wersja mobilna
Online: 576 Czwartek, 2017.12.14

Prezentacje

  Komputerowa symulacja elektrostatyczna rozłącznika 24 kV w izolacji gazowej SF6

  Artykuł opisuje komputerową symulację 3D statycznego pola elektrycznego dla rozłącznika średniego napięcia pracującego w izolacji gazowej, wyprodukowanego przez firmę ABB Distribution w Skien, Norwegia, jako przykład zastosowania oprogramowania CST EM Studio (CST EMS) w obszarze energetyki.

   Firma: CST - Computer Simulation Technology AG
   
  W ilu wymiarach pracuje SPI?

  Inspekcja pasty lutowniczej (SPI) 3D staje się coraz bardziej powszechna oraz nierzadko jest ostatnim etapem inspekcji poprawnego nałożenia pasty w czasie produkcji urządzeń elektronicznych. Niniejszy artykuł opisuje możliwości systemów opartych na technologii 3D i 2D, prezentuje ich atuty, ograniczenia oraz możliwości podnoszenia jakości produkcji.

   Firma: PB Technik Sp. z o.o.
   
  Produkty firmy Advantech dla energetyki - przegląd rozwiązań

  Inteligentne sieci energetyczne (smart grid) nieustannie zyskują na znaczeniu, gdyż automatyzacja sterowania systemem dystrybucji energii, zdalny monitoring parametrów i kontrola długoterminowa urządzeń tworzących infrastrukturę sieci prowadzi do znacznych oszczędności i większej dostępności zasilania dla odbiorców. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy trzech rodzin komputerów, kierowanych do pracy w układach automatyki systemów energetycznych.

   Firma: Advantech Poland Sp. z o.o.
   
  Falowniki solarne z wartością dodaną, podstawą wydajnej farmy fotowoltaicznej - na przykładzie instalacji o mocy 1,4 MW dla Energia Doliny Zielawy

  Łatwy dostęp do zaawansowanych technologii, coraz niższa cena oraz regulacje prawne wprowadzające ograniczenia emisji CO2 przyczyniają się do rozwoju produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego na całym świecie. Polska w ślad za innymi krajami z Unii Europejskiej również dąży w kierunku zwiększenia wytwarzanej energii z odnawialnych źródeł energii, gdzie fotowoltaika wydaje się najmniej inwazyjnym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem dla małych wytwórców energii, także w przypadku zastosowań komercyjnych.

   Firma: Delta Energy Systems (Poland) sp. z o.o.
   
  Przegląd technologii wyświetlaczy oraz monitorów w ofercie Elhurtu

  Nieustanny rozwój branży optoelektronicznej zapewnia większą dostępność i coraz niższe koszty implementacji przez producentów urządzeń elektronicznych wielu rozwiązań, które mają wpływ na prostotę obsługi oraz większą atrakcyjność sprzętu pod kątem wizualnym. Jest to widoczne zwłaszcza w wyświetlaczach, które stają się coraz większe, bardziej czytelne i wyraźniej prezentują treści.

   Firma: Elhurt Sp. z o.o.
   
  Kompleksowa oferta podzespołów dla elektroniki i automatyki

  Wrocławska firma Maus Electronics jest autoryzowanym przedstawicielem i partnerem znanego na całym świecie, w tym także i w Polsce, amerykańskiego dystrybutora katalogowego podzespołów elektronicznych - firmy Mouser Electronics. Mouser Electronics to wiodący i jeden z największych na świecie katalogowych dostawców podzespołów elektronicznych. Terminem tym określa się wyspecjalizowane firmy dystrybucyjne wyróżniające się bardzo szeroką ofertą dostępnych komponentów, sięgającą nierzadko milionów różnych produktów.

   Firma: Maus Electronics Sp. z o.o.
   
  Analizatory jakości energii firmy Dewetron

  Systemy Dewe-PQA to analizatory jakości energii, które wykonują analizę jakości zasilania według najnowszych standardów, oferując ponadto znacznie większe możliwości pomiarowe. Połączenie oprogramowania pomiarowego i konfigurowalnych generatorów raportów umożliwia użytkownikowi wykonanie niemal każdego zadania w zakresie pomiaru jakości energii i mocy.

   Firma: Tespol Sp. z o.o.
   
  Przegląd nowości firmy Italtronic

  Włoska firma Italtronic to znany i renomowany producent obudów dla elektroniki z tworzyw sztucznych o dużej funkcjonalności. Italtronic nieprzerwanie wprowadza do oferty nowe wersje i opracowania, z tego powodu poniżej przedstawiamy skrótowy przegląd najważniejszych nowości jakie pojawiły się w ostatnich miesiącach.

   Firma: APAR
   
  Przekładniki prądowe i napięciowe dla energetyki

  W wielu miejscach systemów energetycznych do pomiarów potrzebna jest znajomość wartości napięć zasilających oraz prądów płynących w obwodach. Do pomiaru prądów i napięć przemiennych w takich aplikacjach wykorzystuje się przekładniki, pozwalające na pomiar dużych prądów przy użyciu mierników o mniejszych zakresach pomiarowych. Przekładniki (transformatory pomiarowe) zapewniają izolację galwaniczną obwodu wtórnego od pierwotnego. Ze względu na rodzaj przetwarzanej wielkości fizycznej rozróżniamy przekładniki prądowe i napięciowe.

   Firma: Dacpol Sp. z o.o.
   
  Bezpieczniki miniaturowe w obwodach prądu stałego

  Często się słyszy, że bezpiecznik na napięcie 250 V prądu przemiennego może zostać bez wahania zastosowany w obwodach prądu stałego o napięciu 125 V. Czy to jest prawda? A jeżeli nie, to dlaczego? Powiedzmy, że stwierdzenie to nie do końca odpowiada prawdzie; w zasadzie tak, jednak tylko w przypadku niektórych bezpieczników miniaturowych oferowanych na rynku. Spróbujmy najpierw przyjrzeć się problemom występującym w trakcie wyłączania prądu stałego.

   Firma: SIBA Polska Sp. z o.o.