wersja mobilna
Online: 496 Wtorek, 2017.09.26

Biznes

Foxconn otworzy w Wisconsin fabrykę dającą 13 tysięcy nowych miejsc pracy

piątek, 28 lipca 2017 10:42

Jak poinformował prezydent Donald Trump, firma Foxconn - najlepiej znana z produkcji iPhone'ów, otworzy w Wisconsin fabrykę, co może doprowadzić do powstania 13 tys. nowych miejsc pracy. Nowy zakład wytwarzać ma panele do dużych telewizorów. Biały Dom określa tę zapowiedź dowodem na dotrzymywanie przez administrację Donalda Trumpa obietnicy przywracania działalności produkcyjnej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tajwański producent od dawna zapowiadał, że będzie rozszerzał działalność w USA. Po negocjacjach z przedstawicielami sześciu innych stanów Foxconn zdecydował się na budowę w Wisconsin i utworzenie początkowo 3000 miejsc pracy. Dzięki powstaniu nowego zakładu inwestor spodziewa się znacznych ulg podatkowych. Zdaniem Milwaukee Journal-Sentinel pakiet lokalnych, stanowych i federalnych zwolnień podatkowych może mieć wartość nawet 3 mld dolarów.

Według Bloomberga Foxconn ma w ciągu dwóch i pół roku zainwestować w zakłady w Wisconsin 10 mld dolarów. Z kolei według Detroit News producent twierdzi też, że nadal prowadzi rozmowy dotyczące budowy drugiej fabryki - w Michigan.

Jednak wielu obserwatorów ostrzega przed śmiałymi obietnicami Foxconna po tym, jak w 2013 roku upłynął termin planowanej budowy zaawansowanej technologicznie fabryki w Harrisburgu w Pensylwanii. Z informacji Washington Post wynika, że ślady niespełnionych obietnic Foxconna znaleźć można również w Brazylii, Indonezji i Wietnamie.

źródło: SiliconBeat

 

World News 24h

wtorek, 26 września 2017 14:01

Cypress Semiconductor Corp. announced a new combo solution that delivers ultra-low power Wi-Fi and Bluetooth connectivity to extend battery life for wearables, smart home products and portable audio applications. The new Cypress CYW43012 solution prolongs battery life by leveraging 28nm process technology to cut power consumption up to 70 percent in receive mode and up to 80 percent in sleep mode when compared to current solutions. The solution is IEEE 802.11a/b/g/n-compliant and 802.11ac-Friendly, meaning it is interoperable with 802.11ac access points using standard modes. This enables it to offer higher throughput and better energy efficiency, along with the enhanced security and coverage of 802.11ac Wi-Fi networks.

więcej na: www.cypress.com