wersja mobilna
Online: 394 Niedziela, 2018.04.22

Biznes

Rynkowy popyt napędza wzrost produkcji paneli LCD

wtorek, 28 listopada 2017 12:27

Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat globalne zdolności produkcyjne paneli TFT LDC o dużych rozmiarach - czyli 9-calowych i większych - osiągną imponującą roczną stopę wzrostu  CAGR na poziomie 7%. Jak twierdzi Digitimes Research, motorem napędowym coraz większej produkcji tych komponentów będzie silny popyt na panele przeznaczone do stosowania w przestrzeni publicznej i montowane w samochodach, a takż trend konstruowania coraz większych tabletów.

Rynki telewizorów, monitorów i notebooków weszły w fazę dojrzałości, a wzrost odpowiadających im globalnych wielkości dostaw paneli LCD szacuje się na poziomie CAGR wynoszącym 1, -2,3% oraz 1,1%, w latach 2018-2022.

W przeciwieństwie do powyższych danych, przewiduje się, że globalne dostawy ekranów 9-calowych i większych, przeznaczonych do tabletów, będą co roku zwiększać się w tym samym okresie o 5,2%. Jeszcze wyższy współczynnik CAGR oczekiwany w przypadku dostaw paneli do wyświetlaczy publicznych i dużych ekranów samochodowych - roczny wzrost ma w tym przypadku osiągnąć 8,7%.

Duże ekrany LCD w przestrzeni publicznejPrzewiduje się, że łączna wielkość dostaw dużych paneli LCD TFT pochodzących z Tajwanu (z wyłączeniem firmy Sharp) spadnie o 0,8% w skali roku, osiągając w 2018 roku 235 milionów sztuk. Udział tajwańskich producentów w światowej produkcji tych paneli prawdopodobnie spadnie dlatego, że w przyszłym roku zacznie działać wiele nowych linii produkcyjnych w Chinach.

Jeśli chodzi o globalne moce produkcyjne w zakresie paneli LCD, po raz pierwszy w historii numerem 1 staną się Chiny z udziałem na poziomie 34,2%. Jest to możliwe m.in. dzięki wybudowanym w Chinach fabrykom rynkowych graczy z Korei Południowej oraz zakładom Grupy Foxconn. Digitimes Research szacuje, że wraz z kolejnymi fabrykami klasy 8.5G i wyższej, które rozpoczną w Chinach masową produkcję, udział Państwa Środka w globalnych mocach produkcyjnych wzrosnąć może do 49,9% w roku 2020 i do 53% w 2022.

Jeśli chodzi o rankingi możliwości poszczególnych graczy, Foxconn (w tym Innolux i Sharp oraz dwie fabryki klasy 10.5G, które mają powstać w Chinach i w USA), przejmie prowadzenie w roku 2022, wyprzedzając drugą w kolejności chińską firmę BOE Technology oraz spółki koreańskie Samsung Display (SDC) i LG Display (LGD). LGD pozostanie w notowaniach za SDC głównie dlatego, że część swoich zakładów 8.5G i wydajniejszych przekonfigurował na produkcję paneli telewizyjnych OLED.

źródło: DigiTimes

 

World News 24h

niedziela, 22 kwietnia 2018 07:54

G.Skill announced the availability of new, higher-speed memory kits in its AMD-version Trident Z and Sniper X product lines. The first is now available in speeds up to 3600MHz, and the second in speeds up to 3466MHz. It should be noted that this announcement only applies to G.Skill’s AMD-specific memory kits. The company already offers memories at and beyond these speeds, but they’re not guaranteed to work with AMD’s Ryzen and Threadripper processors. The maximum default memory speed on X470 is 2933MHz, but our own overclocking managed to bring that to 3466MHz.

więcej na: www.tomshardware.com