wersja mobilna
Online: 496 Niedziela, 2017.04.30

Biznes

Premier Farnell zawarł globalną umowę franczyzową z firmą Dialog Semiconductor
piątek, 28 kwietnia 2017 12:37
Firma Premier Farnell ogłosiła zawarcie nowej globalnej umowy franczyzowej ze spółką Dialog Semiconductor. Podpisane porozumienie wzmacnia pozycję oferty Farnella z zakresu półprzewodnikowych komponentów mocy i produktów bezprzewodowych. Produkty Dialoga oferują wydajne rozwiązania oszczędzające energię, przeznaczone szczególnie do zastosowań w smartfonach, zasilaczach, sterownikach oświetlenia oraz nowych aplikacjach z zakresu Internetu Rzeczy.
SK Hynix zamierza się podzielić
piątek, 28 kwietnia 2017 10:33
Koreański producent pamięci SK Hynix rozważa odłączenie biznesu produkcji półprzewodników i utworzenie samodzielnej spółki zależnej, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rozwijającym się rynku chipowym. Według źródeł branżowych firma przedstawiła plan podziału swoim pracownikom działów fabrycznych 18 kwietnia. W czwartek SK Hynix poinformował, że analizuje plan podziału i może ogłosić szczegóły w ciągu najbliższego miesiąca. Nowa jednostka utworzona w drugiej połowie bieżącego roku nosiłaby prawdopodobnie nazwę SK Hynix System.
Sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników wzrosła o 69%
piątek, 28 kwietnia 2017 07:50
Jak informuje organizacja SEMI, amerykańscy dostawcy urządzeń do produkcji półprzewodników odnotowali w marcu 2017 roku sprzedaż w wysokości 2,03 mld dolarów. Wartość z marca jest o 2,6% wyższa niż notowana w lutym - 1,97 mld dolarów, i aż o 69,2% wyższa niż w marcu 2016 roku, kiedy to wartość zamawianych urządzeń osiągnęła poziom 1,20 mld dolarów. Zdaniem Dana Tracy'ego z SEMI ostatnie wyniki osiągnęły wielkość, która nie była obserwowana od marca 2001 roku.
Pamięci DDR4 i DDR3 obejmą w 2017 roku 97% rynku DRAM
czwartek, 27 kwietnia 2017 12:29
Nowa generacja układów DRAM DDR4 o większej szybkości zyskała znaczną sprzedaż w 2016 roku, obejmując 45% całkowitej sprzedaży DRAM, i jest na drodze do zdecydowanego zdominowania rynku w roku bieżącym. Wcześniej chipy DRAM DDR3 - w tym wersje o małej mocy używane w tabletach, smartfonach i notebookach - stanowiły 84% całkowitej sprzedaży pamięci DRAM w 2014 roku i 76% w roku 2015.
Powertech notuje 19% spadek zysków za I kwartał
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:21
Powertech Technology - firma zajmująca się testowaniem i pakowaniem chipów pamięci - odnotowała blisko 19-procentowy spadek zysku netto za pierwszy kwartał 2017 r. Główną przyczyną takiego stanu ma być sezonowe zmniejszenie zapotrzebowania na chipy pamięci DRAM przeznaczone dla komputerów PC i smartfonów. Zysk netto kwartale kończącym się 31 marca spadł do 1,17 mld dolarów tajwańskich (38,8 mln USD), w porównaniu do 1,44 mld NT w ostatnim kwartale ubiegłego roku.
Conax Technologies kupuje Quartz Engineering
czwartek, 27 kwietnia 2017 07:51
Firma Conax Technologies poinformowała o przejeciu, mającej siedzibę w Tempe w Arizonie, spółki Quartz Engineering - producenta osłonek kwarcowych dla czujników temperatury. W integracji firm pomagać będzie na bieżąco SK Choi, były prezes Quartz Engineering, który ma 40-letnie doświadczenie w półprzewodnikowym segmencie przemysłu kwarcowego i 20-letnie doświadczenie w wytwarzaniu osłon używanych głównie przez firmę Conax. Produkcja Quartz Engineering w zakładzie w Tempe pozostanie utrzymana.
Verizon przejmie Yahoo za 4,5 mld dolarów
środa, 26 kwietnia 2017 12:18
Prezes i dyrektor generalna Yahoo Marissa Mayer ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że firma zostanie sprzedana Verizonowi w czerwcu bieżącego roku za kwotę 4,5 mld dolarów. Taka decyzja mogła zostać podjęta z uwagi na dobre kwartalne wyniki finansowe firmy, które przekroczyły oczekiwania analityków z Wall Street. Wraz ze sprzedażą nadejdzie zatem koniec epoki firmy, która kiedyś zdefiniowała Internet.
Entegris przejmuje od W. L. Gore & Associates linię produktów filtracyjnych dla mikroelektroniki
środa, 26 kwietnia 2017 11:13
Firma Entegris, lider w dziedzinie chemikaliów specjalistycznych i zaawansowanych materiałów dla przemysłu półprzewodnikowego, ogłosiła, że ​​od spółki W. L. Gore & Associates przejęła linię produktów do filtracji wody i chemikaliów przeznaczoną do aplikacji mikroelektronicznych. Rozszerza w ten sposób swoje portfolio rozwiązań filtracyjnych stosowanych przy produkcji półprzewodników, elementów OLED oraz płaskich wyświetlaczy. Transakcja ma w przybliżeniu wartość 20 mln dolarów.
TechniSat Polska uruchomi nową linię fali multiselektywnej
środa, 26 kwietnia 2017 10:24
Firma TechniSat Polska instaluje nową linię fali multiselektywnej firmy Ersa. To duża inwestycja, której wartość przekracza 250 tys. euro. TechniSat dysponuje aktualnie trzema liniami do lutowania falą. Inwestycja w falę multiselektywną umożliwi firmie zwiększenie elastyczności oraz pozwoli na optymalizację kosztów i cennika usług dla klientów EMS.
Jaki był Automaticon 2017?
środa, 26 kwietnia 2017 07:57
Odwiedzający targi Automaticon przyzwyczaili się do tego, że charakter, wygląd oraz organizacja tej imprezy w zasadzie się nie zmienia. Moment, kiedy w Expo XXI wybudowano trzecią halę - dla zmyłki nazywaną czwartą - zapoczątkował trwający od 2009 roku okres stabilizacji. Dwie stare hale były tymi dobrymi, gdzie pokazywali się stali bywalcy, hala nowa (nr 4) była miejscem gorszym, trudnym do znalezienia i z reguły przeznaczonym dla firm nowych, jednorazowych wystawców i przypadkowych ekspozycji z zagranicy.
ABB i IBM będą współpracować nad sztuczną inteligencją w przemyśle
wtorek, 25 kwietnia 2017 12:37
Firmy ABB oraz IBM podpisały porozumienie o współpracy mającej na celu zwiększenie obecności w dziedzinie technologii cyfrowych i Internetu - we wspólnym oświadczeniu ABB deklaruje połączenie swojej oferty cyfrowej z zakresu gromadzenia informacji i danych generowanych przez maszyny z wiedzą IBM-a dotyczącą sztucznej inteligencji, wykorzystywaną przez analityczne oprogramowanie Watson. Obie firmy wspólnie opracują i wprowadzą na rynek nowe produkty.

 

Szukaj w serwisie Semicon

World News 24h

niedziela, 30 kwietnia 2017 15:57

Cree has announced it is forming a joint venture with San’an Optoelectronics to produce and deliver to market high-performing, mid-power lighting class LED packaged products. The joint venture, Cree Venture LED, will bring to market a broad portfolio of high-performance mid-power products to serve the fast growing US$4 billion global mid-power LED market, the US-based Cree said. Cree Venture LED will be headquartered in Hong Kong, with Cree and its China-based partner to hold 51% and 49% respectively stakes and operation expected to begin in the third quarter of 2017.

więcej na: www.digitimes.com