Firma Contrans TI obchodzi w 2017 roku 25-lecie działalności

| Automaticon 2017 Artykuły

Contrans TI powstał w 1992 roku z zadaniem promowania i dystrybucji mikrokontrolerów i procesorów Texas Instruments. Podjęte wspólnie z amerykańskim producentem działania szybko zaowocowały szeregiem sympozjów tematycznych, a wkrótce dużym zainteresowaniem klientów. Oferta firmy Contrans TI otwarła szeroko bramy do nowoczesnych technologii, trudno dostępnych w początkach nowej ery przedsiębiorczości. Firma jednocześnie kontynuowała swoją dotychczasową działalność - dystrybucję komponentów elektronicznych, w tym mikroprocesorów uznanych europejskich producentów, i sprzętu komputerowego.

Firma Contrans TI obchodzi w 2017 roku 25-lecie działalności

Współpraca z wielkim amerykańskim koncernem bardzo pozytywnie wpłynęła na działalność młodej firmy. Partner wymagał od firmy zdecydowanych kroków i dynamicznego rozwoju, ale i nie szczędził wsparcia. Otrzymaliśmy szeroki dostęp do dokumentacji i bogatej oferty szkoleń dla klientów. Szybko nabywaliśmy doświadczenia niezbędnego w promowaniu tak złożonych produktów jak półprzewodniki.

W kolejnych latach Contrans TI nawiązał również współpracę z innymi producentami elementów i materiałów elektronicznych, jak Supertex, Ferroxcube, Weisser, Adels Contact, Erni, Ilme, MPS, ACP. Oferta dystrybucyjna Contrans TI ewoluowała, aby skupić się w dużej mierze wokół komponentów przeznaczonych do układów przetwarzania energii, w tym półprzewodników z oferty Supertex i Texas Instruments, przez rdzenie ferrytowe Ferroxcube, karkasy firmy Weisser i materiały magnetyczne Vacuumchmelze po akcesoria, jak zabezpieczenia termiczne Uchiya. Również w przyszłości dziedzina ta będzie z pewnością filarem oferty firmy.

Przez ćwierć wieku firma konsekwentnie realizuje misję zawartą w motto: "być konkurencyjnymi poprzez odpowiednią jakość świadczonych usług przy wykorzystywaniu najnowszych technologii". Zdobyliśmy ogromne doświadczenie, dzięki któremu dostarczamy klientom produkty i usługi najwyższej jakości.

Contrans TI dzisiaj

Zmiany rynku komponentów elektronicznych, konsolidacje i ewolucja modelu dystrybucji skłoniły nas do przebudowania oferty. Współpracujemy z producentami ceniącymi bezpośredni kontakt ze swoimi klientami, unikając przy tym powielania oferty globalnych dystrybutorów. Oferujemy też rozwiązania niszowe, często znane tylko wąskiemu kręgowi odbiorców, co wynika ze specyficznych potrzeb naszych klientów.

Współpracujemy z sektorem małych i średnich producentów, którym proponujemy dostawy komponentów i usługi projektowania. Wielu odbiorców spoza branży widzi potrzebę stosowania elektroniki w swoich produktach, ale nie projektuje i nie buduje jej samodzielnie. Tej grupie klientów oferujemy przygotowane na zamówienie projekty podzespołów elektronicznych i organizujemy ich produkcję.

Sklep Contrans Presto

Zapraszamy także do korzystania z naszego sklepu internetowego (patrz ilustracja). Usługa Contrans Presto to szybka metoda zaopatrywania się w komponenty, bez kłopotliwych zapytań ofertowych i negocjacji cen. Jakość oferowanych przez nas usług zapewnia wdrożony już w 2003 roku system zapewniania jakości, potwierdzony certyfikatem PN-EN ISO 9001:2009.

Świętujemy 25-lecie

Na 25. rocznicę istnienia firmy sprawiliśmy sobie odświeżony, nowoczesny logotyp, symbolizujący postęp, jakiego Contrans TI dokonał w ostatnim ćwierćwieczu. Nasz serwis internetowy www.contrans.pl oraz sklep internetowy Contrans Presto przechodzą również modernizację.

Dziękujemy serdecznie naszym klientom oraz dostawcom za współpracę przez ostatnie ćwierć wieku i zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na targach Automaticon 2017 i Światło 2017.

Contrans TI Sp. z o.o
www.contrans.pl