Na Uniwersytecie Warszawskim ruszył "Graphene Week 2016"

| Gospodarka Artykuły

Graphene Week to najważniejsza w Europie konferencja poświęcona grafenowi oraz pokrewnym materiałom dwuwymiarowym. W bieżącym roku odbywa się w dniach 13-17 czerwca na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem konferencji Graphene Week 2016 jest Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych we współpracy z UW. Podczas trwającego pięć dni wydarzenia wystąpi kilkudziesięciu ekspertów i specjalistów z z krajów zaangażowanych w badania nad grafenowymi technologiami.

Na Uniwersytecie Warszawskim ruszył "Graphene Week 2016"

Graphene Week jest coroczną konferencją typu non profit organizowaną przez Komisję Europejską w ramach 10-letniego programu Unii Europejskiej "Graphene Flagship". Grafenowy projekt flagowy ma na celu rozwijanie badań nad wykorzystaniem materiałów dwuwymiarowych w różnych dziedzinach gospodarki. Działania te koordynuje Chalmers University of Technology w Göteborgu.

Rozpoczynający się w Warszawie Graphene Week 2016 skoncentruje się na następujących zagadnieniach:

  • aspekty naukowe oraz zastosowania grafenu i nowych materiałów 2D;
  • synteza grafenu i nowych materiałów 2D;
  • materiały dwuwymiarowe, heterostruktury i superstruktury;
  • korelacje między grafenem i innymi materiałami 2D;
  • nanokompozyty bazujące na grafenie i materiałach 2D;
  • związane z grafenem badania biomedyczne i środowiskowe.

Konferencje z cyklu Graphene Week odbywają się w różnych miastach Europy. W 2014 roku konferencja w Göteborgu w Szwecji zgromadziła ponad 450 specjalistów z 35 krajów. Podobnie było podczas Graphene Week 2015 w Manchesterze w Wielkiej Brytanii - obecnych było ponad 600 specjalistów z 37 krajów.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji konferencji jest Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerem jest także PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Patronat honorowy nad konferencją sprawuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

źródło: ITME

Zobacz również