wersja mobilna
Online: 831 Piątek, 2018.06.22

Biznes

Globalny rynek MRAM do 2021 roku będzie rósł w imponującym tempie - CAGR 94%

wtorek, 04 kwietnia 2017 12:58

Analitycy badającej rynek firmy Technavio prognozują, że globalny rynek pamięci MRAM będzie w najbliższym czasie wzrastał średniorocznie w przybliżeniu o 94%. W swoim raporcie przedstawiają aktualne badanie rynku oraz scenariusz i perspektywy wzrostu światowego rynku układów MRAM na lata 2017-2021. W raporcie wymienia się również STT-MRAM i Toggle MRAM jako dwa główne segmenty produktowe, z czego chipy STT-MRAM obejmowały w 2016 r. ponad 63% rynku.

Urządzenia z STT-MRAM są bardziej efektywne, szybsze i łatwiejsze do skalowania w porównaniu do urządzeń opartych o Toggle MRAM.

- MRAM jest rodzajem nieulotnej pamięci, która do przechowywania danych wykorzystuje ładunek magnetyczny zamiast elektrycznego, jak to jest w przypadku technologii DRAM i SRAM. MRAM ma dodatkową zaletę w postaci większej gęstości zapisu i szybkości odczytu. Ponadto, pamięć MRAM zachowuje dane nawet wtedy, gdy jest odłączona od zasilania i zużywa mniej energii w porównaniu do pamięci DRAM i SRAM - mówił Navin Rajendra, ekspert ds. systemów wbudowanych w firmie Technavio.

źródło: Business Wire

 

World News 24h

piątek, 22 czerwca 2018 07:59

Intel Corporation announced the resignation of Brian Krzanich as CEO and a member of the board of directors. The board has named Chief Financial Officer Robert Swan interim chief executive officer, effective immediately. Intel was recently informed that Mr. Krzanich had a past consensual relationship with an Intel employee. An ongoing investigation by internal and external counsel has confirmed a violation of Intel’s non-fraternization policy, which applies to all managers. Given the expectation that all employees will respect Intel’s values and adhere to the company’s code of conduct, the board has accepted Mr. Krzanich’s resignation.

więcej na: newsroom.intel.com