wersja mobilna
Online: 306 Piątek, 2018.04.20

Biznes

Produkcja półprzewodników na Tajwanie wzrośnie w 2018 r. o prawie 6%

czwartek, 15 lutego 2018 11:31

Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodnikowego (TSIA) oczekuje, że wartość produkcji lokalnego sektora układów scalonych wzrośnie w 2018 r. o 5,8% w porównaniu do roku poprzedniego, a związane jest to z utrzymywaniem się stałego popytu. Najsilniejszy wzrost - o 6,6% - wystąpić ma w sektorze projektowania układów. Prognozuje się, że produkcja lokalnego sektora IC osiągnie w bieżącym roku wartość 2,6 biliona NT, czyli 88,44 mld USD.

Według TSIA, w segmencie IC roczny wzrost produkcji w 2018 r. powinien wynieść 5,9%, a segmenty pakowania obwodów i ich testowania prawdopodobnie osiągną odpowiednio 4,5 i 4,2%.

W 2017 roku tajwański sektor półprzewodników raportował wartość produkcji na poziomie 2,46 biliona dolarów tajwańskich, co stanowi wzrost o 0,5% w porównaniu z rokiem poprzednim i kształtuje się znacznie poniżej 21,6% wzrostu w globalnym przemyśle IC, który został wzmocniony głównie przez gwałtowny rozwój układów pamięci.

TSIA wyjaśnia, że ​​tajwański przemysł pamięciowy jest stosunkowo mały i dlatego cały miejscowy sektor IC opóźnił się w ubiegłym roku w stosunku do wzrostu globalnego. Ponadto konkurencyjność tajwańskiego biznesu IC podkopało również umocnienie dolara tajwańskiego wobec dolara amerykańskiego.

źródło: Focus Taiwan

 

World News 24h

czwartek, 19 kwietnia 2018 20:08

California’s Division of Occupational Safety and Health has opened an investigation into Tesla Inc. following a report about worker protections at the company’s lone auto plant in Fremont, California. The state agency “takes seriously reports of workplace hazards and allegations of employers’ underreporting recordable work-related injuries and illnesses” and “currently has an open inspection at Tesla,” said Erika Monterroza, a spokeswoman for the state’s industrial relations department. California requires employers to maintain what are called Log 300 records of injuries and illnesses.

więcej na: www.bloomberg.com