wersja mobilna
Online: 323 Poniedziałek, 2018.06.25
Elektronik - Magazyn Elektroniki Profesjonalnej

Elektronik to polski branżowy miesięcznik poświęcony elektronice profesjonalnej. Pismo ukazuje się na rynku nieprzerwanie od 1997 roku i jest adresowane jest do polskich konstruktorów, menedżerów, naukowców, i handlowców. Magazyn Elektronik stawia sobie za cel informowanie czytelników o wszystkich najważniejszych nowościach rynkowych, zarówno po stronie podzespołów, technologii, aplikacji jak również gospodarki. Czytają go pracownicy wszystkich polskich firm elektronicznych, dociera także do instytutów i uczelni oraz organizacji i stowarzyszeń związanych z elektroniką i automatyką. Elektronik skupia wokół siebie lobby polskiej elektroniki, służy mu informacją i przyczynia się do rozwoju i osiągnięć branży elektronicznej. Magazyn Elektronik - to głos inżyniera elektronika w Polsce!

Tematyka magazynu

Na łamach magazynu omawiane są najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia, trendy, tendencje badawczo-rozwojowe i rynkowe w branży elektronicznej w kraju i na świecie. Informacje te zgrupowane są w dziale Gospodarka rozpoczynającym magazyn. W ramach Wywiadu miesiąca przedstawiani są ludzie, dla których elektronika jest pasją i sensem życia - postacie, które tworzą oblicze krajowej branży. W każdym numerze Elektronika znajduje się ponadto Raport techniczno-rynkowy będący analizą wybranego sektora. Raport tworzy główny temat numeru, wokół którego publikowane są teksty i reklamy wspierające redakcyjne opracowanie.

Kolejne stałe rubryki to Technika, czyli artykuły techniczne przeznaczone dla konstruktorów elektroników i projektantów zainteresowanych pogłębianiem kompetencji zawodowych oraz informacjami o nowych technologiach. Opisywane są tam nowe rozwiązania układowe, pogłębiane informacje o nowych podzespołach, materiałach, technikach projektowania i podobnych zagadnieniach inżynierskich. Magazyn zamykają opisy nowych podzespołów, czyli krótkie notatki prezentujące charakterystyki nowych elementów elektronicznych, modułów i komponentów, które pojawiły się na rynku. W ramach rubryki Nowe podzespoły publikujemy co miesiąc około 80 takich notatek.

Wieloletnie doświadczenie redakcji i znajomość rynku elektroniki w Polsce daje pismu niezachwianą czołową pozycję wśród pism branżowych dla elektroników. Czytelnikami magazynu są głównie specjaliści związani z produkcją elektroniki w Polsce i powiązanymi z nią usługami. Dokładne opracowanie profilu czytelniczego można znaleźć tutaj.

Zespół Elektronika jest wystawcą, gościem lub patronem medialnym wielu znanych targów i imprez, jak m.in.: Automaticon, Energetab, MSPO, Expopower, Embedded World, Productronica, Electronica. Dwa razy do roku (w marcu i wrześniu) publikujemy specjalny dodatek targowy, będący przewodnikiem po targach Automaticon i Energetab, w którym zapowiadamy i prezentujemy te imprezy. W ramach dodatku opisujemy technologie i produkty pokazywane potem na targach przez firmy.

Redakcja

Magazyn tworzą inżynierowie elektronicy z długoletnią praktyką i doświadczeniem w branży, co jest gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego pisma. Redaktorem naczelnym jest Robert Magdziak, a zastępcami Zbigniew Piątek i Tomasz Daniluk.

Zapraszamy do lektury unikalnego w skali kraju zawodowego bloga poświęconego elektronice profesjonalnej, prowadzonego przez redaktora naczelnego oraz do kontaktu z redakcją.

Więcej na temat Elektronika, przykładowe strony i materiały można znaleźć tutaj.

Elektronik - już od blisko 20 lat na rynku!