Kradex - polska marka obudów stawia na rozwój

| Automaticon 2018 Artykuły

Kradex od 1985 roku dostarcza obudowy plastikowe przeznaczone dla elektroniki. Zakres oferty i możliwości produkcyjne na przestrzeni lat ulegały zmianom i ciągłemu rozwojowi. Inwestycje skierowane na rozbudowę parku maszynowego, hal, biur oraz zespołu specjalistów zaowocowały znacznym zwiększeniem się oferty katalogowej produktów, a także możliwości projektowania i realizacji zamówień indywidualnych. W ostatnim czasie firma powiększyła park maszynowy o kolejne wtryskarki Arburg z pakietem oszczędzającym energię a także elektrodrążarkę Mitsubishi Electric EA12S, a obecnie przygotowuje się do rozbudowy zakładu o nową halę produkcyjno-magazynową.

Kradex - polska marka obudów stawia na rozwój

Zwiększenie potencjału produkcyjnego przyczynia się nie tylko do usprawnienia bieżącej produkcji i jakości obsługi klienta, ale sprzyja powstawaniu kolejnych nowych linii produktowych.

Zapowiedzi produktowe

Nowa obudowa hermetyczna

W najbliższym czasie w ofercie znajdzie się nowa seria obudów na szynę DIN oparta na nowoczesnej konstrukcji wymiennych maskownic, pozwalających na łatwiejsze dopasowanie do różnorodnych wymagań stosowanych we wnętrzu elektroniki.

Możliwość samodzielnego dopasowania korpusu, podstawy oraz masek złączy da projektantom możliwość wyboru nawet kilkudziesięciu wariantów.

Kolejną nowością będzie seria obudów hermetycznych z wylewanymi uszczelkami poliuretanowymi, mająca słupki w obudowie umożliwiające montaż szyny DIN. Obudowy te będą dostępne w materiałach ABS lub PC.

Różne wersje wymiarów, w tym wysokości wieczka zapewnią uzyskanie wielu wariantów i dadzą możliwość złożenia obudowy z dostępnych segmentów pod konkretne potrzeby.

Obudowa Z127

Elementy takie jak pokrywa z kołnierzem ułatwiającym wstępne ustawienie względem podstawy czy niewypadające wkręty pomagające skręcić obudowę w trudnych warunkach są wynikiem obserwacji potrzeb naszych klientów.

Aktualnie w nowościach pojawiła się także obudowa Z127 wykonana z ABS do urządzeń wykorzystujących wyświetlacze lub klawiatury membranowe. Obudowa ma możliwość zawieszenia na ścianie, wewnątrz zawiera słupki na obydwu połówkach do montażu PCB i wyświetlacza.

Kąt powierzchni roboczej, na której może być umieszczony ekran lub klawiatura, to 9 stopni, a obszar roboczy wynosi 140×60 mm i daje możliwość zastosowania typowego wyświetlacza 3,5 cala.

Produkty indywidualne

Obudowy frezowane

Oprócz rozbudowy oferty katalogowej, Kradex zwraca także uwagę na ważną kwestię dotyczącą zapotrzebowania na produkty indywidualne. Stąd nacisk na rozwój parku maszynowego, pozwalającego na jeszcze sprawniejszą i szybszą obsługę takich zamówień, nie tylko pod kątem opracowania i wykonania indywidualnej obudowy, ale także personalizacji standardowych obudów. Dbałość o szczegóły, nowoczesne maszyny, takie jak Seron czy ATMS oraz używanie wysokiej jakości frezów, dających możliwość frezowania z dokładnością do 0,2 mm, sprawiają, że zadowoleni klienci powracają, a cały dział wciąż się rozwija.

Kradex
www.kradex.com.pl

Zobacz również