wersja mobilna
Online: 475 Czwartek, 2017.11.23

Biznes

Arrow Lighting Tour 2008

środa, 09 lipca 2008 10:32

W maju i czerwcu tego roku firma Arrow Electronics zorganizowała cykl międzynarodowych seminariów technicznych poświęconych produktom wykorzystywanym do budowy nowoczesnych źródeł światła w oparciu o diody LED dużej mocy. Wykłady skierowane były do inżynierów, producentów i użytkowników systemów oświetleniowych, a wśród nich architektów, którzy coraz częściej wykorzystują alternatywne źródła światła przy aranżacji oświetlenia architektonicznego.

Systemy oświetleniowe oparte na diodach elektroluminescencyjnych stanowią dla firmy Arrow coraz bardziej istotną część biznesu. Firma w swojej ofercie ma kilku ważniejszych producentów diod takich jak Avago, Cree i Osram oraz współpracujących z nimi komponentów firm Epcos, National Semiconductors, Texas Instruments lub Zetex. Firma powołała do życia dedykowany temu sektorowi pion biznesowy Lighting w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych i silnie promuje technologie i produkty związane z tematyką półprzewodnikowych źródeł światła.

Leszek Adamowicz - Inżynier aplikacyjny Arrow Electronics Poland

W jaki sposób skutecznie zachęcić kilkudziesięciu inżynierów do przyjazdu na 9-godzinne seminarium techniczne w sytuacji, gdy większość informacji można znaleźć w sieci?

To prawda, że coraz więcej informacji jest dostępnych w Internecie i stanowi to dużą konkurencję dla imprez o charakterze seminaryjnym. Ponieważ trudniej jest obecnie namówić inżynierów, aby przyjechali na wykłady lub seminaria, staramy się podejmować inicjatywy łączące atrakcyjną dla rynku tematykę z prezentacją informacji, których w sieci nie ma. Z tych powodów zdecydowaliśmy się na zajęcie jednym z najbardziej interesujących obecnie na rynku tematów, jakimi są nowoczesne układy oświetleniowe z wykorzystaniem diod LED. Zaprosiliśmy specjalistów technicznych z firm produkujących diody, złącza, układy zasilania, optykę i inne produkty wchodzące w skład nowoczesnych systemów oświetleniowych. Pomiędzy poszczególnymi wykładami pokazujemy układy demonstracyjne, pracujące diody, dzięki czemu całość oprócz wysokiego poziomu merytorycznego ma też część praktyczną.

Jakie cechy oferty dystrybucyjnej w największym stopniu decydują o sukcesach w sprzedaży dla tej tematyki?

Należy pamiętać, że dioda święcąca do tego, aby stanowić źródło światła musi zostać obudowana szeregiem dodatkowych układów elektronicznych oraz komponentami optycznymi i mechanicznymi. Taka sytuacja sprzyja dostawcom komponentów o szerokiej ofercie produktów, którzy są w stanie zapewnić spójną i kompleksową ofertę całego systemu oświetleniowego.

W naszym przypadku asortyment obejmuje to kilku producentów diod, o różnym przeznaczeniu technicznym i profilu rynkowym. Do tego dochodzą układy zasilania, czujniki koloru, drivery i mikrokontrolery. W ramach firmy mamy też wydzieloną grupę pracowników, którzy specjalizują się w tej tematyce i prowadzą stronę internetową poświęconą wszystkim produktom z naszej oferty przeznaczonym do układów oświetleniowych.

Jakie aplikacje w największym stopniu korzystają z diod LED?

W skali naszego kraju rozwijają się głownie aplikacje związane z medycyną, gdzie diody wykorzystuje się do konstrukcji lamp oświetlających pole operacyjne, w oświetleniu architektonicznym, systemach oświetlenia awaryjnego i wielu innych specjalistycznych aplikacjach. Rynek na te produkty dopiero się tworzy, dlatego przez cały czas jesteśmy zaskakiwani nowymi pomysłami.

Na warszawskie spotkanie przybyło około 40 osób, dla których przygotowano serię trzech wykładów o diodach i komponentach zasilających, a następnie omówiono właściwości sprzedawanego osprzętu takiego jak soczewki, radiatory i materiały składające się na całość systemów. (RM)

 

World News 24h

czwartek, 23 listopada 2017 16:02

Global Unichip Corporation has expanded its global influence with the opening of its newest office in Nanjing, China. The office will provide a broad range of ASIC services to the fast-growing China market. The GUC office is located in the Research and Innovation Park of the Nanjing Jiangbei New Area at Room 1401, Block C, Fuying Building, No. 99, Tuanjie Road, Pukou District, Nanjing City. The new facility hosts an innovative ASIC Design Center that focuses on advanced process technology capabilities that are much in demand by the China market. The company expects that the new Nanjing center will employ around 200 technologists and engineers within five years.

więcej na: en.ctimes.com.tw