wersja mobilna
Online: 726 Sobota, 2017.09.23

Biznes

Firma Sony sprzedała oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów

poniedziałek, 12 grudnia 2016 07:51

Wbrew oczekiwaniom analityków firma Sony obniżyła prognozę zysku na rok 2016 z powodu straty poniesionej na sprzedaży oddziału produkcji baterii. Analitycy spodziewali się tendencji odwrotnej, czyli wzrostu, ponieważ brali pod uwagę inne pozytywne czynniki tegorocznej działalności firmy, takie jak dobre wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4 oraz wprowadzenie przez Sony na rynek zestawu gogli ze słuchawkami do wirtualnej rzeczywistości (VR).

Od lat, przechodząc bolesną restrukturyzację, Sony chce się wyspecjalizować w rozrywce oraz w dostawach sprzętu do gier oraz samych gier wideo, czujników obrazu do aparatów i kamer cyfrowych. Sprzedaż oddziału wytwarzania baterii jest jednym z kroków w tym kierunku.

W bieżącym roku finansowym, trwającym dla Sony do końca marca 2017, firma spodziewa się zysku operacyjnego 2,6 mld dolarów, o 10% mniej niż w prognozie firmy z lipca 2016 r. i o 10% mniej w skali kwartalnej. Sony sprzedało oddział produkcji baterii za 167 mln dolarów, jednak związany z transakcją odpis z tytułu utraty wartości wyniósł 315 mln dolarów.

źródło: Reuters

 

World News 24h

sobota, 23 września 2017 10:18

A government-funded research project to develop semiconductor lasers for the design of miniature atomic clocks (MacV) has received new funding. Compound Semiconductor Centre (CSC) in Cardiff leads the £705,000 project, which also involves CST Global, the Glasgow-based III-V opto-electronic, semiconductor foundry and Cardiff University and the National Physical Laboratory in Teddington. The aim of the project is to develop a miniature quantum atomic clock which can be mass-produced.

więcej na: electronicsweekly.com