wersja mobilna
Online: 815 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Samsung zwiększa zamówienia na chipy od dostawców fablessowych

czwartek, 07 września 2017 07:53

Według źródeł branżowych, firma Samsung Electronics zwiększyła zakupy części IC od dostawców zlokalizowanych na Tajwanie, w tym od producenta czujników linii papilarnych Egis Technology (Egistec) oraz specjalisty w zakresie technologii RF - Richwave Technology, a także od innych firm typu fabless specjalizujących się w sterownikach LCD, kontrolerach ekranów dotykowych i innych komponentach wykorzystywanych w smartfonach. Ponadto Firma Samsung zaczęła dywersyfikować swoich dostawców układów analogowych.

Egistec, który dostarczał czujniki odcisków palców do smartfonów Samsunga klasy podstawowej i średniej, otrzymał zamówienia na sensory do modeli flagowych i high-endowych. Zamówienia od firmy Samsung stanowią ponad 50% przychodów firmy.

Jak zauważają źródła, Richwave z rozwiązaniami RF nowej generacji prawdopodobnie trafi do łańcucha dostaw w segmencie zaawansowanych smartfonów firmy Samsung. Oczekuje się, że zamówienia złożone przez firmę Samsung doprowadzą do wzrostu sprzedaży firmy Richwave do końca 2017 i w roku 2018.

W ramach dywersyfikacji dostawców komponentów analogowych zamówienia na układy otrzymała firma Champion Microelectronic, które przyczyniły się do wzrostu przychodów firmy w drugiej połowie bieżącego roku.

źródło: DigiTimes

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 14:41

U.S. electronic chipmaker GlobalFoundries has asked European antitrust regulators to investigate market leader TSMC (2330.TW), accusing the Taiwanese firm of unfair competition, an industry source said on Monday. GlobalFoundries is the closest challenger to Taiwan-based TSMC in the foundry, or contract market for making chips for firms without plants of their own, with slightly smaller rivals being UMC (2303.TW) of Taiwan and SMIC (0981.HK) of China.

więcej na: reuters.com