ramach której dystrybutor proponuje niedrogie urządzenia o wysokiej funkcjonalności, takie które łączą najlepszy stosunek jakości do ceny.

   Firma: Farnell element14
   
  Nowe elementy sygnalizacyjne w ofercie firmy Apem

  W niniejszym artykule przedstawiono kilka nowości, jakie w ostatnich miesiącach wprowadziła na rynek francuska firma Apem - jeden z czołowych dostawców elementów służących do tworzenia interfejsu użytkownika w urządzeniach przemysłowych, transportowych i specjalnych.

   Firma: Eltronika
   
  BNS - Dostawca elektrotechniki i automatyki

  Jesteśmy przedsiębiorstwem dystrybucyjnym, którego specjalnością są dostawy elementów elektrotechnicznych i elektronicznych. Od 26 lat obsługujemy rodzimy przemysł - przez ten okres stworzyliśmy ofertę handlową obejmującą ponad 25 tys. różnych produktów, które stosowane są przez odbiorców z wielu branż.

   Firma: BNS sp. z o.o.
   
  Komponenty dla automatyki i elektroniki: jakość, oferta i znakomity serwis

  Wrocławska firma Maus Electronics jest autoryzowanym przedstawicielem i partnerem znanego na całym świecie, w tym także i w Polsce, amerykańskiego dystrybutora katalogowego podzespołów elektronicznych - firmy Mouser Electronics. Mouser Electronics to wiodący i jeden z największych na świecie katalogowych dostawców podzespołów elektronicznych. Terminem tym określa się wyspecjalizowane firmy dystrybucyjne wyróżniające się bardzo szeroką ofertą dostępnych komponentów, sięgającą nierzadko milionów różnych produktów.

   Firma: Maus Electronics Sp. z o.o.
   
  Europlacer - elastyczność i inteligencja

  Znany europejski producent automatów montażowych Blakell Europlacer obchodzi właśnie 25-lecie działalności. Firma powstała wskutek włączenia do grupy Blakell francuskiego Eurosoft Robotique, działającego w branży automatyzacji procesów produkcyjnych od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

   Firma: PAKT Electronics
   
  Coś nie łączy? Krótka encyklopedia doboru przekaźnika, część 3: triki

  Przedstawiamy ostatnią część poradnika związanego z doborem przekaźników. W pierwszych dwóch artykułach (wydania "Elektronika" z marca i czerwca 2016) zostały opisane zasady poprawnego doboru styków oraz cewek tych elementów. W bieżącej publikacji przedstawiamy niestandardowe wykorzystanie przekaźników elektromagnetycznych oraz wykonania specjalne elementów produkowanych przez firmę Relpol.

   Firma: Relpol S.A.
   
  Zasilacze Mean Well z opcją programowania - Seria ELG-C-D2

  W ofercie firmy Mean Well pojawiła się nowa seria zasilaczy do oświetlenia LED z rodziny ELG-C, które wyróżniają się dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz zapewniają zupełnie nowe możliwości takie jak m.in. opcja programowania.

   Firma: Elmark Automatyka
   
  Aplikacja "Strażnik Mocy Zamówionej" sposobem na "20. stopień zasilania"

  Każda firmy produkcyjna, której zarząd myśli długoterminowo o rozwoju działalności, musi mieć zakontraktowane dostawy odpowiedniej ilości energii elektrycznej, które zapewnią jej skuteczność działania i jednocześnie umożliwią stabilizację procesu produkcji. To samo dotyczy dbałości o inwestycje w instalacje i systemy zasilające wewnątrz firmy, które powinny zagwarantować prawidłowe funkcjonowanie własnego układu zasilania nawet w najtrudniejszych warunkach.

   Firma: Astat Sp. z o.o.
   
  Złącza SKEDD - nowa koncepcja połączeń rozłącznych do PCB

  Wśród technik montażu złączy na PCB doskonale znane są technologie lutowania na fali, montażu THR i SMT oraz wciskanie prasą. Technika bezpośredniego przyłączania do płytki, nazwana SKEDD, to krok naprzód w kierunku poszukiwania nowatorskich rozwiązań.

   Firma: Phoenix Contact Sp. z o.o.