wersja mobilna
Online: 571 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

GlobalFoundries chce podwoić przychody uzyskiwane w Japonii - zaatakuje TSMC

piątek, 02 czerwca 2017 11:57

GlobalFoundries, drugi największy na świecie producent chipów, chce w ciągu najbliższych kilku lat podwoić przychody uzyskiwane w Japonii, wprowadzając do nowych zastosowań tańsze chipy, które pomogą mu przejąć część rynkowego udziału od dominującego rywala z Tajwanu. Aby osiągnąć swój cel, kalifornijska firma, należąca do funduszu inwestycyjnego Mubadala z Abu Dhabi, skupi się na klientach z sektora motoryzacyjnego, a także na fotograficznych systemach do smartfonów oraz na Internecie Rzeczy.

Według firmy analitycznej Gartner, TSMC miał w 2016 r. 54,5% udziału w rynku kontraktowych producentów chipów; drugie miejsce zajął GlobalFoundries z udziałem 8,6%. W Japonii udział spółki z Kalifornii jest jeszcze niższy. Japońscy klienci są raczej negatywnie nastawieni do zmian dostawców, z którymi budowali długoterminowe relacje.

Równolegle z poszerzeniem obecności na rynku Japońskim GlobalFoundries chce zwiększać swoją obecność globalną. W tym celu w lutym firma ogłosiła inwestycje w wysokości 10 mld dolarów w Chinach, czyli na największym na świecie rynku półprzewodników - zbuduje fabrykę w mieście Chengdu.

źródło: Reuters

 


World News 24h

wtorek, 20 marca 2018 20:12

Nimbus Data, a pioneer in flash memory solutions, announced the ExaDrive DC100, the largest capacity (100 terabytes) solid state drive ever produced. Featuring more than 3x the capacity of the closest competitor, the ExaDrive DC100 also draws 85% less power per terabyte. These innovations reduce total cost of ownership per terabyte by 42% compared to competing enterprise SSDs, helping accelerate flash memory adoption in both cloud infrastructure and edge computing.

więcej na: nimbusdata.com