wersja mobilna
Online: 546 Poniedziałek, 2018.06.25

Prezentacje

  Frezarka Astraada CNC - stanowisko edukacyjne dla szkół i uczelni technicznych

  Astraada CNC to trójosiowa frezarka opracowana i zbudowana w firmie ASTOR. Została wyposażona w 6 krańcówek mechanicznych, które zabezpieczają maszynę przed błędami programistycznymi i niekontrolowanym ruchem poza fizyczny zakres poszczególnych osi.

   Firma: ASTOR Sp. z o.o.
   
  Elneos connect - system stanowisk roboczych

  W miejscu pracy liczy się wszystko - poza kompromisami. Przedstawiamy nowy system stanowisk roboczych elneos connect, który cechuje się wyjątkowym wzornictwem i elastycznością konstrukcji. Bazuje on na odpowiednio zaprojektowanym systemie profili z wewnętrznym prowadzeniem przewodów oraz systemie oświetlenia i sygnalizacji, w którym wykorzystano diody RGB LED. Dodatkowo producent oferuje gamę urządzeń pomiarowo-testujących oraz system sterowania nimi, co pozwala na uzupełnienie stołów w celu stworzenia instalacji funkcjonalnie dopasowanej do potrzeb użytkownika.

   Firma: STERCONTROL
   
  Wyposażenie pracowni elektroniki i jej znaczenie w kształceniu elektroników

  Umiejętności absolwentów szkół zawodowych i uczelni technicznych na przestrzeni ostatnich kilku lat wydają się coraz większe i odpowiadające wymaganiom szybko rozwijającego się rynku elektroniki. Wciąż jednak placówki naukowe podążają za standardami rynku pracy w kwestii wyposażenia pracowni dydaktyczno-szkoleniowych i możliwości zdobywania przez uczniów nieocenionego doświadczenia.

   Firma: Renex
   
  Wyposażenie produkcji, laboratorium lub serwisu

  Pełne i kompleksowe zabezpieczenie antystatyczne produkcji stało się obecnie standardem i nikt dzisiaj się nie zastanawia nas sensem ochrony jako takiej, ale nad doborem właściwego wyposażenia pozwalającego osiągnąć skuteczny poziom zabezpieczenia.

   Firma: SMT-TECH
   
  Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8

  Spawarka światłowodowa pozwala na szybkie i precyzyjne łączenie włókien światłowodowych przy wykorzystaniu zjawiska łuku elektrycznego. Urządzenie jest niezbędne podczas montażu instalacji telekomunikacyjnych, telewizji kablowej oraz przemysłowej.

   Firma: Dipol
   
  Backer OBR i Helukabel - owocne partnerstwo

  Backer to jedna z części grupy firm o tej samej nazwie, zlokalizowanych w wielu krajach Europy (w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii), Azji (w Chinach) i Ameryki Północnej (w Meksyku). Firma zajmuje się produkcją grzałek o wielu obszarach zastosowań: do powietrza, do środowisk płynnych, wulkanizowanych, foliowych, do kolejnictwa, paneli sterowania, wiązek kablowych, rezystorów mocy i innych. W Polsce firma jest obecna od 1991 roku jako Backer OBR i zajmuje się wytwarzaniem rurkowych elementów grzejnych.

   Firma: Helukabel Polska Sp. z o.o.
   
  Nie da się, panie prezesie...

  Zaczynaliśmy, jak wiele polskich firm na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, w siermiężnych warunkach z nieskomplikowanymi produktami - przedłużaczami elektrycznymi. Nasz założyciel i mentor, dr inż. Ryszard Gacek, wpisał w DNA Omegi poszukiwanie i wdrażanie nowych technologii oraz automatyzację procesów produkcji. W 2000 roku zaczęliśmy produkować wiązki elektryczne.

   Firma: Omega - Zakład Elektroniczny
   
  Testery wiązek kablowych CableEye firmy Cami Research

  Wiązki kablowe są podstawowym elementem warunkującym poprawną pracę wielu urządzeń współczesnej techniki. Ich niezawodność jest kluczowa dla jakości maszyn i systemów. Odpowiedzią na tak zarysowane potrzeby rynku są testery wiązek kablowych CableEye produkowane przez amerykańską firmę Cami Research Inc.

   Firma: Semicon Sp. z o.o.
   
  Odizolowanie przewodu przy pomocy programowalnych urządzeń szwajcarskiej firmy Komax

  Dzięki solidnej i wytrzymałej konstrukcji, urządzenia do odizolowywania Komax Mira 230 i Mira 230 Q charakteryzują się szerokim zakresem obróbki przewodów - od 0,03 do 8 mm² oraz mają możliwość przycinania przewodów do 45 mm dla przewodów o maksymalnym przekroju do 2 mm². Dzięki wysokiej sile ściągania izolacji mogą obrabiać przewody o twardej izolacji i w nietypowej osłonie.

   Firma: EVOLTEC
   
  Zagniatarki do ręcznego zaciskania pinów w złączach firmy Knipex

  Małe serie wiązek kablowych, wersje prototypowe lub prace serwisowe przy istniejących urządzeniach wymagają posiadania niezawodnych i profesjonalnych zagniatarek pozwalających na ręczne zaciskanie pinów złączy z wysoką jakością i powtarzalnością. Do takich celów nadają się narzędzia firmy Knipex, które są bezkonkurencyjne w takich zadaniach.

   Firma: Agentools Sp. z o.o. Sp. k.