wersja mobilna
Online: 399 Czwartek, 2018.04.26

Biznes

Obrazowanie 3D - nadchodzi przełomowa technologia dla motoryzacji i rynku konsumenckiego

wtorek, 16 stycznia 2018 12:41

Zdaniem analityków Yole Développement nadchodzi rewolucja w dziedzinie obrazowania i detekcji obiektów w trzech wymiarach, dzięki przewidywanej eksplozji aplikacji konsumenckich, przemysłowych i motoryzacyjnych. Rynek takich detektorów ma wzrosnąć z poziomu 1,3 mld dolarów, notowanego w 2016 roku, do 9 mld dolarów w roku 2022, co oznacza CAGR o wartości 37,7%.

Obrazowanie 3D w zastosowaniach konsumenckichPrzez kilka dziesięcioleci technologie obrazowania 3D klasyfikowane były jako high-end z aplikacjami medyczno-przemysłowymi. Niemniej w 2018 r. pojawią się pierwsze aplikacje w smartfonach i konsolach do gier - między innymi iPhone 8, który ma mieć kamerę 3D z przodu. Przewidywane jest też pojawienie się skanerów 3D w dronach i robotach, a także zwiększenie zastosowań obrazowania w 3D w robotyce samochodowej i komercyjnej, budownictwie, handlu i produkcji.

Aktualnie nie ma jeszcze wyklarowanej sytuacji po stronie technologii optoelektronicznej, a więc w kwestii jaki typ czujnika światła zyska największą popularność. Mówi się o lawinowych diodach jednofotonowych SPAD (single-photon avalanche diode) oraz stosach hybrydowych 3D BSI, ale dopiero, gdy pojawi się przełomowa aplikacja rynek zdecydowanie ruszy do przodu.

Prognoza rozwoju rynku detektorów do obrazowania w trzech wymiarach z oceną potencjału pięciu głównych sektorów. Kategoria "specjalny" kryje aplikacje wojskowe, lotnicze i kosmiczne Główni gracze na rynku detektorów do obrazowania 3D i ich obszary aktywności Mapa technologii detektorów do obrazowania 3D
 

World News 24h

środa, 25 kwietnia 2018 20:02

TSMC appears to be gearing up to start production of Apple’s A12 processors using its new 7-nanometer process. This will be one of the first A-series chips to use the 7nm process. This change brings us down from the current 10-nanometer process used to produce the A11 Bionic, which is found in the iPhone 8 and iPhone X models. This brings both benefits to Apple as well as consumers as the chip can now fit into smaller places and could potentially offer increased battery life, lower heat production, and a boost in processing capacity. It was believed that TSMC would be sharing the orders with Samsung, but with the TSMC’s 7nm advantage they appear to have won over the whole order for this year’s iPhones.

więcej na: www.theapplepost.com