Sigma-Elektro - 26 lat doświadczenia w zakresie produkcji wiązek kablowych

| Energetab 2018 Elektromechanika

Produkcja wiązek kablowych z pozoru wydaje się prosta. Niestety, diabeł tkwi w szczegółach. Zrobienie w warunkach warsztatowych jednej sztuki jest zadaniem stosunkowo łatwym, ale produkcja tysięcy sztuk, o powtarzalnie wysokiej jakości, jest już zadaniem bardzo skomplikowanym. Tym bardziej, że jak w przypadku firmy Sigma-Elektro, mówimy o wyrobach mających zastosowanie w różnych branżach, charakteryzujących się specyficznymi wymaganiami.

Sigma-Elektro - 26 lat doświadczenia w zakresie produkcji wiązek kablowych

Jednym z najistotniejszych elementów produkcji jest czynnik ludzki. Tylko doświadczony i dobrze wyszkolony pracownik może wyprodukować wyrób spełniający oczekiwania klienta. W przypadku wiązek kablowych ten element jest szczególnie istotny, gdyż tego rodzaju produkcji nie da się całkowicie zautomatyzować. Dlatego też każdy pracownik Sigma-Elektro przechodzi cykl szkoleń, opartych na standardzie IPC/WHMA-A-620 oraz specyficznych wymaganiach poszczególnych branż.

Kolejnym czynnikiem są maszyny i narzędzia. Ich odpowiedni dobór pozwala w oczywisty sposób obniżyć koszty produkcji oraz zapewnić wymaganą jakość i powtarzalność. W Sigma-Elektro produkcja odbywa się na nowoczesnych automatach do obróbki przewodów, które pozwalają na automatyczną analizę krzywej siły zaciskania końcówki i kontrolę kluczowych parametrów procesu.

Stosowane są różne metody kontroli jakości. Podstawowe to pomiar siły zrywania końcówki z przewodu, pomiar wysokości krimpu oraz analiza zdjęcia mikroskopowego przekroju krimpu. Szczególnie zdjęcia mikroskopowe pokazują wszystkie błędy i niedostatki zacisku. Testem finalnym dla całej wiązki jest komputerowy pomiar wszystkich połączeń oraz test funkcjonalny.

Nie tylko produkcja

Nie ograniczamy się tylko do produkcji. Staramy się też pomóc klientom w projektowaniu wiązek i dysponujemy bogatym zapleczem doradztwa technicznego. Współpracujemy z klientami również w zakresie optymalizacji produktu i zmniejszenia kosztów produkcji.

Sigma-Elektro sp. z o.o.

Zobacz również