wersja mobilna
Online: 488 Piątek, 2017.06.23

Biznes

Continental dołącza do sojuszu BMW, Intela i Mobileye'a pracującego nad autonomią pojazdów
czwartek, 22 czerwca 2017 10:24
Continental ogłosił przystąpienie do utworzonej przez BMW, Intela i firmę Mobileye platformy, której celem jest opracowywanie rozwiązań dla autonomicznych samochodów. Niemiecki producent, znany jako dostawca opon, pracować będzie nad integracją komponentów sprzętowych i oprogramowania. Continental chce odegrać kluczową rolę w komercjalizacji nowego rozwiązania, które ma być sprzedawane innym producentom samochodów.
Nowe dystrybucje TME
czwartek, 22 czerwca 2017 07:54
TME, łódzki dystrybutor podzespołów elektronicznych podpisał kolejne umowy dystrybucyjne i poszerzył swoją listę dostawców (tzw. linecard). W ostatnich tygodniach dołączyły firmy takie jak Sigi - włoski producent rurek elektroizolacyjnych, należący do grupy Favier. Druga firma to Infineon Technologies, niemiecki producent półprzewodnikowych elementów mocy takich jak diody, tranzystory MOSFET i IGBT, modułów IPM, sterowników silników i wielu innych.
20 technologii i obszarów techniki wartych uwagi z punktu widzenia rozwoju branży
środa, 21 czerwca 2017 12:39
Czerwcowy numer Elektronika to wydanie jubileuszowe, w którym świętujemy 20-lecie obecności magazynu Elektronik na rynku, i z tej okazji opisujemy 20 perspektywicznych technologii i obszarów aplikacyjnych z punktu widzenia krajowych przedsiębiorców.
Czy Broadcom przejmie pamięciowy biznes Toshiby?
środa, 21 czerwca 2017 11:08
Według prasowych doniesień Asahi Shimbun, która powołuje się na anonimowe źródła, w sprawie sprzedaży pamięciowego biznesu Toshiba zdecydowała się na początku czerwca rozpocząć negocjacje z półprzewodnikową firmą Broadcom, która miała obiecać kontynuowanie inwestycji w działalność związaną z produkcją pamięci. Potencjalny nabywca współpracuje z amerykańską firmą inwestycyjną Silver Lake Partners i może liczyć na 2,2 bln jenów, czyli około 20 mld dolarów. Oczekuje się, że pamięciowa jednostka Toshiby będzie sprzedana za 1,5 do 2,0 bln jenów.
University Rover Challenge - jednak dwa polskie zespoły na podium
środa, 21 czerwca 2017 09:48
Organizatorzy zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge zweryfikowali przyznane uczestnikom punkty. Jednemu z polskich zespołów - Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego - przyznano dodatkowe 15 punktów. Zmianie uległo podium konkursu - na pierwszym miejscu pozostała drużyna Mars Rover Design Team ze Stanów Zjednoczonych, ale na dwóch kolejnych pozycjach znalazły się zespoły polskie. Wrocławskie Continuum ukończyło zawody na drugim miejscu, zdobywając ponad 336 punktów i wyprzedzając PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, który spadł na miejsce trzecie.
Trzy firmy razem stają do przetargu na bezzałogowce
środa, 21 czerwca 2017 07:56
Polska Grupa Zbrojeniowa, PIT-Radwar oraz Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 powołały konsorcjum w celu wspólnego udziału w przetargu na dostawę systemów bezzałogowych statków powietrznych (UAV) klasy taktycznej krótkiego zasięgu "Orlik". Powołanie konsorcjum do udziału w programie "Orlik" to kolejny widoczny efekt konsolidacji przemysłu obronnego w ramach PGZ.
Wartość zamawianego sprzętu produkcyjnego dla branży półprzewodnikowej rośnie czwarty miesiąc z rzędu
wtorek, 20 czerwca 2017 12:27
Amerykańscy producenci urządzeń dla przemysłu półprzewodnikowego - według raportu SEMI - po raz czwarty z rzędu poprawiają wyniki: wartość sprzętu zakontraktowanego w maju 2017 roku wyniosła 2,27 mld dolarów. To o 6,4% więcej niż w kwietniu bieżącego roku, kiedy to wynik dostawców wynosił 2,14 mld dolarów i jednocześnie o 41,9% więcej niż poziom płatności w maju roku ubiegłego - 1,60 mld dolarów. Zdaniem Ajita Manochy, prezesa i dyrektora generalnego SEMI, wzrostowy trend napędzany jest przez producentów pamięci oraz fabryki inwestujące w zaawansowane chipowe technologie 3D.
Wzrost cen pamięci półprzewodnikowych napędza rozwój rynku układów scalonych
wtorek, 20 czerwca 2017 07:51
Firma IC Insights ponad dwukrotnie zwiększyła swoje prognozy rozwoju rynku układów półprzewodnikowych w 2017 roku, reagując w ten sposób na znaczny wzrost cen układów pamięci DRAM oraz NAND Flash. W najnowszej prognozie określono, że roczne dochody całej branży produkcji układów półprzewodnikowych  wzrosną o 11% w porównaniu do roku poprzedniego.
Synaptics przejmuje spółkę Conexant i multimedialny biznes Marvella
poniedziałek, 19 czerwca 2017 11:19
Produkująca interfejsy biometryczne firma Synaptics poinformowała o zawarciu umowy, na mocy której przejmuje spółkę Conexant Systems za kwotę 341 mln dolarów, płatną w formie gotówki i papierów wartościowych. Równolegle Synaptics kupił również multimedialną jednostkę biznesową firmy Marvell Technology, płacąc gotówką 95 mln dolarów.
Za mało nauki w biznesie
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:51
Zgodnie z danymi raportu DELab przygotowanego przez zespół naukowców UW i Google, mimo wysokiego potencjału intelektualnego naukowców polskie placówki naukowe mają niewielki wkład w rozwój innowacyjności. W Polsce brakuje także efektywnych narzędzi komercjalizacji wyników prac B+R. Zdaniem autorów opracowania lukę w transferze technologii powinny wypełnić spółki, które w zarządach i radach nadzorczych mają naukowców.
Za miesiąc studenci AGH wystartują w zawodach łodzi solarnych Monaco Solar & Electric Boat Challenge
piątek, 16 czerwca 2017 11:39
We wtorek w Krakowie studenci Akademii Górniczo-Hutniczej wodowali na Wiśle jednoosobową łódź zasilaną energią słoneczną. Wystartuje ona w zawodach łodzi solarnych, które odbędą się w dniach od 13 do 15 lipca. Zespół z krakowskiej uczelni, jako jedyny reprezentant Polski, zmierzy się z ośmioma innymi konstrukcjami, m.in. z Indonezji, Chin i Niemiec. Konstruktorzy liczą na miejsce na podium.

 

Szukaj w serwisie Semicon

World News 24h

czwartek, 22 czerwca 2017 19:57

It might sound discouraging, but here it goes - according to analyst Timothy Arcuri of Cowen and Company, Apple still hasn't decided what fingerprint technology will utlimately end up in the new and coming iPhone. Mind you, we're less than three months away from this year's September keynote. If the rumor is true, this means the handset is anything but finalized. Thus, its retail launch could face a significant delay of as many as two months following the announcement. Confident in his information, Arcuri has taken the new iPhone out of Cowen's 46 million sales forecast for the third quarter of 2017.

więcej na: www.phonearena.com