wersja mobilna
Online: 652 Czwartek, 2017.11.23

Prezentacje

Mechatronika - uznany producent sprzętu do SMT
piątek, 10 listopada 2017 10:09
Urządzenia technologiczne: automaty do montażu powierzchniowego, półautomaty do montażu SMT, podajniki elementów do automatów montażowych, sitodrukarki past i klejów, dozowniki past i klejów, piece i roboty lutownicze.
Rozwój technologii w automatycznej inspekcji płytek drukowanych
piątek, 10 listopada 2017 09:57
Rozwój oraz miniaturyzacja w elektronice skutecznie wymuszają wprowadzanie rozwiązań kontroli produkcji, które będą szybsze i dokładniejsze niż możliwości wzroku człowieka wspomaganego za pomocą lupy czy mikroskopu. Inspekcja pasty lutowniczej (SPI) to proces wykrywania wad i błędów podczas nadruku pasty lutowniczej. Natomiast automatyczna inspekcja optyczna (AOI) polega na wykryciu wad i błędów w procesie produkcji obwodów drukowanych.
Znaczenie optymalizacji profilu temperaturowego i jego wpływ na jakość produkcji - część I
czwartek, 09 listopada 2017 13:27
Produkcja urządzeń elektronicznych bez ustawionego właściwego profilu temperaturowego może być wyjątkowo ryzykowna z uwagi na brak pełnej kontroli nad procesem. Może to doprowadzić do wystąpienia problemów jakościowych w procesie lutowania i w konsekwencji kosztów.
Nowość na rynku urządzeń produkcyjnych - sitodrukarka z technologią JET
czwartek, 09 listopada 2017 12:28
Współczesny świat zmierza ku zmaksymalizowaniu wydajności procesu produkcji przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Aby spełnić tak wysoko stawiane wymagania konieczne jest posługiwanie się sprzętem dającym możliwość stabilnej i ciągłej pracy na najwyższym poziomie.
AOI, SPI, czy inspekcja UV, czyli w co zainwestować?
czwartek, 09 listopada 2017 12:05
"Nie można mieć wszystkiego naraz", "co jest do wszystkiego, to jest do niczego" - podobne mądrości słyszał każdy z nas jako dziecko lub dorosły, w żartach lub podczas poważnych rozmów biznesowych. Zwykle nie traktujemy ich poważnie, ale w zakresie inspekcji produkcji firma Juki przekonuje, że jest w stanie zaproponować maksymalną funkcjonalność w jednym produkcie bez kompromisów. Czy jej koncepcja inspekcji kompletnej w urządzeniu Juki RV-2 faktycznie jest takim przełomem?
Inteligentny magazyn komponentów
czwartek, 09 listopada 2017 11:50
Skuteczne zarządzanie materiałami do produkcji może przynieść zaskakująco duże korzyści, nawet na perfekcyjnie zoptymalizowanych liniach montażu SMT. Na produktywność ma wpływ nie tylko wydajność i optymalizacja pracy maszyn. Jednym z czynników modelujących ten jakże istotny parametr produkcji jest sposób magazynowania i dostarczania materiałów do produkcji.
Uniwersalność, wydajność, niezawodność, czyli trzy najważniejsze atuty dobrego automatu montażowego
środa, 08 listopada 2017 13:46
W roku 2017 Mirae obchodzi 10. rocznicę rozpoczęcia produkcji najpopularniejszej serii maszyn Mx. Aktualnie użytkownicy mają możliwość wyboru pomiędzy urządzeniami z serii Mx i nowymi automatami z serii MR do procesu SMT. W ofercie producenta znajduje się również hybryda umożliwiająca montaż SMT i THT. Warto poznać ich atuty.
Układy komunikacyjne dla Ethernetu
piątek, 13 października 2017 10:22
Dobór odpowiedniego kontrolera komunikacji sieciowej zależy przede wszystkim od specyfiki danej aplikacji. W niektórych aplikacjach wystarczy prosty kontroler sterowany przez SPI, w innych konieczna będzie wersja z interfejsem USB, zaś w przypadku tworzenia sieci, składającej się z kilku stacji roboczych, wymaganą przepustowość może przynieść wykorzystanie przełącznika sieciowego. Warto poznać dostępne rodzaje układów i ich podstawowe parametry, by wybór był prostszy.
Produkty Power over Ethernet firmy Antaira
piątek, 13 października 2017 09:58
Technologia Power over Ethernet została opracowana przez firmę Cisco w 2000 roku w trakcie prac na nowopowstającym systemem VoIP. Pomysł przesyłania zasilania poprzez kable Ethernet szybko zyskał dużą popularność i w 2003 roku opracowano standard IEEE 802.3af.