wersja mobilna
Online: 383 Piątek, 2016.05.27

Biznes

Oświetlenie LED w Dacpolu
piątek, 27 maja 2016 08:03
Dacpol wprowadził do oferty LED-owe oprawy oświetleniowe dla przemysłu włoskiej firmy CCEA. Produkty te charakteryzują się wysokim stopniem ochrony środowiskowej, trwałą obudową z aluminium i szkła, odporną na wstrząsy i narażenia mechaniczne. Lampy przeznaczone są do montażu w maszynach przemysłowych jako oświetlenie dla obsługi.
Branża półprzewodników w Japonii przechodzi trudności
środa, 25 maja 2016 12:43
W roku 1990 w pierwszej dziesiątce największych globalnych dostawców półprzewodników sześć firm było z Japonii, w roku ubiegłym tylko Toshiba utrzymała się wśród dziesięciu największych dostawców układów w skali globalnej, poinformowała firma analityczna IC Insights. Mimo konsolidacji sektora półprzewodników w Japonii w ostatnich latach nie nastąpiło ożywienie ani wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw elektronicznych, nie zobaczyliśmy efektu synergii. Stało się wręcz przeciwnie, fuzje gigantów z Japonii doprowadziły do ograniczenia konkurencyjności japońskich firm i utrzymania wysokich cen układów.
Semicon nawiązał współpracę z firmą Zipper-Technik
środa, 25 maja 2016 10:25
Spółka Semicon wzbogaciła swoją ofertę o produkty niemieckiej firmy Zipper-Technik, która dostarcza materiały do ekranowania elektromagnetycznego, ochrony termicznej i ochrony przewodów oraz specjalistyczne systemy mocowań. Produkty te sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kablom i przewodom należy zapewnić szczególną ochronę oraz tam, gdzie konieczne jest zapobieganie zgubnemu wpływowi wysokich temperatur na urządzenia elektroniczne.
TME dystrybutorem firmy Brainboxes
środa, 25 maja 2016 07:53
Firma Transfer Multisort Elektronik została oficjalnym dystrybutorem firmy Brainboxes - producenta modułowych interfejsów przemysłowych i konwerterów protokołów. Produkty te kierowane są do głównie do aplikacji przemysłowych, ale także do desktopowych i laboratoryjnych systemów pomiarowych.
Zakończono selekcję drużyn do ERC 2016
wtorek, 24 maja 2016 11:44
Dobiegły końca eliminacje do udziału w zawodach European Rover Challenge 2016. Ostatecznie zakwalifikowano 44 drużyny z 10 krajów świata. Oprócz 17 zespołów reprezentujących Polskę w konkursie wystąpią reprezentanci Australii, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Peru, Bangladeszu, Indii, Egiptu oraz Turcji. Teraz uczestnicy mają 3 miesiące na przygotowanie łazików do wykonywania zadań konkursowych.
Lenz ma nową siedzibę i magazyn
wtorek, 24 maja 2016 07:51
Firma Lenz, dystrybutor materiałów lutowniczych, przeprowadził się do nowej siedziby przy ulicy Czarnej 11 w Tychach. Budynek składa się z części biurowej i konferencyjnej oraz magazynu o powierzchni 500 m² przeznaczonego tylko na składowanie materiałów lutowniczych. Magazyn pozwala m.in. na składowanie kilkudziesięciu rodzajów drutów i spoiw, duża komora chłodnicza mieści kilka ton różnych typów past, a magazyn chemiczny kilkanaście zróżnicowanych odmian topników.
Panasonic może przyspieszyć inwestycję w fabrykę akumulatorów Tesli
poniedziałek, 23 maja 2016 12:10
Japoński Panasonic gotowy jest do przyspieszenia realizacji swojej inwestycji w zakład produkujący baterie Tesli, by zaspokoić zapotrzebowanie wynikające z nadchodzącego rozpoczęcia produkcji elektrycznego Modelu 3 sedan. Panasonic planuje, w ciągu kilku najbliższych lat, dodać 1,6 mld dolarów do 5-miliardowego projektu "Gigafactory" Tesli. Produkcja akumulatorów w obiekcie ma ruszyć jeszcze w tym roku. Nawet jeśli zakładana przez Teslę wielkość rocznej produkcji 500 tys. aut w 2018 r. - czyli 2 lata wcześniej niż planowano - nie jest realna, Panasonic nie chce być "wąskim gardłem".
Kamami.pl uznany przez Alterę
poniedziałek, 23 maja 2016 07:50
Opracowany i wyprodukowany przez polską firmę BTC Korporacja (Kamami.pl) zestaw startowy MAXimator z FPGA MAX10 Altery znalazł się w oficjalnym katalogu zestawów startowych rekomendowanych przez tego producenta. Atutami zestawu są: zoptymalizowana konstrukcja bazująca na nowoczesnym FPGA, bogate wyposażenie (programator zgodny z USB Blaster w zestawie), duża liczba przykładowych aplikacji i niska cena.
Chiński rynek smartfonów wchłonie 500 mln urządzeń rocznie
piątek, 20 maja 2016 11:25
Według prognoz firmy Xiaomi na największym na świecie, chińskim dojrzewającym rynku smartfonów roczna wielkość sprzedaży osiągnie 500 mln sztuk. Takie przekonanie wyraził w wywiadzie dla Bloomberga dyrektor finansowy Xiaomi - Shou Zi Chew. Jak informowała firma Strategy Analytics, już w ubiegłym roku w Chinach sprzedano rekordową ilość 438 mln telefonów. Chiny mają około 300 producentów telefonów. Zdaniem menadżerów i analityków w wyniku silnej konkurencji i spowolnienia gospodarczego liczba ta w ciągu 12 miesięcy może zostać zredukowana o połowę.
Schurter ma biuro w Polsce
piątek, 20 maja 2016 07:55
Schurter, szwajcarski producent komponentów elektronicznych, takich jak bezpieczniki, gniazda zasilające i filtry sieciowe oraz dostawca usług produkcyjno-projektowych dla przemysłu, otworzył w Polsce swój lokalny oddział. Będzie on świadczył wsparcie techniczne i pomagał w sprzedaży dla klientów z obszaru elektroniki medycznej, motoryzacji, energii odnawialnej i przemysłu. Do tej pory produkty Schurtera były w kraju dostępne za pośrednictwem dystrybutorów (Semicon i TME). Powołanie spółki lokalnej, zdaniem przedstawicieli firmy, to odpowiedź na rosnące wymagania i potrzeby krajowych klientów. Dyrektorem zarządzającym Schurter Electronics Sp. z o.o. w Warszawie został Mariusz Duczek (na zdjęciu).
Tesla chce uzyskać 1,4 mld dolarów ze sprzedaży akcji w celu rozszerzenia produkcji
czwartek, 19 maja 2016 12:23
Firma Tesla Motors zapowiedziała, że przeprowadzi sprzedaż akcji w celu pozyskania około 1,4 mld dolarów. Środki te mają pomóc w finansowaniu ekspansji firmy, która obejmie wprowadzenie elektrycznego samochodu Model 3 oraz zwiększenie rocznej produkcji do 500 tys. pojazdów w 2018 roku. Całkowita sprzedaż akcji ma mieć wartość około 2 mld, łącznie udziałami sprzedawanymi przez CEO Elona Muska, które będą przeznaczone na pokrycie zobowiązań podatkowych. Tesla planuje przeznaczyć więcej gotówki na przygotowanie rozpoczęcia produkcji samochodu elektrycznego Model 3 sedan, którego cena ma się zaczynać od 35 tys. dolarów.

World News 24h

piątek, 27 maja 2016 12:07

What happens when you combine Toshiba's NAND flash memory resources with OCZ's penchant for delivering enthusiast grade storage solutions? You end up with OCZ's RD400 series of NVMe solid state drives. Toshiba says its OCZ RD400 series is one of its fastest consumer SSDs to date. That's not surprising since the bulk of solutions that have come beforehand have been SATA-based SSDs utilizing the legacy Advanced Host Controller Interface protocol, which predates SSDs.

więcej na: www.pcgamer.com