wersja mobilna
Online: 449 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

Apple coraz większy - wartość rynkowa firmy sięga 800 mld dolarów

środa, 10 maja 2017 10:23

Akcje Apple'a wzrosły już na tyle, by zapewnić firmie kapitalizację rynkową przekraczającą 800 miliardów dolarów. Obecnie wśród firm notowanych na światowych giełdach żadna nie jest cenniejsza niż Apple. W obrocie giełdowym znajduje się około 5,21 miliarda akcji amerykańskiego potentata. Trudno uwierzyć, że firma warta tyle co Apple może być niedowartościowana, ale taka właśnie jest opinia Briana White'a, analityka z Drexel Hamilton.

Brian White szacuje, że docelowy kurs akcji Apple'a może wzrosnąć jeszcze o ponad 9%, do 202 dolarów, częściowo w wyniku przypadającego w tym roku 10-lecia iPhone'a.

Apple został najbardziej wartościową spółką publiczną na świecie, kiedy w sierpniu 2011 r. pokonał ExxonMobil. Apple długo walczył o tę pozycję z Exxonem, a przez pewien czas również z Alphabetem, ale w ciągu ostatnich pięciu lat prawie zawsze był na szczycie.

Głównym źródłem dochodów firmy Apple pozostaje iPhone. W ostatnim kwartale był on odpowiedzialny za sprzedaż w wysokości 33,2 mld dolarów. Kwota to jest o 1% wyższa niż przed rokiem, przy czym liczba sprzedanych iPhone'ów - 50,8 milionów - spadła o 1% w porównaniu z wynikiem sprzed roku.

Rob Enderle, dyrektor firmy badawczej Enderle Group, powiedział, że nawet w przypadku spółki tak skutecznie działającej jak Apple, inwestorzy mogą tworzyć "ryzykowne zakłady" na akcje. Twierdzi on, że większa część niedawnego wzrostu cen akcji Apple'a spowodowana była problemami Samsunga z modelem Galaxy Note 7.

- W dużej mierze Apple pozostaje przedsiębiorstwem jednoproduktowym z telefonem iPhone utrzymującym firmę. Ich strategia wydaje się polegać na podnoszeniu cen, by zrównoważyć spadki sprzedaży, co na coraz bardziej konkurencyjnym rynku spowoduje, że klienci będą się w końcu buntować - powiedział Rob Enderle.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 12:08

Pure-play foundry Taiwan Semiconductor Manufacturing Company has been enhancing its IC packaging capability by developing system-level packaging technology. TSMC has become a competitor to IC packaging specialists, such as ASE Industrial Holding, with its CoWoS and integrated fan-out wafer-level packaging. While continuing to enhance its backend CoWoS and InFO services, TSMC has developed its system-level packaging technology to step into the advanced SiP field. Called system-on-integrated-chips, TSMC's SiP technology will be competing with its counterparts rolled out by the world's major dedicated packaging companies like ASE and Amkor in the 5G era, according to market sources. SoIC was first introduced by TSMC at its technology symposium held recently in Silicon Valley.

więcej na: www.digitimes.com