Firma Piekarz - z nami osiągniesz sukces

| Automaticon 2018 Artykuły

Firma Piekarz rozpoczęła działalność w 1991 roku. Początki działalności sklepu związane są z największą ówczesną giełdą elektroniczną - warszawskim Wolumenem. Dzięki budowaniu trwałych relacji partnerskich i pozyskiwaniu kontraktów handlowych z polskimi i zagranicznymi producentami od ponad 25 lat Firma Piekarz prężnie się rozwija, stale powiększając swoją ofertę i stając się jednym z czołowych dystrybutorów części elektronicznych w Polsce.

Firma Piekarz - z nami osiągniesz sukces

Pierwszymi produktami w ofercie były części dostarczane przez zakłady przemysłowe produkujące telewizory i radia. Następnie w ofercie znalazły się przekaźniki firmy Relpol, spoiwo lutownicze firmy Cynel, gniazda bezpiecznikowe oraz bezpieczniki polskiej produkcji. Pierwszym importowanym towarem z Chin były 5-watowe rezystory cermetowe.

Aktualnie Firma Piekarz współpracuje regularnie z 130 dostawcami. Wśród nich są polscy dystrybutorzy, niemieckie firmy handlowe oraz polscy producenci. Nasz magazyn zasilają także towary importowane od producentów i dystrybutorów z Chin, Tajwanu i Hong Kongu. Rozszerzanie asortymentu oraz lepszą dostępność kluczowych towarów umożliwił nam własny import. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów.

Rys. 1.

Rys. 2.

Rys. 3.

Miejsce prowadzenia działalności zmieniało się wraz z rosnącymi potrzebami i rozwojem firmy. Zaczęliśmy działalność w roku 1991 na słynnym warszawskim Wolumenie. Równolegle (w latach 1998-2004) prowadziliśmy sklep w przejściu podziemnym przy GUS. W 2004 r. zrezygnowaliśmy z osobnego sklepu przy GUS, żeby skupić się na podstawowej działalności. W 2006 r. przeprowadziliśmy się z Wolumenu do większego lokalu na ulicy Przy Agorze 28 i już w 2008 r. do obecnej lokalizacji na ul. Wólczyńskiej 206. Obecna lokalizacja, dająca nam ok. 800 m² powierzchni z parkingiem dla klientów, przyczyniła się do rozwoju firmy.

Szeroki asortyment

Rosnąca liczba odbiorców indywidualnych podyktowana jest rozwojem oferty produktowej oraz modernizacją strony internetowej, pozwalającej na sprawne wyszukiwanie produktów, weryfikowanie ich parametrów oraz łatwość złożenia zamówienia. Klienci biznesowi to sklepy, producenci i serwisy, indywidualni to głównie elektronicy amatorzy. Dla nich wszystkich dostosowujemy dostawy, zapewniając tym samym ciągłość sprzedaży wymaganych produktów.

Rys. 4.

Rys. 5.

Rys. 6.

Z bogatego asortymentu oferowanych produktów warto wyróżnić:

  • przełączniki - około 1000 pozycji,
  • przekaźniki - około 600 pozycji,
  • złącza - około 2000 pozycji,
  • obudowy - około 1200 pozycji.

Współpraca z producentami

Podstawę działalności firmy stanowią starannie wybrane grupy komponentów importowanych. Firma Piekarz przykłada dużą wagę do źródeł zaopatrzenia i stawia na bliską współpracę z producentami zapewniającymi bardzo dobrą jakość podzespołów przy korzystnych cenach. Dla wielu produktów elektromechanicznych, specjalistycznych oraz przemysłowych jesteśmy bezpośrednim importerem, co pozwala zapewnić krótkie czasy dostaw i niskie ceny.

Przykładem może być firma Highly Electric - nasz wieloletni partner biznesowy i dostawca przełączników, przełączników krańcowych, mikroprzełączników i czujników zbliżeniowych. Jego atutem jest wysoka jakość, posiadanie wszystkich certyfikatów i cen lepszych niż zachodnia konkurencja (rys. 1).

Rys. 7.

Rys. 8.

Rys. 9.

W przypadku przełączników wandaloodpornych i tablicowych współpracujemy z firmą Onpow, zapewniają krótkie terminy realizacji i brak ilości minimalnych zamówień (rys. 2). Jest ona także wytwórcą kontrolek i kolumn sygnalizacyjnych. Oferta obejmuje wykonania szczelne, ze stali nierdzewnej lub tańsze mosiężne niklowane. Ze względu na dużą elastyczność produkcyjną możliwe są wykonania indywidualne przełączników.

Rys. 10.

Firma Dinkle International dostarcza nam obudowy i wszelkiego rodzaju złącza na szynę DIN (rys. 3). Silną pozycją w ofercie są ponadto obudowy uniwersalne z firmy Gainta Industries, wykonane z ABS, poliwęglanu lub aluminium (rys. 4).

W zakresie złączy współpracujemy m.in. z firmą Yumo - producentem wersji obrotowych, bardzo ciekawego rozwiązania wieloprzewodowego z dwiema opcjami montażu: w otworze lub na wałku (rys. 5). Szczególną uwagę klientów wzbudziły ostatnio okrągłe złącza przemysłowe z firmy Weipu, co zawdzięczamy wysokiej jakości produktów tej firmy. Dają wiele możliwości połączeń, charakteryzuje je duża liczba żył, różne sposoby blokowania, szczelna konstrukcja, duże prądy (rys. 6).

Ciekawą pozycją w ofercie są także akcesoria pomiarowe z firmy Amass, takie jak wtyki i gniazda bananowe, zaciski laboratoryjne, końcówki pomiarowe oraz przewody silikonowe (rys. 8), a także czujniki indukcyjne, przełączniki nożne z firmy Aiks (rys. 7).

Poza elementami elektromechanicznymi warto zwrócić uwagę na przekaźniki półprzewodnikowe, czujniki zbliżeniowe, diody i mostki prostownicze firmy Greegoo Electric. Oferta tych znakomitych jakościowo produktów cały czas się poszerza: od jedno- po trzyfazowe, od 10 do 250 A, do obciążeń AC i DC (rys. 9). Firma Piekarz jest też znana na rynku z importu dobrych jakościowo precyzyjnych potencjometrów obrotowych wyższej mocy firmy Omter (rys. 10).

Produkcja

Firma Piekarz specjalizuje się w produkcji radiatorów. Wśród nich klienci odnajdą znane polskie profile (rys. 11), 4 modele radiatorów naszego autorskiego projektu (rys. 12) oraz 3 duże profile importowane z Chin (rys. 13). Wszystkie profile sprzedajemy w odcinkach jednometrowych lub tniemy na zamówienie na dowolną długość zgodnie z wymaganiami klientów.

Rys. 11.

Rys. 12.

Rys. 13.

Stale dostępne są tzw. standardowe kilkucentymetrowe odcinki każdego z profili od 3 do 20 cm. Możliwe jest także wykonanie dodatkowej obróbki jak wiercenie lub frezowanie. Dla krótkich odcinków radiatorów jesteśmy w stanie określić wartość rezystancji termicznej.

Solidność w biznesie

Firma Piekarz to nie tylko solidny partner w relacjach biznesowych, ale także nowoczesne przedsiębiorstwo i atrakcyjny pracodawca. Siłą napędową firmy jest młoda kadra pracownicza. Podyktowane epoką, utarte przed laty standardy dziś ustępują miejsca innowacyjnym rozwiązaniom handlowym, opracowywanym przez młody, dynamiczny zespół. Wysoką motywację kadry w ujęciu długofalowym podtrzymuje styl zarządzania i system korzyści, a produktywność zespołu na co dzień gwarantują warunki socjalne w miejscu pracy.

Kluczem do świadczenia usług najwyższej jakości są wysoko wykwalifikowani eksperci, łączący w swojej codziennej pracy wiedzę z elektroniki ze świadomością biznesową. Modernizacja strony internetowej, poszerzanie oferty, standaryzacja procesów, elastyczność współpracy - to obszary, na doskonalenie których młody zespół kładzie szczególny nacisk. Firma Piekarz to połączenie tradycji i nowoczesności, zapewniające owocną współpracę i biznesowy sukces.

Firma Piekarz
www.piekarz.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie