wersja mobilna
Online: 646 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

Farnell element14 uruchamia program dla start-upów "Maker to Market"

środa, 08 listopada 2017 10:38

Firma Farnell element14 ogłosiła utworzenie programu "Maker to Market", na który złoży się szereg usług wspierających i dostarczających start-upom wiedzę i zasoby, tak by mogły wprowadzić swoje produkty na rynek. Z programem łączą się usługi Electronic Design & Manufacturing Services, które umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na rozwijaniu jak najlepszego produktu, wspierając projektanta na każdym etapie procesu przygotowywania i produkcji urządzenia. W ramach usług można będzie spersonalizować cechy niektórych podzespołów, potrzebnych przy realizacji większych wolumenów produkcji.

Premier Farnell ma już doświadczenie w pracy ze start-upami, związane z pomaganiem im we wprowadzaniu produktów do sprzedaży. Jednym z takich przykładów jest FutureHome, norweski start-up, który opracował bramkę Smart Hub umożliwiającą użytkownikom zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację wielu inteligentnych urządzeń instalowanych w domu. Premier Farnell świadczył dla FutureHome szeroki zakres usług, wliczając w to prace inżynieryjne oraz wsparcie przy testowaniu zgodności i produkcji, co pozwoliło zespołowi FutureHome skoncentrować się na rozwoju samego produktu i zdobyciu klientów.

Firma Premier Farnell jest aktywnym sponsorem programu Startupbootcamp IoT | Connected Devices, oferującego wsparcie (w tym mentorskie) i pomagającego w znalezieniu okazji inwestycyjnych dla start-upów technologicznych, działających w sektorze konsumenckich lub przemysłowych rozwiązań IoT.

- Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych, szczycimy się świetnym wsparciem, jakie zapewniamy inżynierom, rozwijając i przenosząc ich pomysły na wyższy poziom. Dzięki naszym usługom "Maker to Market", pomagamy spełniać potrzeby zarówno start-upów, jak i profesjonalnych twórców, którzy mają wspaniałe pomysły i wykazują ogromny zapał do rozwijania swoich koncepcji lub produktów, ale niekoniecznie mają umiejętności czy zasoby potrzebne do zaprojektowania, wyprodukowania, produkcji i dystrybucji ich rozwiązań. W rezultacie jesteśmy w stanie pomóc projektantom przekształcić innowacyjny pomysł w gotowy produkt, który będzie promowany i dystrybuowany na całym świecie, a dodatkowo możemy pomóc twórcom wprowadzić ich produkty na rynek szybciej i przy mniejszym koszcie całkowitym - komentuje Peter Birks, Business President w firmie Farnell element14.

Dodatkową pomocą dla start-upów jest Hardware Studio Connection - wspólna inicjatywa podjęta przez Avnet (firma-matka grupy Premier Farnell) i nowy dział Avnetu - Dragon Innovation. Daje ona projektantom dostęp do wsparcia ze strony inżynierów firmy oraz zniżki na komponenty i usługi. Nowe programy zostały opracowane, by pomóc przeprowadzić start-upy przez cykl rozwoju produktu i doprowadzić ich inicjatywy do realizacji tak szybko, jak to możliwe.

źródło: Farnell

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 19:52

TT Electronics has introduced SMD power inductors for use in high power density applications where size is critical. The low-profile devices are suitable for use in DC-DC converters using high switching frequencies up to 3MHz as well as EMI and low pass DC filters. Applications in the transportation field include powertrain, engine control, transmission control, LED driver, ABS braking systems, EPS, radar systems, and camera control systems. In the industrial sector they are suirable for use in automation systems as well as DC-DC converters. The HA66 series is a low profile, low loss, ferrite-based inductor designed with a wide range of inductances and package sizes. The series comprises a range of 38 inductors with inductance ratings from 2.5 to 220µH, DC resistances from 0.018 to 0.820Ω and Irms values from 1.22 to 11.2A.

więcej na: www.electronicsweekly.com