Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe"

Bezpieczników topikowych nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać, ani też tłumaczyć zasady ich działania. Są to komponenty proste i tanie, i z tego powodu przez wielu projektantów nieco lekceważone. Dobór bezpiecznika do aplikacji nierzadko odbywa się bez zastanowienia się nad warunkami pracy i wymaganiami co do skutecznej ochrony obwodu. Nie wszyscy projektanci mają też wystarczającą wiedzę jaki asortyment bezpieczników jest dostępny na rynku, a także czym poszczególne typy się różnią.

Posłuchaj
00:00

Problemy powodują też specjalistyczne terminy, gdyż działanie i charakterystyka tych elementów jest definiowana przez normy branży elektrycznej, a więc dokumenty napisane specyficznym językiem, dla elektroników mało zrozumiałym.

Warto zatem odnotować pojawienie się na rynku książki będącej kompendium na temat bezpieczników topikowych, która pomaga zrozumieć wszystkie aspekty związane z poprawnym doborem tych elementów, porządkuje i wyjaśnia całą terminologię łącznie z różnicami w nazewnictwie pojawiającymi się w różnych branżach. Książka omawia też charakterystyki poszczególnych typów bezpieczników topikowych i wskazuje ich obszary aplikacyjne.

Warto też dodać, że napisali ją praktycy, inżynierowie specjaliści zajmujący się zawodowo projektowaniem i produkcją bezpieczników, dzięki czemu całość ma wymiar praktyczny, a więc bez wzorów oraz teorii, która jest domeną książek naukowych. Jej lektura przyda się każdemu projektantowi, który jest zainteresowany zapewnieniem bezpieczeństwa dla swojego urządzenia.

Poradnik "Bezpieczniki topikowe miniaturowe" można otrzymać bezpłatnie od firmy Siba Polska pisząc e-mail na adres siba@siba-bezpieczniki.pl.

źródło: Siba

Powiązane treści
Bezpieczniki firmy SIBA niezawodnym zabezpieczeniem elektroniki
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Produkcja elektroniki
Czesi rozwijają potencjał w zakresie półprzewodników
Aktualności
Cyfrowa transformacja w fińskim przemyśle elektronicznym: Panasonic i Kemptron integrują produkcję z magazynem
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów