Essemtec przedstawia wielofunkcyjne centrum SMT typu 3-w-1 Paraquda na targach Automaticon

| Automaticon 2015 Artykuły

Podczas nadchodzących targów Automaticon 2015 w Warszawie w dniach 17-20 marca 2015 roku, Essemtec, szwajcarski producent systemów do montażu elementów elektronicznych, zaprezentuje wielokrotnie nagradzany automat Paraquda. Essemtec jest pierwszym producentem, który opracował zintegrowany system produkcyjny SMT umożliwiający podawanie pasty lutowniczej i/lub kleju oraz montaż komponentów w jednej maszynie.

Essemtec przedstawia wielofunkcyjne centrum SMT typu 3-w-1 Paraquda na targach Automaticon

Paraquda to jedna platforma umożliwiająca obsługę wszystkich rodzajów komponentów - od 01005 do dużych elementów lub złączy. Zapewnia nieporównywalnie krótkie czasy przezbrajania i bardzo elastyczny montaż dzięki najwyższej dostępnej na rynku liczbie podajników na metr kwadratowy (240). Podajniki te mają serwomechanizmy i są inteligentne, dzięki czemu uzupełnianie komponentów odbywa się bez przerw pracy automatu, którego obsługa odbywa się za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Platforma występuje w kilku odmianach. Konstrukcja modułowa pozwala na stopniowe zwiększanie wydajności, w pierwszej kolejności poprzez dobór odpowiedniej głowicy, a następnie przez zwiększanie liczby modułów oraz opcji dostosowanych do wymogów danej aplikacji.

Zmienna szybkość montażu zależna od wymagań

Klienci mogą łatwo zmieniać głowice, aby dopasować wydajność urządzenia do własnych potrzeb. Paraquda 2 jest siostrzanym modelem cenionego na rynku systemu pick-and-place Paraquda 4, ale z głowicą obsługującą tylko dwie osie Z. Paraquda 2 może zostać rozbudowana do systemu Paraquda 4 za pomocą prostej wymiany głowicy.

Dzięki dodatkowej możliwości wypożyczenia głowicy obsługującej cztery osie Z, możliwe jest szybkie i elastyczne zwiększenie wydajności montażu bez potrzeby dokonywania długofalowych, kosztownych inwestycji. Oczywiście możliwa jest również trwała rozbudowa systemu do wersji Paraquda 4 z czterema osiami Z.

Essemtec AG jest szwajcarską firmą specjalizującą się w produkcji urządzeń do szybkiego dozowania płynów oraz elastycznych rozwiązań montażu powierzchniowego SMT. Od 1991 roku firma wytwarza, rozwija i oferuje urządzenia i maszyny dla wszystkich procesów w przemyśle elektronicznym: sitodrukarki, dyspensery, automaty pick&place oraz systemy do lutowania.

W ofercie dostępne są urządzenia ręczne, półautomatyczne oraz systemy w pełni zautomatyzowane. Ofertę firmy uzupełniają również systemy transportowe i magazynujące. Essemtec rozwija również oprogramowanie do planowania, symulacji, optymalizacji jak również poprawnego dokumentowania przebiegu produkcji. Wszystkie urządzenia firmy Essemtec skonstruowane są tak, aby uczynić produkcję jak najbardziej elastyczną.

Centrum produkcyjne 3-w-1

Paraquda łączy w jednym urządzeniu obsługę kilku etapów produkcji: dozowania bezkontaktowe pasty lutowniczej i/lub kleju oraz montażu SMD. Platforma spełnia wszystkie wymagania stawiane współczesnym, elastycznym systemom produkcyjnym - szybkie przezbrajanie, intuicyjna obsługa oraz kombinacja wykorzystująca zawory typu "Jet" i zaworów igłowych. Unikalne połączenie cech produkcyjnych gwarantuje systemowi Paraquda niespotykaną wcześniej na rynku elastyczność zastosowania.

Możliwy jest montaż prototypów lub krótkich serii elementów bez użycia szablonów, co znacząco skraca czas produkcji. Kosztowne, stopniowane szablony można wyeliminować dzięki dodatkowemu dozownikowi pasty lutowniczej. Dozowanie bezkontaktowe pasty lutowniczej pozwala na szybsze i precyzyjniejsze nanoszenie pasty w przeciwieństwie do jakiegokolwiek innego systemu dostępnego na rynku. Wszystkie etapy produkcji, od dozowania po montaż elementów, są wykonywane automatycznie przez maszynę.

Więcej informacji o centrum produkcyjnym SMT firmy Essemtec można uzyskać, odwiedzając nas na targach Automaticon (stoisko B28, hala 1) bądź na stronie internetowej: www.essemtec-polska.com.

Essemtec Poland
www.essemtec-polska.com