wersja mobilna
Online: 664 Sobota, 2018.02.24

Biznes

Obrazowanie 3D - nadchodzi przełomowa technologia dla motoryzacji i rynku konsumenckiego

wtorek, 16 stycznia 2018 12:41

Zdaniem analityków Yole Développement nadchodzi rewolucja w dziedzinie obrazowania i detekcji obiektów w trzech wymiarach, dzięki przewidywanej eksplozji aplikacji konsumenckich, przemysłowych i motoryzacyjnych. Rynek takich detektorów ma wzrosnąć z poziomu 1,3 mld dolarów, notowanego w 2016 roku, do 9 mld dolarów w roku 2022, co oznacza CAGR o wartości 37,7%.

Obrazowanie 3D w zastosowaniach konsumenckichPrzez kilka dziesięcioleci technologie obrazowania 3D klasyfikowane były jako high-end z aplikacjami medyczno-przemysłowymi. Niemniej w 2018 r. pojawią się pierwsze aplikacje w smartfonach i konsolach do gier - między innymi iPhone 8, który ma mieć kamerę 3D z przodu. Przewidywane jest też pojawienie się skanerów 3D w dronach i robotach, a także zwiększenie zastosowań obrazowania w 3D w robotyce samochodowej i komercyjnej, budownictwie, handlu i produkcji.

Aktualnie nie ma jeszcze wyklarowanej sytuacji po stronie technologii optoelektronicznej, a więc w kwestii jaki typ czujnika światła zyska największą popularność. Mówi się o lawinowych diodach jednofotonowych SPAD (single-photon avalanche diode) oraz stosach hybrydowych 3D BSI, ale dopiero, gdy pojawi się przełomowa aplikacja rynek zdecydowanie ruszy do przodu.

Prognoza rozwoju rynku detektorów do obrazowania w trzech wymiarach z oceną potencjału pięciu głównych sektorów. Kategoria "specjalny" kryje aplikacje wojskowe, lotnicze i kosmiczne Główni gracze na rynku detektorów do obrazowania 3D i ich obszary aktywności Mapa technologii detektorów do obrazowania 3D
 

World News 24h

sobota, 24 lutego 2018 15:58

China’s Huawei is forging closer commercial ties with big telecom operators across Europe and Asia, putting the company in prime position to lead the global race for next-generation 5G networks despite U.S. allegations it poses a security threat. Huawei’s dominant position in China - set to become the world’s biggest 5G market by far - is well-documented. However it has also been making in-roads in the rest of world to compete with rivals Ericsson and Nokia in several lucrative markets, including countries that are longstanding U.S. allies. 5G networks, now in the testing stage, will rely on denser arrays of small antennas and the cloud to offer data speeds up to 50 or 100 times faster than current 4G networks and serve as critical infrastructure for a range of industries.

więcej na: www.reuters.com