wersja mobilna
Online: 643 Sobota, 2017.11.25

Biznes

Apple coraz większy - wartość rynkowa firmy sięga 800 mld dolarów

środa, 10 maja 2017 10:23

Akcje Apple'a wzrosły już na tyle, by zapewnić firmie kapitalizację rynkową przekraczającą 800 miliardów dolarów. Obecnie wśród firm notowanych na światowych giełdach żadna nie jest cenniejsza niż Apple. W obrocie giełdowym znajduje się około 5,21 miliarda akcji amerykańskiego potentata. Trudno uwierzyć, że firma warta tyle co Apple może być niedowartościowana, ale taka właśnie jest opinia Briana White'a, analityka z Drexel Hamilton.

Brian White szacuje, że docelowy kurs akcji Apple'a może wzrosnąć jeszcze o ponad 9%, do 202 dolarów, częściowo w wyniku przypadającego w tym roku 10-lecia iPhone'a.

Apple został najbardziej wartościową spółką publiczną na świecie, kiedy w sierpniu 2011 r. pokonał ExxonMobil. Apple długo walczył o tę pozycję z Exxonem, a przez pewien czas również z Alphabetem, ale w ciągu ostatnich pięciu lat prawie zawsze był na szczycie.

Głównym źródłem dochodów firmy Apple pozostaje iPhone. W ostatnim kwartale był on odpowiedzialny za sprzedaż w wysokości 33,2 mld dolarów. Kwota to jest o 1% wyższa niż przed rokiem, przy czym liczba sprzedanych iPhone'ów - 50,8 milionów - spadła o 1% w porównaniu z wynikiem sprzed roku.

Rob Enderle, dyrektor firmy badawczej Enderle Group, powiedział, że nawet w przypadku spółki tak skutecznie działającej jak Apple, inwestorzy mogą tworzyć "ryzykowne zakłady" na akcje. Twierdzi on, że większa część niedawnego wzrostu cen akcji Apple'a spowodowana była problemami Samsunga z modelem Galaxy Note 7.

- W dużej mierze Apple pozostaje przedsiębiorstwem jednoproduktowym z telefonem iPhone utrzymującym firmę. Ich strategia wydaje się polegać na podnoszeniu cen, by zrównoważyć spadki sprzedaży, co na coraz bardziej konkurencyjnym rynku spowoduje, że klienci będą się w końcu buntować - powiedział Rob Enderle.

źródło: SiliconValley

 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 12:08

Melexis has brought out a family of miniature far infrared sensors for use in multiple applications where accurate temperature measurement is required. The MLX90632 family is based upon Melexis’ established FIR technology that utilizes the fact that every object emits heat radiation. The ultra-small integrated thermopile CMOS IC is a complete solution in a single 3x3x1mm QFN package including the sensor element, signal processing, digital interface and optics thereby allowing rapid and simple integration into a wide variety of modern applications. The device delivers thermal stability when experiencing thermal gradients and rapid temperature changes, thus solving a well-known weakness of existing infrared sensors. In addition, it offers a surface mounted package compatible with standard PCB assembly techniques.

więcej na: www.electronicsweekly.com