wersja mobilna
Online: 447 Sobota, 2017.11.25

Prezentacje

Uniwersalny wyświetlacz cyfrowy od akYtec

piątek, 30 czerwca 2017 11:34

Niemiecka firma AkYtec to renomowany producent komponentów automatyki przemysłowej. Wachlarz produktów zawiera urządzenia do instalacji w prostych układach automatyki jak i w złożonych sieciach diagnostycznych. W skład oferty wchodzą produkty takie jak uniwersalne wyświetlacze cyfrowe, gotowe do montażu panele kontrolne, przekaźniki programowalne, a także komponenty z dziedziny technik sterowania, np. sterowniki procesu, nadajniki różnorodnych zmiennych procesowych, rejestratory danych itp.

Wyświetlacze cyfrowe firmy akYtec wyróżniają się niewielką i niepowtarzalną konstrukcją, w przeciwieństwie do innych podobnych produktów znajdujących się na rynku, które są kwadratowe i zajmują więcej miejsca. Wyświetlacze akYtec montuje się w otworach o średnicy 22,5 mm, które są standardem dla kontrolek czy przycisków, spowodowane to jest normalizacją ich wymiarów oraz kształtem cylindrycznym.

Redukuje nie tylko zajmowane miejsce, ale także czas montażu, w porównaniu z zwykłymi kwadratowymi urządzeniami. Poza instalacją na panelu bądź w szafie sterowniczej o minimalnym zapotrzebowaniu na przestrzeń, wyświetlacze te mogą być łatwo zamontowane nawet w kasecie sterowniczej.

Wartość mierzona jest wyświetlana na czterech 7-segmentowych wyświetlaczach LED o wysokości znaku 14 mm. Ponadto urządzania te mają z przodu klasę odporności IP65, co zapewnia ochronę przed wodą i kurzem.

ITP11 - programowany wyświetlacz 4-20 mA

Programowany wyświetlacz ITP11 jest zasilany z pętli pomiarowej i może współpracować z dowolnym urządzeniem, komunikującym się sygnałem 4-20 mA w celu wyświetlenia aktualnie otrzymanej wartości w czerwonym bądź zielonym kolorze. ITP11 może być łatwo konfigurowany za pomocą trzech przycisków funkcyjnych. Oprócz skalowania sygnału konfiguracja może zawierać:

  • ustawienie liczby znaków,
  • przełączenia między funkcją liniową, a kwadratową,
  • dopasowanie czasu tłumienia fluktuacji sygnału,
  • ustawienie hasła zabezpieczającego przed nieautoryzowanym dostępem.

W innej wersji - ITP11-W różniącej się obudową może być montowany na ścianie, rurze czy szynie DIN (patrz tabela).

SMI2 - wyświetlacz RS485

SMI2 jest uniwersalnym wyświetlaczem, odpowiednim do monitorowania procesów przemysłowych przez interfejs RS485 przy użyciu protokołu Modbus RTU/ASCII. Wyświetlacz może pracować nie tylko jako slave, ale także jako master. Zatem, SMI2 może wyświetlać wartości otrzymane od każdego slave’a połączonego z magistralą bez potrzeby posiadania drogiego mastera w sieci.

Pozwala to na implementacje prostego i ekonomicznego systemu wizualizacji, który może spełnić szeroki zakres wymagań klientów. SMI2 może być również zainstalowany przy panelu zdalnego sterowania w celu wyświetlania niezbędnych wartości kontrolnych w pobliżu operatora.

Wyświetlacze akYtec montuje się w otworach o średnicy 22,5 mm, które są standardem dla kontrolek czy przycisków

Wyświetlacze te mogą być łatwo zamontowane nawet w kasecie sterowniczej

INS-F1 - woltomierz cyfrowy

INS-F1 jest cyfrowym woltomierzem do pomiaru napięcia AC w zakresie od 5 do 400 V oraz jest on fabrycznie skalibrowany. Eliminuje to konieczność konfiguracji podczas montażu. Urządzenie wymaga napięcia pomocniczego 24 VDC do zasilania.

Wyświetlacze akYtec montuje się w otworach o średnicy 22,5 mm, które są standardem dla kontrolek czy przycisków. Wyświetlacze te mogą być łatwo zamontowane nawet w kasecie sterowniczej.

akYtec GmbH
www.akytec.de