wersja mobilna
Online: 627 Niedziela, 2018.02.25

Biznes

Globalny rynek MRAM do 2021 roku będzie rósł w imponującym tempie - CAGR 94%

wtorek, 04 kwietnia 2017 12:58

Analitycy badającej rynek firmy Technavio prognozują, że globalny rynek pamięci MRAM będzie w najbliższym czasie wzrastał średniorocznie w przybliżeniu o 94%. W swoim raporcie przedstawiają aktualne badanie rynku oraz scenariusz i perspektywy wzrostu światowego rynku układów MRAM na lata 2017-2021. W raporcie wymienia się również STT-MRAM i Toggle MRAM jako dwa główne segmenty produktowe, z czego chipy STT-MRAM obejmowały w 2016 r. ponad 63% rynku.

Urządzenia z STT-MRAM są bardziej efektywne, szybsze i łatwiejsze do skalowania w porównaniu do urządzeń opartych o Toggle MRAM.

- MRAM jest rodzajem nieulotnej pamięci, która do przechowywania danych wykorzystuje ładunek magnetyczny zamiast elektrycznego, jak to jest w przypadku technologii DRAM i SRAM. MRAM ma dodatkową zaletę w postaci większej gęstości zapisu i szybkości odczytu. Ponadto, pamięć MRAM zachowuje dane nawet wtedy, gdy jest odłączona od zasilania i zużywa mniej energii w porównaniu do pamięci DRAM i SRAM - mówił Navin Rajendra, ekspert ds. systemów wbudowanych w firmie Technavio.

źródło: Business Wire

 

World News 24h

sobota, 24 lutego 2018 19:57

Taiwan-based IC design houses expect orders from China's smartphone industry to pick up in the second quarter of 2018, with customer orders likely to register double-digit sequential growth. Orders from their China-based smartphone clients will be pulling in ahead of China's May 1 holiday period, according to sources at Taiwan's fabless IC firms. The pull-in of orders will start to buoy revenues at Taiwan-based IC design houses in March. Also due to the low point in the first quarter of 2018, revenues at Taiwan's fabless IC firms are set to see substantial sequential growth in the second quarter, the sources said.

więcej na: www.digitimes.com