wersja mobilna
Online: 881 Sobota, 2018.05.26

Biznes

Marvell Technology za 6 miliardów dolarów przejmie swojego konkurenta - Cavium

wtorek, 21 listopada 2017 13:10

Producent chipów Marvell Technology Group ogłosił, że za około 6 miliardów dolarów kupi swojego mniejszego rywala Cavium Inc, co pozwoli inwestorowi rozszerzyć działalność w zakresie łączności bezprzewodowej. Matthew Murphy, obecny CEO Marvella, który objął stanowisko rok temu, koncentruje się na biznesie sieciowym, by przeciwdziałać spadkowi popytu na chipy wykorzystywane w dyskach twardych. Transakcja jest pierwszym przejęciem firmy, które prowadzi Matthew Murphy.

Zdaniem analityków, firma Marvell stojąca w obliczu szeregu wyzwań związanych z jej podstawową działalnością w zakresie chipów, przygotowuje wiele ważnych, nowych produktów, które chce na rynek wprowadzić jeszcze w tym roku, po niedawnym odświeżeniu 25 produktów w ciągu 18 miesięcy. Przejęcie Cavium jest strategicznym posunięciem, które umożliwi firmie zajęcie silniejszej pozycji w nadchodzących latach.

Wykupienie Cavium zwiększy ambicje sieciowe Marvella, który ma klientów takich, jak sieciowe giganty Cisco Systems i Juniper Networks. Marvell i Cavium razem będą mogli lepiej konkurować z większymi rywalami, jak Intel, Qualcomm czy Broadcom, twierdzi Kevin Cassidy, analityk Stifel.

Według wyliczeń agencji Reuters, oferta Marvella w wysokości 84,15 dolarów za akcję stanowi premię w wysokości 11% w stosunku do kursu zamknięcia piątkowego obrotu giełdowego.

źródło: Reuters

 


World News 24h

sobota, 26 maja 2018 14:53

Globalfoundries has denied recent rumors indicating the company is looking for a strategic partner or buyer to transfer the ownership of its 12-inch wafer plant in Chengdu, China. Rumors circulated recently have claimed that Globalfoundries has approached companies including Yangtze Memory Technology (YMTC), United Microelectronics (UMC) and Samsung Electronics about forming a strategic partnership to jointly own the Chengdu fab, or possibly disposing of its holdings in the plant.

więcej na: digitimes.com